The Originals game
 
PříjemCalendarLatest imagesFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

 

 The Abattoir

Goto down 
+10
Elijah Mikaelson
Marcel Gerard
Hayley Marshall
Davina Claire
Rebekah Mikaelson
Vyprávač
Kol Mikaelson
Niklaus Mikaelson
Camille O'Connell
Admin
14 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Kol Mikaelson

Kol Mikaelson


Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 9:35 pm

Docela se diví, že zatím to jde s Cami opravdu dobře. Co si totiž pamatuje, jejich poslední větší rozhovor, a možná vůbec jejich poslední setkání, bylo to, kdy se k ní nechoval zrovna moc hezky. A to proto, že se snažil zjistit, co se mu všichni snaží naznačit co by kdy měl mít společného s Genevieve. Jo, byly to těžké časy. A vlastně ještě jsou. A budou. Stále nemá své vlastní vzpomínky a ví jenom to, co mu Gen ukázala. A teď, když se ani neozvala... Co si o tom má ksakru myslet? Chová se opravdu divně. A s touhle ženskou, že je/byl zasnoubený? Tomu se mu nechce příliš věřit.
"Tak to vypadá, že mě asi pořádně neznáš," mrkne na ni šibalsky, "já jsem totiž gentleman vždy a všude, pokud sis toho ještě nevšimla." Nahodí takový ten svůj výraz, že nevypadá, jako by o tom, co řekl, vůbec trošku pochyboval. Ne, nepochybuje. On je gentleman. Tedy... V jistých situacích. A taky jak ke komu, žeano. Vypadá to, že Cami dost zaujala květina, kterou jí přinesl. Koneckonců, ta lahev taky. Ale je fakt, že lahví a zabalených dárků tu viděl o hodně víc než obyčejné květiny. Lidé asi zapomněli na to, že právě v těch je to největší kouzlo. Sice se asi zrovna netrefil do jejich oblíbených, až tak ji neznal, ale i tak. Když muž přinese ženě květinu, skoro vždy ji to potěší, to si už tisíckrát potvrdil. Líbí se jí i víno. "Wau, nečekal jsem, že mé dárky u tebe budou mít až takový úspěch. Však víš - obyčejná kytka a víno... Sice dost univerzální, ale zdá se mi to lepší než vybírat nějaký šperk, kterých stejně určitě dostáváš od Klause mraky." A jistě ne jen od Klause. Tipuje, že nejmíň v polovině krásně zabalených krabiček ležících na stole, jsou nějaké šperky. "A doufám, že to víno neotevřeme až na tvojí další oslavě narozenin, na kterou mě, doufám, pozveš," pousměje se na ni.
"Že by mě dala na černou listinu hostů? Ale notak Cami," řekne a nechápavě zavrtí hlavou, "oba dva víme, že na tom seznamu už dávno jsem. Vždycky na něm jsem, ať už se mi to líbí nebo ne." Tohle myslel vážně. Ale nechtěl se o takových věcech bavit. Třeba o tom, že vždycky byl a bude černá ovce rodiny a bla bla bla. Místo toho si radši začne všímat pěkných kamarádek Camille. A že většina z nich jsou fakt kus. A jí se to asi zase tolik nelíbilo. "Ale notak, vždyť mě znáš..." koukne na ni záhadně a poté se zase podívá na dívky stojící opodál. "A víš, že tamta je ti docela podobná? A když zavřu obě dvě oči, ta vedle ní taky. Sakra, proč ses mi nezmínila, že máš takový kamarádky? Asi začnu chodit na vysokou..."
Najednou se do jejich rozhovoru vmísí člověk, kterého Kol věděl, že potká. No doufejme, že to dneska bude všechno probíhat jen a jen v přátelském duchu a ne v 'bratrském'. Protože když se v jejich případě řekne 'bratrském', nikdo nikdy neví, jak to dopadne, kdo koho zabije, přizabije nebo zavře do rakve. Nezbývá mu nic jiného než se pobaveně uchechtnout, když pronese co pronese. "Ale Niku... to by tě tady Cami asi moc nepochválila," ušklíbne se na něj a sleduje, jak si Cami začíná v jeho přítomnosti hlídat. Ou, to ho docela těší, že se má Klaus před ním na pozoru. "Neboj se, já ti ji neukradnu," podívá se na něj a poté na Cami, na kterou jedním okem mrkne, jako kdyby spolu snad měli něco domluveného - a to neměli. "Viď? Taky si říkám. A říkám si, kdy znovu se nám to povede. I když možná lepší, že my dva se nevídáme zase tolik často. Víš jak to dřív dopadalo," řekne a mírně pokrčí rameny. Nemůže říct, že by jejich vztahy byly v poslední době nějak hrozné; vlastně se mu zdá, že jsou nejlepší za celé ty roky, ale je to Kol a Niklaus. Dvě vůdčí osobnosti. Dvě osoby, které mají někde uvnitř sebe pocit... Nelze to asi jen tak popsat. Zkrátka nejsou ve skutečnosti takoví, jak působí navenek.
Trošku se zarazí, když se ho Nik zeptá, kde má Genevieve. Zase a opět je to tady. Nebyl to právě on, díky komu Kol začal přemýšlet o své minulosti s Genevieve? A nedá si pokoj a nedá. Wau, a tentokrát se k němu přidala i Camille. "Koukám, vy jste se fakt hledali až jste se našli, jen co je pravda," uchechtne se, na chvíli se zadívá někam za ně, ale hned se na ně zase podívá. "Po našem posledním rozhovoru, Cami, jsem Gen vyhledal a v klidu jsme si promluvili. Potom prý odjela z města. Když se vrátila, jela se mnou pracovně do ciziny. Tam mi řekla o tom, co se mezi námi v minulosti přihodilo, já se rozhodl, že tomu dám šanci. Jenže po našem návratu se neozvala jak slíbila. Nevím, kam se poděla a upřímně, začínám si myslet, že ta ženská asi neví, co chce. Konec, stačí vám to? Děláte jako kdybych ji unesl, držel někde spoutanou v řetězech a bránil jí, aby se ukázala na oslavě své kamarádky." Kéž by věděli, co je na tomhle pravdy. On ji vlastně držel a nepouštěl ji nikam. Byla s ním nedobrovolně... Ale teď opravdu neví, kde Gen je. A doufá, že se Klaus nebude moc pídit po tom, co znamená 'pracovně'. No i kdyby, tak to nezjistí, takže smůla.
Cami se musí jít věnovat dalším hostům a Kol si všimne, že je mezi nimi i Claire. Ale dělá, jako by ji ani neviděl. Zatím. Chce si s ní promluvit, ale to chvíli počká. Mezitím viděl kolem projít Elijaha, kterého pozdravil jen pokývnutím hlavy. Vypadalo to, že už tu zůstane jen s bratrem, když se k nim v tom přiblížila další osudová žena Klause. Vlastně dvě. Je zajímavé sledovat ty změny v Klausově výrazu, když uviděl Hope. On úplně pookřál. Je na něm opravdu vidět, že právě Hope je to nejvíc na světě, co má. Že je to někdo, pro koho by byl ochotný obětovat vše, i svůj život. A Kol si není jistý, zda by byl ochoten tohle udělat i pro své sourozence. Dřív? Možná. Ale teď je v jiné situaci, protože je táta. Bohužel Hope dneska není moc v klidu, což je škoda. Kdyby byla, Kol by si ji klidně na chvilku vypůjčil - jistě by s ní zabodoval u vysokoškolaček, ale ubulenou malou holčičku utěšovat nechce, i když je to jeho milovaná neteř.
Usměje se na Hayley, když poví, že je opravdová vzácnost ho tu vůbec potkat. "Vždycky jsem ti říkal, že svou neteř s radostí pohlídám, stačí dát vědět. Ale zdá se, že vy dva to dokonale zvládáte." Slovo 'dokonale' pronese s takovým zvláštním tónem hlasu. Právě teď se mu totiž zdálo, že to moc nezvládají. Hope se mu teď zdá jako nějaká horká brambora, kterou si přehazují. No a vypadá to, že Hope se nehodlá moc uklidnit. "Víte, třeba by stačilo na chvíli mi ji půjčit. Viděli jste, jak byla hned chvíli v klidu, když mě uviděla? Jsem tak dokonalej, že mě miluje i moje neteř..." usměje se na Hope a jen tak letmo ji chytne za ručičku, kterou musí hned pustit, jelikož Klaus rozhodl za všechny, že Hay s ní odejde nahoru. Neubrání se pobavenému úšklebku v okamžiku, kdy Hayley pronese poslední větu před odchodem pryč.
Po chvíli i Klaus odejde a Kol zůstává stát na místě sám. Rozhodne se tak, že si půjde promluvit s Claire. Rozejde se po sále a snaží se ji někde najít. Po chvilce se mu to konečně podaří - uvidí ji, jak se baví s jeho sestrou, Aliseou. Pomalu se k nim rozejde, ale neujde ani pár kroků, když k němu zezadu někdo přijde a zakryje mu rukama oči. Ten hlas nezná. "Nevím, nějaká sexy vysokoškolačka, která vypadá jako Camille a která nedokáže odolat mému šarmu?" V tu chvíli si rukama odendá ty její, otočí se na ni a řekne: "Sorry." Nemá čas na nějakou holku. Teď ho ani nenapadlo, že by to mohla být Bekah. Věděl, že je černoška, ano, samozřejmě že ano, ale momentálně měl v sále vyhledaný jeden objekt, který potřeboval vyhledat, dojít k němu a promluvit si s ním.
"Promiň, ale vypadáš hrozně," řekne jakmile dojde ke Claire a Alisee. Tuhle větu očividně pronášel směrem k sestře, protože se díval právě na ni. Jistě že věděl o Nikolase, možná by se měl chovat trošku taktněji, ale je to Kol.
"Nazdar," pozdraví Claire, ale jen tak mimochodem, aby se neřeklo, "nevěděl jsem, že tady budeš. Myslel jsem, že jsi tak strašně na dně, že si půjdeš někam hodit mašli.... Dneska by se ti to možná povedlo, zatím jsem tady neviděl tvýho prince na bílym koni, kterej vždycky přispěchá, aby ti zachránil zadek."
Návrat nahoru Goto down
Vyprávač

Vyprávač


Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 9:35 pm

Claire Evans:
(Chtěla si prostě užít normální večer, bez jakýchkoliv nepříjemností. Potkat Aliseu nebyla nepříjemnost, ale jejich konverzace začínala být Claire nepříjemná. Nechtěla se o tom s nikým bavit, a ne s někým, koho sotva zná. Samozřejmě, že jí tu nebude vykládat o špatných věcech, co udělala, a o tom, co se jí přihodilo potom. Nechtěla na to ani myslet, ale jakmile se na to Alisea zeptala, všechno si živě vybavila a po zádech jí přeběhl mráz. Jako kdyby jí pohladila ruka člověka, co byl zavřený v mrazáku. Jako ruka mrtvoly. Neoklepala se, ani se nijak nepohnula, jen se falešně sladce usmála. Hrála to docela dobře a tak doufala, že tomu Alisea uvěří a nechá to být. Jenže ona to nenechala. Oddychla si a postavila skleničku na stůl.) Ne, nebyla jsem doopravdy mrtvá. (Odpověděla jí stroze.) Chápu, že tě to zajímá, ale já o tom nechci mluvit, takže mě omluv. (Odvětila věcně a pohlédla na Cami, které gratuloval další host. Zahlédla Kola s nějakou černoškou. Přísahala by, že se jejich pohledy na chvíli spojily. A že z její strany v tom nebylo nic zlého. Bylo to strašně zvláštní ho znovu vidět. Otočila se směrem na Aliseu a snažila se dělat, že si ho vůbec nevšimla a že vůbec nejde k ní. Nakonec k nim ale dojde a ona by nejradši zmizela, zbaběle utekla, ale nemůže. Zůstane stát na místě. Nedívá se na něj. Nehezky promluví ke svojí sestře a ona má chuť mu jednu vrazit. Zatne čelist, když se Kol dívá upřeně na Aliseu a v duchu mu dá spoustu vulgárních jmen. A pak na ni promluví. Pohlédne na něj, udiveně a ostře najednou. Oni dva skončili. Už si nemají co říct. Tedy, Kol asi očividně ano. Propíchne ho pohledem, když si neušetří kousavou poznámku a omluvně se podívá na Aliseu, a vlastně jí i lehce naznačí, že u tohohle nechce být.) Netuším, o čem to mluvíš. (Odsekne nepříjemným tónem. Je to trochu i jako hadí zasyčení, varování, že na něj rozhodně nemá náladu.) Navíc, co si dobře pamatuji, byl jsi to ty, kdo se minule válel na zemi ve svojí vlastní krvi. (Vrátí mu to stejnou silou. Ne, není jí nic z toho líto. Otočí se od něj a dělá, že si vybírá, co dalšího sezobne. Jen se snaží skrýt, jak rychle jí buší srdce, jak nepravidelný má dech. Chce, aby šel pryč. Do jejího srdce se dostává vztek a bolest, která pramení z neustále otevírané rány. Nechala ho jít, on musí udělat to samé. Musí přestat neustále strhávat ten strup, co se jí na srdci tvoří.)
Návrat nahoru Goto down
Vyprávač

Vyprávač


Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 9:37 pm

Sophie Deveraux:
(Pozvánka na oslavu Camiiných narozenin už jí ležela několik dní na stole. V jednu chvíli zvažovala možnost se tam vůbec neukázat. Samozřejmě Cami měla ráda a chtěla se zúčastnit její oslavy, jenže šlo o místo. Oslava se konala v sídle Mikaelsonů a tam se zdržovat právě nechtěla. Navíc tam jistě budou i lidé, které zrovna vidět nepotřebovala. Na poslední chvíli se rozhodla, že přeci jen půjde. Jde o Cami a ne o ostatní lidi. Aspoň na chvíli se tam zastaví, předá Cami dárek, popřeje jí a chvíli tam zůstane. Nemusí tam přeci být až do konce. Cami jistě pochopí, že nezůstane dlouho.
Oblékne si na sebe černé šaty, které jí sahají do poloviny stehen a k tomu černé lodičky na podpatku s otevřenou špičkou. Žádné jiné doplňky nepotřebuje. K sídlu přijede taxíkem. Byl to sice kousek od jejího bytu, ale dneska neměla chuť na procházku.
Zaplatí taxikáři a pomalým krokem se vydá dovnitř sídla. Zhluboka se nadechne a rozhlédne se po všech lidech, kteří se sem dnes dostavili. Některé lidi by opravdu nemusela vidět, ale co se dá dělat, prostě si jich nebude všímat. Popojde více do davu lidí a vezme si od procházející obsluhy sklenku šampaňského. Možná to nakonec nebude vůbec hrozné, i když je tady směsice nadpřirozených osob a někteří by se nejraději navzájem zabili. Zatím to vypadá, že všechno probíhá naprosto v pořádku a snad to tak i zůstane. Byla by nerada, kdyby někdo Cami zkazil oslavu narozenin.
Chvíli postává na místě a popíjí šampaňské. A když konečně Cami osamostatní, dojde k ní.) Všechno nejlepší k narozeninám. (Usměje se na ní a předá jí zabalený dárek. Je to kniha, o které Cami jedním časem neustále mluvila, ale nebyla k sehnání. Sophie jí nakonec sehnala jednou na své pracovní cestě v New Yorku v jednom zapadlém antikvariátu. Na knize byli znát známky používání, ale pořád byla v dobrém stavu. Jen doufá, že už ji Cami nesehnala a nebude mít teď dvě.) Doufám, že se ti bude dárek líbit. (Pousměje se na ni a upije ze sklenky šampaňského. Koutkem oka zahlédne dívku, kterou nikdy dříve neviděla, v první chvíli si myslela, že je to Kate, dcera Genevieve, ale to ji jen zmátla barva vlasů. Dále dívce nevěnuje pozornost. Existuje mnoho lidí, které ještě nezná a možná už se potkali a Sophie si ji jen nepamatuje. Kdo si taky má pamatovat všechny osoby?)
Návrat nahoru Goto down
Kol Mikaelson

Kol Mikaelson


Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 9:38 pm

Je zcela evidentní, jak je Claire Kolova přítomnost nepříjemná. A také se jí asi nelíbilo, jak mluvil se svou sestrou. Nemusel se chovat takhle, to je jasné, ale... On si do každého rád rýpne a všichni jsou na to zvyklí. Navíc Alisea ho (snad) už taky trošku zná, a i kdyby ne, tak o něm slyšela jaký je. Nemůže se ničemu divit. A hlavně, kdyby byl v dobrém rozpoložení (což teď, když viděl Claire, není), choval by se úplně jinak. Klidně by si s Aliseou promluvil, a to rozumně. Ale teď potřebuje hodit řeč se svou nejlepší kamarádkou. Bývalou. Současnou. No, těžko říct. "Nedělej ze sebe pitomce, zlato," ušklíbne se na ni, ale mile, až to pro ni musí být nepříjemné. Bude se snažit, aby ji každým svým slovem nějak naštval, protože ona si ani nedokáže představit, jak se na ni zlobí. Strašně se na ni zlobí a dává mu neskutečně zabrat, aby se ovládal. Uchechtne se, když z ní vypadne, že to on se posledně válel na zemi ve vlastní krvi. Vážně to řekla? Skutečně si tohle dovolila vypustit z úst? "Ještě předtím jsi byla ale ty ta, která bojovala o život a svůj boj prohrávala, takže si moc nevyskakuju být tebou, jelikož oba dva víme, kdo tady má navrch. Je vidět, že ty si života fakt vůbec nevážíš. Nejdřív se ode mě necháš zachránit, potom se ode mě necháš skoro zabít. A když tě nechám jít, znepřátelíš si mě tak jako nikdy. A nakonec jdeš skočit z nějakýho baráku... Je otázka, zda je štěstí nebo smůla, že si tě Marcel všimnul..." řekne a celou dobu se na ni dívá, nespouští z ní pohled, "...a teď se hlavně nezapomeň litovat a říct mi, že by bez tebe bylo všem líp a že už nemáš pro koho žít... Však to znáš, tyhle tvoje kecy, ty si nech prosím pro sebe, díky."
Návrat nahoru Goto down
Vyprávač

Vyprávač


Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 9:39 pm

Claire Evans:
(Věděla, proč dnes nechce potkat Kola, proč ho nechala jít a proč nechce Cami kazit oslavu nějakou přihlouplou hádkou. Zvlášť s někým, jako je Kol. Propichuje ho pohledem a dává mu jasně najevo, že ho nechce blízko sebe, že ho nechce vidět a že by ho nejradši ani neznala. Jenže ona ho zná, on ji taky a je vidět, že po jejich posledním setkání má stále Kol něco na srdci. Ani se tomu nediví, a částečně ho i chápe, ale nikdy by to nahlas nepřiznala. A už vůbec ne před ním. Možná že jejich pýcha zničila jejich vztah. Anebo byl už od začátku odsouzen k záhubě. Netuší, a nechce nad tím ani přemýšlet. Ne teď, ne dnes, možná už nikdy. Sleduje jeho oči a snaží se si připomenout všechno špatné, co udělal. Všechno zlé, čemu jí vystavil, čím jí donutil projít. Všechny ty sračky, co se stali, co jí řekl. Snaží se potlačit jakékoli vřelé pocity ohledně jeho osoby, musí se donutit ho nenávidět. Musí ho od sebe odstrčit tak silně, aby se už nikdy nechtěl vrátit. Aby tu nezbyla žádná slova, co by jí chtěl říct. Protože vztek je stále známkou, že vám na někom záleží. Ubližuje jemu a zároveň sobě, chce to mít co nejdříve za sebou. Rychlý proces. Co nejméně emocí. Zhluboka se nadechne a otočí se na něj.) Vážně, Kole, nemám sebemenší ponětí, o čem to mluvíš, a možná jsem za to ráda. (Na chvíli se odmlčí, pohlédne na Cami, které gratuluje další host a potom pohlédne Kolovi do očí. Jeho úsměv jí málem podlomí kolena, rozhodí ji, začne pumpovat jejím srdcem lítost, že o něj přichází a další bolest. Přestane hrát drsňačku, které na něm nezáleží, protože to není pravda a bude lepší, když k němu bude upřímná.) Protože jsem si nikdy nemyslela, že by mě zabil někdo, komu jsem věřila, někdo, kdo byl můj přítel! (Vyhrkne znenadání a odvrátí pohled, aby se tu před ním nerozbrečela. Skousne si ret a znovu se zhluboka nadechne. Pokračuje nakřáplým hlasem. Vlastně je i dost překvapená, že Kol ví o tom, co se nedávno v noci stalo. Polkne a snaží se potlačit sucho v krku. Už je moc pozdě na to, snažit se to vyřešit s chladnou hlavou.) Nic takového říkat nebudu. Ne proto, že bych tě toho chtěla ušetřit, ale protože to není pravda. Mám pro koho žít. Pro sebe. Protože to vždycky bylo tak. Možná si myslíš, že bez tebe nedokážu žít, že jsem úplně bezbranná, ale to není pravda. Vydržela jsem bez tebe přežít 900 let a pak si zničehonic přijdeš ty a říkáš mi, že na to nemám! Že tě potřebuji! Ale já tě nepotřebuji. Nepotřebuju někoho, kdo lže, ubližuje, bere, vraždí a znásilňuje! Nepotřebuju ve svém životě někoho, kdo nemá žádné svědomí, city nebo snad srdce. Nepotřebuji ve svém životě další chaos a nepořádek, který se sebou neseš, jako vichřice. Nepotřebuji ve svém životě někoho, kdo je tak nešťastný, že musí ubližovat lidem okolo. Protože lidé jako ty, ti si nezaslouží štěstí nebo lásku. Vždyť ty ani nevíš, co to láska je! Proto tě tvá rodina zavírala tak často do té dřevěné rakve! Už i Klaus, známý ze strašidelných příběhů po celém světě sovu krutostí, je lepší člověk než ty! Ty nemáš ani koule na to, něco cítit! Vsadím se, že i Finn je menší zbabělec než ty, Kole Mikaelsone! (Nekřičí, jen sem tam zvedne hlas, ale ne tak, aby na sebe přitáhla nechtěnou pozornost. Občas slova musí říkat přes zaťaté zuby, rozhazuje rukama a na konci svého proslovu na něj namíří ukazováček. Vytkne mu snad všechno, co mohla, a není jí to líto. Není a nebude. Protože to byla pravda. Taková, jako ji ona viděla. Jak si myslela, že je.)
Návrat nahoru Goto down
Niklaus Mikaelson

Niklaus Mikaelson


Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 9:43 pm

Slabý úškrn na jeho tvári bol priam patrí pri počutí jeho hlasu, ktorým vyslovoval práve Klausovo, bastardské meno, meno, ktoré vyšlo z jeho úst, akoby ho malo otráviť, ktoré v jeho očiach znamenali už hlbokú dieru plnú nonsensov a jedu. Marcel preňho býval mnohým, avšak späť ku storočiam, ktoré prenasledovala mienka o jeho smrti, prišiel na jednu, veľmi podstatnú vec - nebol plnohodnotnou súčasťou ich rodiny. Nikdy ňou nebol, nech už bolo povedané, nech už bolo vykonané, nech už sa Elijah aj s Rebekah hrali na čokoľvek. Dištancoval sa od neho, ukradol mu jeho najväčšie dielo, ktoré predstavovalo snáď jediné šťastie v jeho tisícročnej temnote, predstavovalo domov ich všetkých a napokon, keď sa vrátil, a chcel si to, čo mu patrilo zobrať späť, opakovane mu vrazil kolík z bieleho dubu priamo do chrbta. Nebola to len Camille, nie, to by bolo veľmi, až príliš prosté. Milión ďalších intríg, ktoré už nik nevyťahoval, pretože ich nik nevidel. Stovky slov, ktoré spadali na plecia ich oboch a pritom po storočiach od dňa, kedy ho vytiahol zo samotného bahna, spodiny spoločnosti, stáli oproti sebe ako nepriatelia, dvaja obyčajní rivali, ktorí si s úsmevom na tvárach pôjdu po krku, ak na to príde. Nepýtajúc sa prečo, nepýtajúc sa dlhšie ako, ani kedy... nehľadajúc malicherné príčiny, ktoré jeho zlosť dlhšie nepotrebovala, nežiadala si ich. Prichádzala a odchádzala, ako sa jej zľúbilo, nechávajúc za sebou len tmavú clonu, krížiacu sa aj s tou poslednou iskrou svetla, ktorá ešte len pred chvíľou bola to jediné, čo vládlo v modrosti jeho očí. Očí, ktoré zaplavila zloba, nenávisť a pohŕdanie osobou, ktorej pohľad už celkom clonil, zastieral. 
Hlas mu znel ako synonymum nadávok, tvár priam kopírovala mienku, pocity, ktoré momentálne vládli jeho vnútru. V Marcelovej prítomnosti sa už ani nedokázal správať inak, než s aroganciou a povýšením, inak, než mu dávať najavo, kam presne v jeho prižmúrenom, zvraštenom zraku patrí aj so svojou malou, podarenou skupinkou krýs, ktoré si tak absurdne vycvičil. „Je to tak zjavné?“ Podvihne nepatrne obočím, jeho tón nesie len chlad, ostrosť, ktorou skenoval snáď každý jeho pohyb, skenoval hlúpy dar, ktorý dnes plánoval vtisnúť do jej rúk a tváriť sa, že tam má miesto, že stále má miesto v jej blízkosti, v jej živote, v ktorom ho ale, popravde, ani pri najmenšom nepotrebovala. Nebude skrývať fakt, že ak by to záležalo len od neho, Marcelova hlava by už dávno hnila zapychnutá na mriežkach brány tohto sídla... lenže nezáležalo. Aspoň zatiaľ nie.
Letmo nakrčí čelom, jeho telo sa zľahka napne, akoby sa na niečo pripravovalo chystalo, lenže nič neprichádza. Počúvať tú jeho planú, detinskú provokáciu, mu bolo tak zákerne typické. Typické osobe, ktorá akoby dlhšie nemala čo stratiť. Lenže on napriek všetkému poznal aj tohto idiota, a obaja tak vedeli lepšie, než to. Jeho pery sa zovrú v úzkej línií, zuby zatnú pevne k sebe, ako sa Marcel priblíži o tých niekoľko milimetrov aj so svojimi lacnými tretkami, ako ho doslova vyzýva k činom, ktorými by zničil len patrnú perfektnosť udalosti, ktorá momentálne akosi len hrala za ich chrbátmi. Akoby sa ocitli v prázdnej miestnosti a okolo nich práve neprechádzali desiatky iných ľudí. Jeho modré oči sa vpíjali do tých, už na pohľad tmavších, odratúvali sekundy, než sa karmín v jeho žilách dostatočne zovrie pod náporom niečoho, čo priam drásalo do každého jeho nervu... a to mu musel nechať, pretože toto dokázal ten biedny červ priam bravúrne. Nakloní hlavou bližšie k nemu, doslova trpký, cynický poloúsmev na jeho tvári je to jediné, čo mu ukazuje. "Vážne si tak naivný a myslíš si, že mi za to stojíš?" Vydýchne nízkym, skoro až tichým hlasom do jeho tváre, nespúšťajúc z nej ani na chvíľu zrak. "Ty už nič neznamenáš." Čo v skutočnosti mal okrem svojich upírov? Nič. A aj tú jeho malú armádu nebolo zraziť ťažšie, než špendlíkové hlavičky. Úškrn s mu roztiahne, kútik pery poputuje do strany, nikdy nestrácajúc na svojej prevahe, ktorá mu nikdy nedovolila sa stiahnuť už len z princípu. S jasným otrávením, a štipkou pobavenia sa opäť narovná, zatiaľ čo rysi jeho tváre postretne netypická uvoľnenosť, až flegmatizmus k otázke, ktorú napriek všetkému napokon neignoroval. „Oh, nie... Marcel, lámať tvoje hračky skutočne nie je mojou prioritou. I keby som ti omnoho radšej zlomil krk. Môžeš si ich pokojne odniesť, odkráčať s nimi tam, z kadiaľ si prišiel a nikdy sa neobzerať späť. Nemáš tu čo robiť." Pokrúti pomaly hlavou, jeho hlas sa patrne zvyšuje, vety pridávajú na intenzite, akoby sa úplnému hlupákovi snažil dookola vysvetliť niečo, čo nedokáže pochopiť. "Nemáš čo robiť v jej blízkosti. Nemáš čo robiť v jej živote. Už nikdy viac." Zjavne zvýrazní poslednú vetu, ani na moment od neho nesťahujúc oči, ktoré sa však zo svojej ocele, zo svojho kameňa, ktorým sa stali, postupne vymodelujú na niečo ešte väčšmi necitelné. Bezostyšne si priloží pohár so šampanským k ústam a nechá jazyk zaplaviť slabou dávkou bubliniek, než ho znovu rukou nezaujato odtiahne a slabou ohrňujúc spodnou perou, nasmeruje už prázdnu skleničku jeho smerom. "Keď tak nad tým premýšľam, možno si si len chcel zopakovať tie staré, dobré časy otrokárčiny a opäť využiť svoj jediný potenciál..." vydýchne nezainteresovane, pričom sa na chvíľu odmlčí,"... čo keby si začal s odpratávaním prázdnych pohárov, Marcellus?" oblizne si spodnú peru a nakloní hlavou poniekiaľ bezcitne do strany, než sa na pár sekúnd rádoby zarazí, v stručnosti premýšľajúc vôbec nad významom svojho posledného slova. "Marcellus... meno, ktoré som ti nikdy nemal dať." Znovu sa priblíži tvárou k tej jeho, odkladajúc prázdny pohár na podnos čašníka, ktorý prešiel chvíľu predtým okolo, nečakajúc, žeby sa toho snáď chopil opovážlivec pred ním. "Odpad, si meno nezaslúži." Vyšlo mu ako jed priamo z jazyka. Vlastne mu bolo úplne jedno, že od prvotnej témy, od Camille, dávno pokročili a on sa vracia späť. Bude ho pokojne tyranizovať za každú drobnosť, každé jedno hlúpo písmeno v tých jeho hlúpych vetách, o ktorých si myslel, že majú účinok, že vôbec niečo znamenajú... a pritom? 
V konečnom dôsledku mal Marcel pravdu. Nepotreboval práve na jej oslave, práve v jej výnimočný deň vyvolávať akékoľvek zvraty len kvôli tomu, že niekto nevie, kde jej jeho miesto. „Nie, je to omnoho jednoduchšie, ale to ty očividne nechápeš, ako milión ďalších vecí." Prenesie aj napriek tomu, správajúc sa ešte väčšmi odťažito, než na začiatku. „Nechcem jej zničiť oslavu len pretože od nej nedokážeš držať svoju pošetilú prítomnosť ďalej." A tiež nemá potrebu dovoliť, aby sa znovu vytŕčal priamo pred jej očami, prinášajúc jej neželané spomienky na tú márnu, sladkú a preňho strastiplnú milosť, ktorá sa skončila tým bolestivým odmietnutím. Vlastne, na nič sa momentálne nepozeralo lepšie, než na Marcelove nenávistné pohľady, než na pohŕdavosť, ktorú k nemu prechovával, ako bola vzájomná. Áno, to jediné, ešte mali spoločné. Krivo sa uškrnie pri jeho, zväčša rečníckej otázke, nedávajúc ani na moment najavo akékoľvek zaváhanie, či rozhorčenie ďalšou provokáciou, ktorú naňho tak bezprostredne mieril. „Som rád, že sme sa konečne pochopili.“ Komentuje len prosto, neoponujúc tvrdeniu, ktoré, celkom očividne, nieslo svoje známky pravdivosti. Po tom, čo mu navrhol rozvádzať ďalší, malý rozhovor mimo očí ľudí, ktorí s tým nemali nič spoločné, obaja vyjdu hore po schodisku na druhé poschodie, kde už bolo dnešných návštevníkov badateľne pomenej a chodbu, s miestnosťami, neopomínalo nič iné, než kľud a pokoj. Bez rozmyslu ho vedie do jeho známej pracovne, nemusiac dvakrát vyberať miesto, ktoré Marcel už tak či onak poznal ako vlastnú dlaň, keďže tu predtým roky žil, roky kradol to, čo malo byť jeho. So zvrašteným čelom a letmým poloúškrnom rukami dokorán roztvorí dvojité dvere, vchádzajúc už, v naoko pokojnejšom duchu, dnu. Neobzeral sa za ním, nesledoval ho, nadobro mu stačilo vnímať jeho prítomnosť, aby mal až neodolateľnú chuť niekoho zbaviť života. "Dáš si burboun, priateľu?" Mohlo to vyznieť vskutku smiešne, až posmešne vzhľadom k rozhovoru, ktorý so sebou viedli len pred malým momentom, avšak... pochyboval že táto bipolárna zmena by u nich dvoch bolo niečo atypické. Niekoľkými krokmi sa dostane ku stolu, vyberajúc zboku z kredenca fľašku s alkoholom, ktorý pri odmietnutí načne tak či onak, sám. "Vieš, myslel som, že si sa so svojou malou cháskou, ktorú si tak dôverne cvičíš priamo pred mojím nosom, už poučil.“ Prenesie medzi časom, pomerne neurčito. „Bohužiaľ, svojou inteligenciou známy skutočne nie si...“ záležalo vôbec na Marcelovom pohľade na vec? Jemu teda nie... Zrazu sa poniekiaľ prudšie znovu otočí jeho smerom, nakláňajúc hlavou slabo do strany a zľahka podvihujúc kútikom úst v náznaku ironického pousmiatia. "Vážne si si myslel, že budeš mať také šťastie a dostaneš sa k nej?" Nepatrne ohrnie spodnou perou, znovu si ich vyschnuté navlhčujúc. "Si ako dieťa... stále to skúšaš, až pokým ťa niekto nechytí." Bolo mu ukradnuté, že ho pravdepodobne pozvala, že chcela, aby prišiel, z čoho v nej najskôr prevládla len akási slušnosť po jej odvrhnutí, ak by ešte mal hocijaký zdravý zmysel, nestál by tu teraz, nikdy by neprekročil prah... a radšej by jej dary poslal poštou. Tvár sa mu opäť jemne napne, nos ohrnie a celý postoj zachváti tá známa arogancia, rozhorčenosť, ako voči Marcelovi prejde o tých pár, zatiaľ neškodných krokov bližšie. "Ktorej časti „je zasnúbená,“ si vlastne nepochopil?!“
Návrat nahoru Goto down
Camille O'Connell

Camille O'Connell


Poèet pøíspìvkù : 72
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 9:45 pm

*Ať se to někomu líbilo nebo ne, tak Claire se stala z jednou nejdůležitějších osob v jejím životě. Vlastně je jí docela jedno, co si myslí ostatní, jaký s ní mají problémy a nebo jaký na ni mají názor – ona v jejím srdci místo má, a nikdy ho už neopustí. Na začátku ji viděla jako zlomenou ženu, která neví, kterým směrem se vydat, která chce být dobrá a snaží se bojovat s těmi monstry v její hlavě. Dnes? Je to jiný člověk, možná stále v stínech se schovávají strašáci a lákají ji do temnoty, ale je silná, má dobré srdce a to je všechno, co jí stačí vědět. Pozvedne ruku k její paži, kterou pevněji sevře na náznak, jak moc vděčná jí je za dar. Proto ani neváhá a hodlá si ho nasadit ihned, něco takového by neměla nechat na stole, měla? Snad to ostatní neurazí, protože kdyby si měla dát na sebe všechny šperky, které dostane a to hlavně od rodiny Mikaelson, tak se asi nepostaví na nohy pod tíhou diamantů. Každým dnem si uvědomuje, co všechno má. Ztratila mnoho, ale na druhou stranu i hodně získala, protože z velké většiny tady na její počest nejsou jen přátelé, ale převážně rodina.
Kývne na nějaký náznak souhlasu, i přesto, že nemůže vědět, jak moc jí sedne k očím. Ovšem když to tvrdí, tak tomu hodlá věřit.* Ještě jednou moc děkuji. A dávej pozor na bublinky. *Uchechtne se pobavením, když si vzpomene na jejich rána. Ještě stále má před očima jejího přítele na noc a Claire se zbytkovým alkoholem v krvi. Avšak tady nebude až takový výběr, jako kdyby třeba vyrazila do klubu. Nechá ji odejít a na moment sevře náhrdelník v ruce, jako kdyby se chtěla přesvědčit, že tam opravdu je. Dlouho jí to nevydrží, jelikož se ukáže další blondýnka z rodiny Mikaelsonů, tentokrát je to Alisea. Ne, že by tedy ta první měla svou podobu. Nechá si od ní poblahopřát a s úsměvem na rtech jí poděkuje, načež následuje i zasmání nad její poznámkou ohledně vymítání ďábla. Nedá se říct, že by přímo s ní souhlasila, protože ať už je Klaus jaký chce, stále je v něm dobro, světlo, které už nikdy nezhasne a o tom je přesvědčená, i kdyby tady nebyla a neměla možnost mu ho připomínat, neztratilo by se a to díky jeho dceři.* Oh, to nebude třeba. Pocházím z pobožné rodiny, takže věř, že jich pár v zásobě mám. Možná bych našla i nějakou svěcenou vodu. *Přihodí k její poznámce.* Věř mi, že se těším až si od toho trochu odpočinu a budu si užívat té úžasné atmosféry a všeho, co Rebekah pro nás připravila. *Odpoví na část ohledně předávání dárků a gratulací. Líbí se jí to, ale chce to už mít i za sebou, aby si všichni mohli užívat jen zábavy a klidného večera. Nenechá Aliseu odejít hned, cítí potřebu vyjádřit svou lítost nad tragédií, která se stala. Opravdu nemá v úmyslu jí zasadit další ránu do srdce, které už tak dost je bolavé, ale určitý takt jí to nedovolí nic neříct. Možná se neznají, možná se nikdy pořádně nepoznají, ale už něco společného být jednou budou a tak to nechce nechat bez povšimnutí, jako kdyby jí to nezajímalo. Nabídla by jí i pomoc, jenomže tuší, že to není třeba, pokud za ní bude chtít přijít, tak přijde. Vždyť tahle blondýnka musí vědět, kdo je, co je její profesí, nehledě na to, že se snažila pomoct už jejím bratrům. Sleduje ji starostlivě po tom, co opustí její společnost a na chvíli ji přepadne lítost, že jí onu nehodu připomněla.
Oči si vyhledají tvář Elijaha, kterého obdaruje širokým úsměvem, přesně takovým, který značí, že ho ráda vidí. Neměla obavy, že by nedorazil vzhledem k tomu, že jejich vztah je na přátelské úrovni a nemyslí si, že jenom tak ledajaké. Nejenom během jejich sezení si dokázali spolu vytvořit přátelské pouto, ale i tenkrát, když jí pomáhal s bytem, vždyť se i potkávají tady v sídle. Byl nezbytnou součástí této oslavy a teď už nemusí mít vůbec žádné obavy, že by se nezúčastnil.* Děkuji, Elijahu. Jsem ráda, že jsi přišel. *Přešlápne z jedné nohy na druhou. Na její vkus stojí už docela dlouho na jednom místě v lodičkách, které nejsou úplně pohodlné. Zavrtí hlavou z jedné strany na druhou, že není vůbec žádná potřeba k tomu se omlouvat. Důležité je, že je tady a na tom jediném záleží, alespoň jí.* To je v pořádku. Nebudu krájet dort před zraky všech, takže nic nezmeškáš. *Zasměje se krátce. Tím jenom chtěla říct, že i když byla oslava na určitou hodinu, tak není zde časový plán a vlastně dort vůbec krájet nebude. Jí bude stačit, když tento večer proběhne v klidu, bez jakýchkoliv problémů, když nepočítá ty opilecké eskapády či jiné vylomeniny. Pozvedne ruku, aby stiskla jemně tu jeho a nechá si poblahopřát. Usměje se na něj přátelsky a převezme si do obou rukou nádhernou kytici, ke které ihned přičichne a následně šperkovnici. Už se chystá odpovědět, poděkovat, ale vezme jí dech poukaz, který následuje jako další dar. Vydechne dlouze, když pozoruje poukaz ve svých rukou. Následně se podívá jemu do tváře a vypadá ještě šťastněji a překvapeněji, než před chvílí.* Strašně moc děkuji, Elijahu. To je úžasné. Nikdy jsem v Paříži nebyla a vždy jsem se tam chtěla podívat a tohle...*Nakloní hlavu do strany, přičemž stále z něj nespouští oči.*...děkuji. Možná ho využijeme s Klausem na naše líbanky a nebo s nějakou kamarádkou až mi oznámí, že se mnou nikde nepojede. *Samozřejmě, že si jenom utahuje a normálně nemyslí nic z toho vážně. Tedy hodlá ho využít, to je jisté, ale netuší kdy a ani s kým přesně. Ráda by ho využila právě se svým snoubencem, ale taky rozumí tomu, že chce mít pod dohledem veškeré dění a hlavně svou dceru, což jim ani nedává možnosti někde vycestovat. Aby měla volné ruce, tak odloží dárky na stůl za ostatními a kytici dá do vázy, aby neuvadla.* Tak mě napadá...slavíte vůbec vy narozeniny, když už žijete tak dlouho? *Protože od doby, co je zná si nevzpomíná, že by pořádali jakýkoliv večírek v tomhle smyslu, kdokoliv z nich. Možná to přestali už počítat a nějak vnímat, když prožili už mnoho lidských životů. Pro lidi je to stresující, pokud tedy nejste dítě a nechcete rychle občanku a nebo rychle nechcete být dospělí, ale jakmile vám padne dvacet jedna, pak už je to jenom horší. Mrzí ji, že nemůže zůstat u konverzace déle s Elijahem, ale je její povinností se věnovat i dalším osobám jako je třeba Lorent. Jeho dárek je taky jeden z těch hodně originálních, nehledě na to, že se příliš neznají, prakticky vůbec a dokázal její rysy vystihnout skoro přesně. Vlastně muselo být na jednu stranu těžké i to si je představit spolu, přesně takhle a dostat celou tu myšlenku na papír. Obává se, že nebude moct tuto kresbu vystavit v ložnici, jakmile se její snoubenec dozví, od koho pochází. Buď si ji bude muset dát do bytu a nebo velmi dobře schovat, jelikož jak zjistila, tak mu nedělá problém dokonce i nějaké dárky zničit, pokud se mu nelíbí od koho jsou. A tohle se mu rozhodně líbit nebude, i přesto, že je to od jeho bratra. Uchechtne se.* Víš, že ale lidé v tomhle věku si vždy najdou nějakou cestu k alkoholu, že ano? A navíc...mám falešnou občanku. *Poví  V tom případě na tebe spoléhámmu stylem, jako kdyby to bylo jedno z největších tajemství na světě.Sdělí tónem hlasu, který je zcela vážný, avšak koutky úst cukají do strany pobavením, které se značí i v očích. Bohužel je tak zaneprázdněná , že nemá šanci postřehnout příchod Marcela a Daviny. A už vůbec ne menší konfrontaci mezi Klausem a Marcelem, protože kdyby tu příležitost měla, tak by nestála tady, ale snažila se to vyřešit. Jenomže jak něco takového chcete vyřešit, když jeden je tvrdohlavější, než ten druhý? Klaus nikdy neustoupí, nenechá ho být, protože se cítí ohrožený a i kdyby mu tisíckrát řekla ano, milionkrát si ho vzala, stále tam bude jeho strach a paranoia. A co se týká Marcela, nechce o něj přijít, jelikož je pro ni až moc důležitý, ne možná tak, jak by si on přál, ale neznamená to, že by pro něj neudělala všechno, co může. Tahle válka mezi nimi by měla přestat, jelikož je naprosto k ničemu, nikam nevede jenom do slepé ulice, kde když se oni dva setkají, tak na sebe vrčí jako dva vzteklí psi, jednou méně, podruhé zase více. Možná je i dobře, že si jich nevšimla, možná prostě to nebude tak špatné, jak by si vymalovala, kdyby je jen koutkem oka zahlédla. Co se týče Hayley a Hope, všimla si jich, zavadila o ně pohledem už před chvílí, ale jelikož ví v jakém stavu je dnes ta malá, tak ani neočekává, že by se nějak zdržely. Pozvedne hlavu vzhůru a zadívá se Lorentovi do očí.* Nemyslím si, že by ti ublížil takhle, rozhodně ne dnes. A kdyby i předtím, tak by to dávno udělal, ale nestalo se tak. *Odvrátí od něj zrak a zabloudí pohledem po místnosti. Snaží se najít právě osobu o které se baví, ale beznadějně. Proto se během chvilky podívá opět na něj.* O tomhle já nerozhoduji, ale mám obavy, že ne. Hayley je s ní a...vzhledem k tomu, co se stalo je velmi opatrná. Možná by bylo dobré zvážit, zda to nenechat na jinou chvíli.
*Vzápětí se otočí k dalšímu gratulantovi a tentokrát je to Rebekah, která si taky zaslouží poděkování za tohle všechno, protože bez ní by to nebylo tak perfektní, a co si budeme nalhávat, bez její přítomnosti by to taky nebylo to pravé. Ví, jak moc důležitou roli hraje v této rodině a hlavně v srdci snoubence a proto je pro ni stejně důležitá. Ona je jakýmsi středobodem Mikaelsonů, který je drží nejvíce pohromadě a nebo byla do narození Hope. Těkne pohledem z jednoho na druhého s mírnou obavou, jak oni asi spolu budou vycházet, vzhledem k mírnému napětí, které lze cítit by hádala, že ani ne trochu dobře. Ono na jednu stranu se není čemu divit. Oplatí ji úsměv tak přátelský, jak to jenom jde a zároveň vděčný za to všechno, co připravila. Na moment se ozve hlasité zasmání, přičemž automaticky položí ruce na její záda a tak se nechá k ní přivinout.* Kdo by něco takového riskoval, když každý ví, že to máš na starosti ty? Ale i ty si zasloužíš uznání, protože tohle… *Ohlédne se za výzdobou, perfektní obsluhou, občerstvením a vrátí se znovu k jejím čokoládovým očím, přičemž se lehce poodtáhne.* ...je dokonalost. Dala si do toho strašně moc a já jsem ti neuvěřitelně vděčná. *Stihne to ještě, než jí oznámí všechno nejlepší k narozeninám. Nechá ji mluvit, tentokrát se nesnaží ji nějak přerušovat. Překvapeně zamrká při zjištění, že pro ni má ještě další dárky. Zajímalo by ji občas, kolik peněz nebo lépe řečeno kolik bank s miliónovými účty tahle rodina vlastní. Možná mají i vlastní ostrov se zakopanými poklady, něco jako v Pirátech z Karibiku, když mohou utrácet v tak obrovském množství. Roztáhne rty do úsměvu, přičemž odhalí řadu vrchních zubů.* Děkuji, Rebekah. Strašně moc. Ty a tvoje rodina děláte pro mě opravdu hodně. *Pokýve hlavou a nabere vzduch do plic.* I kdybych to nebyla já…víš, nikdy jsem nebyla tak naivní, abych si myslela, že já jsem jeho světlo. Je to jeho dcera, žije pro ni a tak to má být, ona je tím, kdo tady pro něj vždycky bude, ta, kdo mu pomůže. Já mu to jenom vždy připomenu. Je dobře, že jsi nazpět. *I ona to myslela všechno vážně, nejsou to jenom slova. Možná je tou, kdo mu pomáhá s jeho lidskou stránkou, ale opravdovým spouštěč je jeho dcera. Snad Rebekah dala alespoň trochu najevo, že jí je neskonale vděčná za celou tu oslavu, udělala toho pro ni mnohé.* Ten mi vlastně přál jako první, ale varuji tě...má svou obvyklou rýpavou náladu. I když jsem si jistá, že ty ho zvládneš. *Byla známá, že má typický proříznutý jazyk a tak nepochybuje o tom, že si poradí i právě s Kolem. Mlčky přejede těch pár poznámek mezi Rebekah a Lorentem a raději se k nim nevyjádří, i když má chuť vzít první skleničku do ruky a převrátit celý obsah do sebe. Pohledem se vrátí k Lorentovi. Ochotně si převezme sklenici se šampaňským.* A na to, že necháváš nezletilé pít. *Pozvedne mírně sklenici a přiťukne si s ním. První doušek je malý, jenom tak na ochutnání. Jenomže když si představí, že by měla pronést přípitek, tak jí projede tělem nervozita, tudíž do sebe kopne i zbytek obsahu.* Na chvíli mě teď omluv, měla bych se postarat o přípitek. Jsem si jistá, že se ještě uvidíme. *A s úsměvem se k němu otočí zády. Díkybohu začne konečně chodit a nestojí jen tak na místě. Začínala mít pocit, že ji dřevění nohy. Zastaví jednoho z číšníku a požádá ho, aby nachystali přípitek, který během půlhodiny pronese. Už se chystá k další části večera, jenomže to by ji nesměla zastavit Sophie. Radostně se na ni usměje, jelikož už měla obavy, že se neukáže, avšak nezklamala ji. Vídají se jenom zřídka a to převážně v baru, pokud není na nějaké své cestě, samozřejmě, že jí to nijak nevyčítá.* Děkuji, Sophie. Už jsem měla obavy, jestli se ukážeš. A kdyby ne, tak věř, že další den by sis to ode mě vyslechla. *Uchechtne se, když natahuje ruku k dárku. Samozřejmě, že jenom žertuje. Nic by jí nevyčítala, to samé by mohla říct o Genevieve, která se jí už nějakou dobu ani neozývá a ona si o ní dělá opravdové starosti. Stále si tak přehrává v hlavě všechno, co jí řekl Kol a je těžké tomu věřit, že nic o ní neví, stejně tak jako ostatní. Proč by najednou tak zmizela? Usměje se při rozbalování dárku a obavám její kamarádky, zda se jí bude dárek líbit. Je potěšená, že vůbec přišla, i kdyby nepřinesla žádný dárek. Stačí ji jeden jediný pohled na obal ještě nerozbalené knihy a už ví, o co se jedná. Strhne v rychlosti zbytek papíru a s úžasem se zadívá na titulní stranu.* Jak jsi to dokázala? *Zvedne k ní zrak. Už teď může na ní vidět, že je neskutečně šťastná a hlavně překvapená.* Divím se, že si ji ještě pamatuješ. Děkuji, strašně moc. *Natáhne ruce směrem k ní, aby ji krátce objala. Tak už je jisté, co bude po večerech dělat. Tuhle knihu si přála a teď ji má. Odtáhne se od ní a ještě jednou se usměje.* Omlouvám se, ale budu tě muset na chvíli opustit. Setkáme se později, ano? Chci i vědět, jestli se ti ozvala Genevieve, protože mě z nějakého důvodu neodpovídá na sms zprávy. *Doplní ještě o něco starostlivěji. Odloží knihu k ostatním dárkům, i když je jí to poměrně nemilé tam nechat takovou vzácnost. Za okamžik se jí ztratí z dohledu.
Po úmorné snaze najít v rychlosti svého snoubence to vzdá. Nebude ho nahánět jako malé dítě, vždyť to zvládne i bez něj. Nebude to její první přípitek, když si vzpomene na ten silvestrovský, tak byl o moc náročnější, než nějaký narozeninový. Nechá roznést číšníky mezi hosty plata s přípitkem, který se liší od normálního šampaňského nejenom narůžovělou barvou, ale hlavně i kvalitou. Vezme si do pravé ruky jednu sklenici a odebere se směrem ke schodům. Pohledem se ještě zastaví na Davině, kterou zahlédne postávat v rohu místnosti. Neměla tušení, že je tady, promluví si s ní později. Nechce, aby se cítila nějak odstrčená a hlavně si mají co říct ještě k tomu, co se všechno stalo. Na všechny se během „cesty“ usmívá a pak se postaví tak, aby bylo na ni dobře vidět. Vyjde dva chody nahoru a snaží se upoutat na sebe pozornost tím, že poťuká příborem o sklenici. Možná to ani nebylo nutné, ono si vás většinou lidé všimnou, když se k něčemu chystáte. Vrátí jednomu z obsluhy příbor a nechá ještě chvíli prostoru pro to, aby si získala jejich pozornost, než se zhluboka nadechne.* Jsem ráda, že s vámi všemi mohu sdílet tuhle událost. V první řadě chci poděkovat rodině Mikaelson za využití jejich prostorů a trpělivosti, mému snoubenci za podporu a Rebekah za úžasnou organizaci, bez které by to nebylo tak perfektní, jaké to je. Dnes nechci připít jenom na sebe a na vás všechny, ale i na mého bratra Seana, který by tady byl se mnou po boku, kdyby to bylo možné. *Usměje se na všechny. Ta vzpomínka ji bolí a nikdy nepřestane, ale nedokáže ho nezmínit v přípitku, protože dnes by měl i on narozeniny a každé narozeniny si vzpomene na jejich společné, byli jako jedno tělo a jedna duše. Nemůže si dovolit ho nechat v zapomnění.* Užijte si tedy dnešní večer alespoň z poloviny tak, jak si ho užívám já. Děkuji, za dárky, za vaši přítomnost a za všechno ostatní. *Pozvedne sklenici se šampaňským vzhůru, usměje se na všechny přítomné a snaží se každého sjet pohledem, než si přitiskne sklenici ke rtům a nabere doušek šampaňského, které se rozlije do celého těla.*
Návrat nahoru Goto down
Kol Mikaelson

Kol Mikaelson


Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 9:46 pm

"Ale ano, ty moc dobře víš, o čem mluvím, Claire. A jestli si na to nemůžeš vzpomenout, tak stačí říct, já ti milerád oživím paměť," řekne dost nepříjemně. Přestává ho to bavit. Vlastně jeho to s ní nebaví už dlouho. A když jsou u toho jejího nočního letu... Přemýšlí, jestli je rád, že tam Marcel byl. Protože kdyby ne, musel by jí pomoci on sám. A tím by docela poškodil svoje ego, nemyslíte? Ukázal by jí, že mu na ní záleží, i když se snaží o přesný opak. Jo, za tohle by možná měl Marcelovi poděkovat. To byl samozřejmě vtip, jemu nikdy za nic děkovat nebude. Najednou už nepůsobila tak sebejistě jako předtím, když jsem přišel. Wau, to se mu podařilo odrovnat ji takhle rychle? A to toho nemusel ani tolik říct. Docela úspěch.
"Tak hlavně že nezapomínáš dávat důraz na to slovíčko 'byl', protože to je pro nás v tuhle chvíli asi dost podstatný." Právě teď si dali oba dva dost jasně najevo, že o sobě jako o přátelích vůbec nepřemýšlí. A divíte se jim vůbec? Jejich vztah nebyl nikdy ideální, ale poslední dobou jde fakt do kytiček. Odvrátila od něj pohled - to už má vážně tak blízko k pláči? Ona se tady před ním rozbrečí? Opravdu mu chce udělat takovou radost? Neubrání se smíchu, když mu začne vykládat ty svoje pohádky. Aha, tak ona má pro koho žít. Pro sebe. A že tak najednou. Pokud se nemýlí, vždycky potřebovala někoho, koho se bude držet, kdo ji bude mít aspoň trošku rád. Myslí si, že ona nikdy nechtěla být sama - a pokud ano, nešlo to s ní moc dobře. Je vtipné, že právě řekla to, že bez něj dokázala přežít 900 let, protože to není tak úplně pravda. Tedy možná tak pro ni. On ví, že to bylo v minulosti trošičku jinak, i když si to, bohužel, už tak barvitě nepamatuje. Všechno, co dosud řekla, by nějak dokázal snést; vlastně je na to od ní zvyklý. Ale to poslední, co řekla... To je už přes čáru. A hodně. Naštvalo ho už to, když zmínila jméno Klause. Ale jakmile vyslovila jméno jeho dalšího staršího bratra, rozpálilo ho to doběla a vrazil jí silnou facku. Nechtěl to udělat, ale byl v tu chvíli úplně bez sebe a upřímně? Můžeme být rádi, že mu vystřelila pouze ruka a padla jen jedna facka. Když někdo rozzlobí Kola, většinou to nezůstává jen u toho - viz jejich rvačka v baru.
"Zrovna ty, ty, která...." začne mluvit a v jeho hlase je slyšet obrovská zlost a rozzuření.
Návrat nahoru Goto down
Rebekah Mikaelson

Rebekah Mikaelson


Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 9:49 pm

(Už přemýšlela o tom, jak to všechno Kolovi vytmaví, ale na druhou stranu nechtěla být až příliš hádavá a hlučná, protože dnes tady zrovna není to správné prostředí pro výčitky a hádky. Ale trochu poškádlit ho mohla. Netušila, že už si dávno vyhlédl svou oběť, za kterou půjde. Tou obětí byla Claire. Přišla k němu zezadu a zakryla mu oči. Bylo jí jasné, že Kol neuhodne osobu, která se za ním skrývá. O to víc ji nepřekvapilo, když hádal, že je to nějaká kamarádka Cami a že nedokáže odolat jeho šarmu. Nemohl se víc mýlit. Ona rozhodně nenavštěvovala vysokou školu, nevypadala jako Cami, i když pravda, ve svém vlastním těle byla alespoň blondýna, a co už vůbec ne, Kol ji rozhodně nijak nepřitahoval a nevábil svým šarmem. Spíš mu měla sto chutí dát mnohdy do čumáku, protože si to zasloužil. Ale nebude tu vyvolávat násilné interakce zvlášť, když vlastně nejsou potřeba. Jen chtěla svmu drahému bratříčkovi vynadat, že se vůbec nestará o svou malou sestřičku a ani neví, jak se jí teď daří a jak vypadá. Než ale stačila sama něco říct, Kol se k ní otočil se slovy, které znamenaly, že vlastně nemá zájem a ať mu dá pokoj, protože pán teď nemá dostatek času, aby se jí věnoval.) Doufala jsem, že se budeš věnovat svojí sestře alespoň teď, když ne nikdy jindy. (Zasyčela na něj, když od ní odcházel. Kol to musel dobře slyšet, ale zřejmě měl teď lepší věci na práci. Konkrétně Claire, ke které mířil. Nemínila se jim plést do jejich konverzace, nemínila se jim vnucovat, hlavně tedy svému bratrovi. Claire by se nevnucovala nikdy, tu přímo nesnášela. Neznala patetičtější osobu a jestli ji samotnou někdy někdo nazval patetickou, měl by se setkat se sebelítostivou Claire. To byl zatracený extrém. Ublíženějšího člověka neexistovalo. Ani Nik na ni v tomhle směru neměl. A ten se litoval rád dost často, i když by si to nikdy nepřiznal. Možná i nemohla vydýchat fakt, že Marcel dal přednost téhle vyklepané trosce před ní. No, časy se mění. A ona Marcela už vlastně dlouho neviděla a ani s ním nemluvila. Měla by to napravit. Mezi ním a Nikem zrovna teď sice nepanovalo přátelství, ale to neznamenalo, že ona se s Marcelem komunikovat nepokusí. Byl prostě čas si zase dát život trochu do pořádku, ať už se svým tělem nebo bez něj. Postávala u skleniček se šampaňským, takže si jednu vzala a popíjela. Musela se krotit a nezapomínat na to, že je člověk a může se dost rychle opít a mít kocovinu. Takže dnes se rozhodla, že bude pít střídmě. Po očku sledovala svého bratra s Claire a vypadalo to, že ti dva zrovna nemají nejlepší náladu, aby se spolu bavili. Vlastně jak Claire, tak Kol by mohli vystupovat na veřejnosti jako profesionální drama queen. Dostávali by pohádkově zaplaceno, protože v tom byli sakra dobří. Svého času by jim možná mohla konkurovat i ona sama, ale tak nějak se jí zdálo, i když to bylo z hlediska anatomie a chemických reakcí v těle nemožné, že vyrostla z těch telecích puberťáckých let a dospěla. Zato Kol, Kol zůstane zastydlým puberťákem snad navždy. Vážně ale svoje vzájemné problémy museli vytahovat zrovna tady? To se oba ani trochu nestydí tropit scény na oslavě narozenin člověka, který je sem v dobré víře pozval a který je má rád a očekával, že se budou chovat slušně a den si užijí? Jak to vypadalo, tak se bez ostychu hádali dál a bylo jim vlastně úplně jedno, kdo je slyší, kdo je vidí, kdo se za ně možná i stydí. A ona měla chuť je oba dva vynést v zubech. Zamířila k nim docela rázným krokem. Už se nacházela vlastně u nich, když Kol uštědřil Claire facku. Dobře, neříká, že by Claire někdy nejradši nenafackovala sama, ale dostat facku od muže a ještě na oslavě narozenin někoho, kdo si zasloužil úctu a rozhodně ne takovéhle chování svých hostů? Chytila Kola za paži a silně s ní cukla. Neměla sice sílu upíra, ale zato ho tím rozhodně překvapila.) ... která je žena a ať už řekla cokoliv, rozhodně není na místě ji tu přede všemi bít. A už vůbec ne na oslavě narozenin. Copak jste se oba zbláznili? (Přejede pohledem z Kola na Claire.) To vám ani tenhle den není svatý? (Mluvila sice tiše, ale hodně důrazně, takže bylo jasné, že kdyby chtěla upoutávat pozornost, ječela by na ně na celé kolo, spráskala by je na hromadu jako malé spratky a pak je vykopla na ulici. I když to poslední měla sto chutí udělat opravdu.) Jestli se nemíníte chovat slušně, tak odejděte. Cami nepotřebuje, aby někdo kazil její narozeniny, je vám to jasné?! A pokud chcete zůstat, chci vidět, že budete tak daleko od sebe, jak jen to bude možné. Na hádky budete mít dost času jindy. Dneska ne! (Podívala se zlostně na Claire. Myslela si o ní svoje, ale facka od Kola už byla trochu moc. O to víc, že to bylo zrovna tady před všemi těmi lidmi a v tento slavnostní den. Na chvíli vypadala zamyšleně, ale pak čapla Kola v područí a táhla ho pryč od Claire.) Aby tě to nelákalo. (Ušklíbla se na něj a vedla ho někam, kde nebude mít na Claire výhled.) Tak, bratříčku, a teď si jen můj a budeš se chovat slušně, rozumíš? Možná nemám sílu upíra, ale dokážu tě zaklít. (Vykulila významně oči a zamáchala mu dlaní před očima.. Ruku mu ale nepustila, stále v něm tou druhou byla zakleslá a vypadalo to, že se ho vlastně ani nehodlá pustit. Zahlédla Cami, jak jde přímo k místu, kde na ni bude skvěle vidět.) No, bude přípitek, bylo na čase, snad tě to trochu zklidní. (Vzala si sklenici, kterou jí nabídl číšník, Kol následoval jejího příkladu. Byla zvědavá na to, co Cami vymyslela za řeč. Možná, že bude čistě improvizovat, možná, že si něco předpřipravila. Její řeč mohla být stejně tak dlouhá jako krátká. Musela se zkrátka nechat překvapit. A nemusela čekat dlouho. Ne, nebylo to dílo antického řečníka, ale její přípitková řeč byla výstižná a přímá. Stejně jako Cami sama. Nač to přikrášlovat, když to tak být nepotřebuje. Pousmála se při jejích slovech, že bez ní by tahle skvělá párty nebyla taková. Dala si s tím opravdu práci, na kterou byla pyšná. Poděkování Cami ji potěšilo. Stejně tak chválihodné bylo, že připomněla památku svého bratra, na kterého nikdy nezapomněla a nezapomene. Byl jejím dvojčetem. Musela po něm vzniknout hluboká díra, která už se nikdy nezaplní. Pozvedla číši.) Na zdraví. (Pronesla do již obecného ruchu, když všichni připíjeli na Cami. Napila se šampaňského mezi prvními. Bylo zatraceně dobré. Pohladilo její chuťové pohárky. Před ní snad byly jen Camiiny kamarádky z vysoké školy, které výskaly a přípitek do sebe doslova koply.)
Návrat nahoru Goto down
Vyprávač

Vyprávač


Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 9:50 pm

Claire Evans:
(Věnovala mu další nepříjemný pohled, když zmínil, že jí to milerád připomene. Nic na to radši neříkala. Rozhodně se o tom nechce bavit a především ne s ním. Chová se k ní tak, jak si mysl, že si to zaslouží. Nediví se mu, ale nechce, aby tropil scény zrovna tady. Navíc si myslela, že mezi nimi to už je uzavřené. Pro Kola očividně ne. To jí také nepřekvapovalo. Bylo to zvláštní, ale držel se jí jako klíště. Zuby nehty, nechtěl jí nechat jít. A někdy jí připadalo, že čím horší to mezi nimi bylo, tím více se snažil si já udržet u těla. Vlastně, když se na něj teď tak dívala, měla chuť ho políbit. Zajet mu svými prsty do těch jeho hnědých vlasů a přitisknou rty na ty jeho. Prostě si ho pustit k tělu. Věděla ale, že by to nedopadlo dobře. A možná ještě hůře, než kdy to budou řešit takhle. Musela si Kola zošklivovat, donutit se, aby jí připadal odporný, zbavit se všech těchto choutek se ho dotýkat a řídit se zdravým rozumem. Sledovala jeho oči. Viděla v nich nejenom vztek, a zklamání, které jí ukazoval, ale také smutek, a bolest, vše však potlačované, neuvědomělé. Až na vztek. Ten z něho přímo sálal. Cítila ho, už když přišel. A ona ho provokovala. Možná, že kdyby prostě odešla, nemuseli by ti tropit scény. A oni ji vlastně ani netropili, Claire mluvila docela potichu, jako kdyby mu vyprávěla nějaký příběh. Její tvář ale vypovídala něco jiného. Na chvíli se zastaví a lehce se ušklíbne.) Pro nás? Nechtěl jsi říct pro mě a tebe? Protože tady žádné MY není. (Pohlédne mu do ostře do očí. Chce, aby ho to bolelo, ale zároveň si to nepřeje. Jde vůbec, abyste něco chtěli a zároveň vůbec? Možná že jen chtěla, aby ji pochopil. Aby to akceptoval. Bylo to tak jednoduché a Kol to nezvládl. Zřejmě takový už byl. A proto musí jejich vztah skončit, ať už to bylo cokoli. Nepřestává mluvit, i když se Kol směje. Ranilo by jí to, kdy jí záleželo. Ona je teď však pohlcená vztekem a tak jí nezáleží na nikom a ničem. Především na někom, kdo pro ni má být naprostý cizinec. Někdy si přála, aby mohla Kola potkat znovu a udělat některé věci jinak.
A pak se to stalo. Ublížila mu, a on jí to dal najevo. Znovu se neudržel, možná to udělal i chtěně, sama už netuší. Jeho dlaň prudce narazila do její tváře, až se jí hlava pootočila a vlasy se divoce rozvířily. Lehce se chytla za pulzující místo na svém obličeji, které bude za chvíli rudé, jak do něj poteče krev a nateklé. Musela jen doufat, že kůže nezmodrá. Byla překvapená, ale zároveň jí to neudivovalo. Asi jen nečekala, že by jí Kol veřejně uhodil. Dokázal jí tím, že se od něj musí dostat pryč. Dokázal jí, že on je zde ten nadřazený a že ona pro něj nic neznamená. Že ona není nic. Všimla si, že na pár lidí hledělo s otevřenou pusou, ale většina si toho ani nevšimla. Chytla se za tvář. Cítila, jak jí bušilo srdce. A Kol to mohl cítit. Mohl cítit její strach, hrůzu, kterou jí naháněl. Teď byl v jejích očích jenom zrůda. Pomalu se na něj otočila, oči vytřeštěné, ruku přiloženou na bolavém místu. Kol zvýšil svůj hlas a ona ho chtěla nějak umlčet, ale neměla jak. Jen se modlila k Bohu, aby tohle zastavil.
Její prosba byla vyslyšena. Neznámá žena uchopila Kola za paži a odtrhla ho od ní. Začala na ně na oba mluvit, jako kdyby je znala. Kdyby věděla, že je to Rebekah, nepřišlo by jí to tak zvláštní. Netušila, kdo to je, nebo co má společného s Kolem, ale tuhle ženu nikdy neviděla, takže počítala s tím, že je to nějaký jeho nový úlovek. Ale znala Cami. Claire z toho byla tak zmatená, že jediné, co dokázala, bylo střídavě sledovat ženu a Kola, s vytřeštěnýma očima a rozechvělýma rukama. Jen lehce kroutila hlavou. Nechtěla udělat nic z toho, ale nemůže to vzít zpátky. Může jen doufat, že se o tom Cami nedozví. Nakonec spolu odkráčeli a ona zaslechla, jak ho oslovila. Bratříčku. To jí rozhodilo ještě více. Nehodlala se tím ale zabývat. Kol by pryč, ve spárech nějaké z jeho sester a ona se tak mohla konečně nadechnout. S falešným úsměvem vykouzleným na tváři si vzala od číšníka šampaňské a otočila se na Cami. Snažila se soustředit jen na ni, protože to bylo to jediné, co jí dokázalo uklidnit. Poslouchala její medový hlas, a když se konečně střetla na chvíli s jejím pohledem, souhlasně kývla. Nakonec spolu s ostatními pozvedla sklenku a napila se z ní. Nevychutnávala si to, prostě ho do sebe obrátila. Čím více a čím dříve do sebe dnes dostane alkoholu, tím lépe.)
Návrat nahoru Goto down
Vyprávač

Vyprávač


Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 9:53 pm

Alisea Mikaelson:
Nikol a všechny zmínky o ní byly pro ni bolestivou zmínkou. Měla chuť všechno vymazat a na všechno zapomenout. Ale nechtěla na svoji dceru zapomenout. To by raději vymazala celou svojí existenci. Jenže to nemohla. Namísto toho byla tady, na oslavě svojí budoucí švagrové. Nijak ji nezazlívala, že ji tu bolestnou událost připomněla. Nemohla za to. Vlastně Cami působila spíš mile. Věřila, že by ji Cami byla ochotná pomoct. Věděla, o její profesi a věděla, že pomáhala jejím bratrům. Nejspíš by teď její pomoc potřebovala i ona. Tisíce let stará čarodějka, vyrůstající bez rodiny, prakticky bez nikoho, následně možná až nezdravě závislá na manželovi, pak tisíc let sama jako upírka na pomstě nenávidějíc někoho, z koho se pak vyklube její bratr a ona se ho snaží oživit, nyní i nově matka bez dítěte. Ukázkový příklad pro psychiatra. Jenže byl v tom jeden háček. Je zvyklá nechávat s isvoje problémy pro sebe a řešit si je sama. Do téhle definice nespadalo jít za psychiatrem či psychologem. I když by jí to asi fakt pomohlo. Ne, prozatím, si vzala jenom skleňku šampaňského a zaměřila se na Claire opodál. Tedy spíš se napředu uistila, že to je fakt ona. Ale z jejích odpověď nějak měla pocit, že o její přítomnost moc nestojí. A to kdysi brečela u jejího hrobu. I když na druhou stranu, tou dobou byla emociálně mimo, nedlouho po porodu, hormony v tom ještě hráli svoji roli a den předtím zjistila od Esther, že chce zabít její dceru. O Claire od té doby neslyšela a měla za to, že je mrtvá. Evidentně nebyla. Ale jakýkoliv její další rozhovor, pokud by tedy nějaký ještě nastal, byl přerušen Kolem. Podívala se na něj a hned vzápětí se jí dostalo ne moc příjemné poznámky.
"Kole, jsi už dost starý na to, abys věděl, že jsou věci, které se ženě neříkají. I když se jedná o tvoji sestru," poučila ho. Podle následující poznámce směřující ke Claire a její následující odpovědi se tam mezi nimi začala cítit trochu nepatřičně.
"Tak mám pocit, že tu jsem navíc... Tohle si vyřešte sami," sdělila jim a odešla od nich. Měla tušení, že ať ti dva spolu řeší cokoliv, nic o tom nevěděla a bylo to mezi nimi. Proto je tam raději zanechala samotné. Její pozornost následně upoutalo jedno malé stvořeníčko v náručí někoho jiného. I když už tou dobou opouštěla prosto. Ale byla to její neteř, i když se s ní ještě nepotkala. Za jiných okolností by se přišla na Hope podívat a přivítat ji zpátky doma už jak dávno. Teď ale měla smíšené pocity. Jak by se mohla radovat z jejího příchodu, když by zároveň při pohledu na Hope musela automaticky myslet i na Nikol. Ale teď už to bylo trochu jiné. Teď měla svoji víru, že Nikol přivede zpátky. Byl to její cíl, díky kterému se dokázala postavit znovu na nohy a nějak předstírat, že funguje. Mohla se díky tomu i vydat po schodech nahoru, stranou od oslavy, aby se podívala na nového člena jejich rodiny. Potichu otevřela dveře, ve kterých před chvílí viděla zmizet Hayley s Hope.
"Ahoj, Hayley," pozdravila ji a popošla o něco blíž. "Přišla jsem se podívat na malou a konečně ji tu přivítat." Podívala se na Hope. Zdála se trochu neklidná. Trochu si to v hlavě přirovnála k jejím vlkodlačským tendencím. Všímala si, jak je podobná rodičům, i když nedokázala posoudit, komu víc. Raději si všímala toho, jak moc byla podobná Klausovi nebo Hayley, než aby vnímala, jak moc ji připomíná Nikol. Bylo to zrovna něco, na co se snažila usilovně nemyslet. "Tak konečně jsi znovu doma," promluvila na ní, i když tomu pochopitelně Hope nemohla rozumět. Usmála se na ni přitom, i když ten úsměv působil chabě. "Můžu si ji pochovat? Třeba se mi ji podaří trochu uklidnit a uspat," obrátila se na Hayley. Krátce na to už držela Hope v náručí. Pohoupávala ji a snažila se ji trochu uklidnit. Nedařilo se jí to. S Nikol se ji to dařilo. Jenže tohle nebyla Nikol, tohle byla Hope, která dneska neměla svůj den. A tak čím déle ji držela v náruči, tím více si začínala vzpomínat na Nikol a to nebylo dobře. Nějak už předtím, jak pozorovala Hope, tak se jí vedraly nepozorovaně slzy do očí, a teď už se jí začínali kutálet po tváři. Snažila se je potlačovat, ale ne moc úspěšně. A je docela dobrý důvod, proč nemáte chovat plačící dítě, když sami brečíte. Ty děti to nějak vycítí a pak se tuplem nezklidní. Takže nakonec Hope rezignovaně vrátila Hayley, přičemž ji bylo líto, že Hayley s uklidněním Hope moc nepomohla.
"Já... asi každou chvíli bude přípitek, tak bych měla jít," vymluvila se a vyklouzla dveřmi ven. Ale nezamířila hned dolů. Ponejprv se opřela o zábradlí a zadívala se dolů na ty davy. Klid, ty to zvládneš. Jen se snaž uklidnit, ať můžeme sejít dolů. Přípitek už začínal, Cami o něčem mluvila. Sice jí slyšela, ale její slova moc nevnímala. V průběhu toho přípitku se už ale vydávala dolů. Setřela si přitom z tváře slzy a doufala, že nemá rozmazané oči. Schody dosešla pár vteřin poté, co Cami promluvila. Hned si z nejbližšího tácu vzala sklenici šampaňského a malinko upila. Nezdálo se jí na tom nic divné. Vlastně v tu chvíli ještě většinu svého okolí ignorovala, takže toho moc nevnímala.
Návrat nahoru Goto down
Marcel Gerard

Marcel Gerard


Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 9:57 pm

(Nijak ho nepřekvapovalo, jak s ním Klaus zachází, zvykl si na to. Klaus ho nesnášel, nesnášel to, co mu provedl, jak ho zradil, jak mu sebral celé město, co si tu vybudoval, jak proti němu poštval vlastní sestru a za mnoho a mnoho dalších věcí, které už Marcel ani nestačí vstřebávat. A ta nenávist je oboustranná. Choval se před každým arogantně a povýšeně, on už takový byl, ale před Marcelem obzvlášť. Jeho to však nijak netrápilo, nenechával se jen tak vyprovokovat. Nestojí mu to za to, aby způsobil nějaké to drama a zkazil tak den, který má být jen a jen o Camille. Nad jeho krátkou odpovědí se jen křivě usmál. Ví, jak ho nesnáší a, jak moc si přeje ho vidět mrtvé. A Marcel je na tom stejně, avšak u něj je dosáhnutí jeho přání mnohem méně pravděpodobné, než u Klause. Přeci jenom Klaus je Původní a hůř, Původní na, kterém závisí jeho život.
Držel v ruce dárek, který chtěl rychle předat Camille a odejít. Pozdravit možná tak ještě Sophie a užít si zbytek večera někde jinde, daleko od tohohle domu a hlavně od Klause. Stříbrný náramek s jemným latinským nápisem zevnitř. Nic obrovského, spíš jen malá pozornost. Něco, co pro něj ale mělo nějaký význam. Hlavně ten citát. Podíval se na malou krabičku v jeho ruce a pak na Klause. Vzpomínal na to, jak mu jeho poslední dárek pro Cami zlomil vejpůl jen protože si dovolil jí navštívit. Dívá se do Klausových očí, jak se v nich odráží všechen vztek a nenávist, kterou k němu nese.) Tak proč to pořád vypadá jako kdybych ti stále ležel na srdci? (Zeptá se ho hned potom, co mu Klaus zdělí, že pro něj už nic neznamená. Dále se k tomu nevyjadřoval, chtěl říct víc, jistě. Ale nepotřeboval přihazovat více polen do už tak rozžhaveného ohně. Byl proti němu nic? Pro něj možná ano. Klaus viděl všechny ostatní jako méněcenné, jako nicky, které mu nesahají ani po kotníky. Přisunul svůj dárek o něco blíže, aby tak Klausovi mohl ulehčit zničení jeho dárku. Jen se na něj sladce usměje, jakmile Klaus začne reagovat. Jistě, že zmíní, jak tu nemá, co dělat. Nepatří sem, nepatří do tohoto domu, do jejího života. Ví to, slyší to, stále vidí Klause, jak mu to připomíná, ale nedokáže to. Nemůže Cami jen tak odstřihnout zvláště když ví, že by jí akorát tak ublížil, že ona sama ho chce mít ve svém životě. Byla vidět rychlá změna v jeho chování, úsměv mu na vteřinu zmizel a nahradil ho smutek. Mrzelo ho, že nemůže být s Cami tak, jak by si přál, že s ní nemůže být aspoň v přátelském vztahu. Avšak smutek trval jen chvíli, než ho nahradilo jakési odhodlání. Nenechá se jím zlomit, vyprovokovat. Ne dnes ne.) Možná by jsi to měl vysvětlit Camille a ne mně. Přece jenom já nejsem ten, kdo mi poslal pozvánku. (Pronese jen tak do větru, než se znovu odmlčí. Rozhlédne se po místnosti, snažíc se najít alespoň pohledem Camille. Po chvilce se pohledem vrátil ke Klausovi, který si právě užíval sklenku nějaké dobrého vína. Díval se na něj s očekáváním, co z něj vypadne. Opravdu chtěl vědět, co od něj chce, proč ho nenechá prostě jít. Jenže to by to potom nebyl on, kdyby Marcela alespoň trochu nepotrápil a znovu mu nevysvětlil, jak za nic nestojí a, že se má držet dál od Camille. Netrvalo to dlouho a Klaus udeřil na místo jemu vzácné. Načal téma, které on sám jen tak nenačínal. Ne, že by se za svou minulost styděl. Někdo by mohl říct, že už stejně zapomněl, jaké to bylo být otrokem. Ale on si pamatuje vše, každičký den, kdy ho mlátili, bičovali, nedali mu najíst, den, kdy mu umřela matka. A nestydí se za svou minulost. Je to něco, co je jeho součástí. Byl otrok, ano. Stal se něčím jiným jen díky Klausovi, ano. To nepopírá a nikdy nebude. Moc dobře ví, že mu vděčí za svůj život. Kdyby ho Klaus tehdy nezachránil, nebyl by tu. Možná by se nedožil ani svých 18 let. Zemřel by jako další dítě bez jména. Mohl mu to teď vrátit stejnou silou, mohl říct něco, co by ho nejspíš naštvalo, ale rozhodl se to nechat být.) To se ti povedlo. (Prstem ve vzduchu na něj několikrát ukáže a ironicky se usměje. Marcellus, jméno, které nesnášel. Avšak právě tím jménem teprve začala jeho existence.) Nikdo se tě o to nežádal. Nikdo po tobě nechtěl, ať mě tam zachráníš! (Nekřičí na něj, vlastně ani nezmění hlasitost jeho hlasu, spíše zní rázněji a dává na svá slova větší důraz. Přisune se ke Klausovi o několik centimetrů blíž a zadívá se mu do jeho leč světlých, avšak temných očí.) Já se o to nežádal. (Zdůrazní slovo "já", protože už ho to štvalo. Při každé situaci mu to předhodí. S radostí mu oznámí, že tu na tomhle světě stojí jen a jen díky němu. On to ale ví, Marcel si je toho dosti vědom. Nežil by, kdyby nebylo jeho, to ano. Ale dostal se takhle daleko za své pomoci, jen díky jeho práci, ne kvůli Klausovi.
Nad jeho nabídkou o přátelském rozhovoru někde mimo, se trochu zasekl. Nechápal tu náhlou změnu, ale na druhou stranu mu bylo jasné, že mu jde jen o to, aby ho rychle odklidil. Na jeho další řečičky o tom, jak se Marcel úplný pitomec, že nedokáže pochopit, od koho se má držet dál. Jen to tak nějak s nenávistným pohledem v očích, kterým Klause propichoval už od samého začátku jejich konverzace, přešel. Souhlasil s tím rozhovorem, protože sám moc dobře ví, že nic jiného mu vlastně ani nezbývá. Nenechal by ho odejít, ne když už tu teď je, ale taky by ho ani nenechal jít za Cami. Pomalu vyjde za Klausem na druhé poschodí, kde bylo opravdu o něco méně rušno a pak ho následoval na místo, které on znal velmi dobře. Vlastně zná celý dům velmi dobře, ale ta určitá místnost mu byla nejznámější. Vešel hned za Klausem do jeho pracovny a trochu se okolo rozhlédl, jakoby chtěl zjistit, zda se tu hodně změnilo.) Ne. (Zakroutil hlavou nad jeho nabídkou. Chtěl odejít, co nejdřív, nepotřeboval tu zůstávat déle, než je nutné. Přejde trochu dál ode dveří a začne se ještě o něco víc rozhlížet po místnosti, než pohledem zabloudí ke stolku, kde stál Klaus. Samozřejmě znovu začal pochybovat nad jeho inteligencí. Bylo by od něj hloupé urazit se nebo něco podobné, takže tuto narážku ignoroval. Dívá se na jeho záda do chvíle, než se na něj Klaus znovu podívá a on má tak šanci vidět jeho ironické pousmání. Marcel se zadíval někam do rohu místnosti, jakoby nad něčím přemýšlel a pak několikrát zakroutil  hlavou.) Proč tě to tak vůbec trápí? (Ignoruje jeho otázku. Vlastně začne mluvit o něčem jiném.) Proč nemůžu být v její blízkosti? Bojíš se, že bych jí snad ublížil? (Přejde po malé místnosti. Nedívá se na Klause, ale cítí ten pohled, který mu věnuje. Dorazí k jedné poličce, ze které zvedne jednu knížku a začne si v ní listovat.) Ne.. To to nebude. (Zakroutí hlavou a hned na to knihu zaklapne. Styl, jakým mluví, je až vyzývavý, ale plně vyrovnaný. Je naprosto klidný, nenechává se ničím vyvodit z míry.) Na tom bude něco jiného.. (Několikrát si přikývne a uznaně se pro sebe usměje. Na pár chvil se tedy odmlčí, než na něj Klaus znovu promluví. Nemusí nad  odpovědí na tuto otázku moc dlouho přemýšlet. Vlastně to vyřkne hned.) Ale to ne, to mu já naprosto rozumím. (Přikývne. Rozumí tomu víc, než něčemu jinému. Zadívá se na něj s  klidným výrazem ve tváři. Chápe, že Camille miluje jeho a ví, že s tím nic nenadělá. Ví, že jí nedokáže nijak donutit ho přestat milovat a být snad s ním. Upřímně? Ani to nechce, chce, aby byla Cami šťastná, ať je to s kýmkoliv.) Já ti jí nechci sebrat nebo tak nějak. Nejsem tu proto, abych jí snad získal zpět. (Ani netuší, proč mu to vše teď říká. Nemusel by tu s ním o tom vůbec mluvit, ale na druhou stranu mu to chce jaksi vysvětlit. Ne kvůli tomu, že by chtěl, ať má Klaus klid na duši. Spíš jen chce, aby věděl o jeho pohledu na tuhle věc.) Víš, proč tu jsem? Protože mne Cami pozvala a já jí chtěl jen udělat radost tím, že se na chvíli ukážu. Tebe to možná nezajímá, ale mně na jejím štěstí záleží a chci, aby byla šťastná,  i když znamená, že ty budeš její muž. (Podíval se do jeho očích, věnoval mu naprosto upřímný pohled. Nehrál si na nic, žádný falešný úsměv, nic. Nechtěl už dál mluvit, vlastně chtěl už odejít. Chtěl najít Davinu a jít domů. Sám sebe překvapil tím, jak je vlastně teď upřímný. Nemusel by se tak chovat. Mohl by dál pokračovat v tom provokativním stylu, jak je u něj známý. Ale už  ho to unavovalo. Pro jednou chce říct, jak na tom je. I když sám dobře ví, že Klaus tu jeho upřímnost stejně smete ze stolu jako nějakou špínu, za kterou ho vlastně má.) Ještě něco?
Návrat nahoru Goto down
Elijah Mikaelson

Elijah Mikaelson


Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 9:57 pm

*Již dlouho nezažily zdi jejich sídla tolik hostů a takovou slávu. Mikaelsonovi jako rodina drželi při sobě a pomáhali si, jak by příbuzní měli, ale byli na světě tak dlouho, že některé tradice běžné pro smrtelníky pro ně pozbyly kouzla. Narozeniny, Vánoce a podobné příležitosti pro ně nebývali důvodem k oslavám. Dnes ovšem oslava patřila Camille. Něco takového je tak samozřejmostí. Už dávno se stala členem téhle rodiny. Rebekah, která si příležitost rozhodně nenechala ujít ji připravila velkolepě. Nic, žádné jiné slovo by výzdobu a atmosféru v sídle dnes nevystihlo lépe. Velkolepé se k Mikaelsonovým také nejlépe hodí.
Vždy byli početná rodinka a přestože o některé členy přišli, jejich rodina se navzdory tomu rozrůstá. Jedna z nových členek, která pro něj znamená hodně zrovna teď stojí i s jeho neteří nedaleko něj a když má tu možnost, věnuje jí alespoň svůj pohled, který je velice výmluvný. Ten její, který mu Hayley opětuje pro něj také znamená mnoho. Vidět ji šťastnou, spokojenou s Hope v náručí. Jeden z nejkrásnějších pohledů, jaký se mu kdy za jeho dlouhou existenci naskytl. Zdá se mu Hope i na tu vzdálenost nějak neklidná, nevrlá. Trochu znepokojeně si svou neteř přeměřuje, ale jelikož je se svou matkou, obklopená dalšími členy rodiny včetně otce, chce nejprve vyřídit gratulaci a předat dárky Camille, než případně vyhledá její společnost.
Netrvá to dlouho a může s ní promluvit a poblahopřát jí. Cami působí mile a sympaticky tak, jako pokaždé, když se s ní setkal. Ať už to bylo poprvé náhodou v jedné z kaváren Francouzské čtvrti nebo kdykoliv před tím. Oplatí jí její úsměv. Jako by byl nakažlivý.* Jsem rád, že nic důležitého nezmeškám, Camille. *Odvětí jí. Sleduje její reakce na dárky, které jí předá. Podle nich usoudí, že se mu podařilo trefit do jejího vkusu, což uvítá. Na rtech se mu usadí spokojený úsměv, jakmile si Cami všimne jeho posledního dárku. Ano dal jí ho i s tím úmyslem, že ho může použít pro ni a Niklause jako výlet pro zamilované do města lásky. Je upřímně šťastný, jaký vliv má Camille na jeho bratra, a co s ním dokázala za tak krátkou dobu udělat. Jejich lásku jim přeje a je připravený ji podporovat všemi možnými způsoby. Výlet do Paříže považuje za jeden z možností.* Těší mě, že se ti dárek líbí. Doufám, že se ti podaří mého bratra k cestě přesvědčit. *Poznamená s úsměvem. Zvedne hlavu a v rychlosti přelétne okolí. Niklaus není tak daleko, aby jej nemohl slyšet.* Kdyby to bylo nutné, klidně tě tam doprovodím já, ale věřím pevně, že to nebude zapotřebí. Máš na Niklause dobrý vliv a jistě s tebou pojede. *Dodá ještě. Navenek se v tu chvíli tváří, že to myslí smrtelně vážně, ale už i Camille ho dobře zná za tu dobu a podle veselých světýlek v očích lze tušit, že je to, jen taková malá provokace pro Niklause. Jen, aby měl o důvod více s Cami jet. Po té, ale dodá už o poznání s upřímným výrazem.* Dělám si legraci. Doopravdy si myslím, že si to v Paříži s Niklausem hezky užijete. *Sleduje pak Camille, jak odkládá jeho dárky na stůl k ostatním prezentům.* Za tu dobu už to tak trochu ztratilo ten pravý význam, takže ne. Občas si, ale důvod k nějaké oslavě najdeme. *Dodá s pousmáním na její otázku. Napadne jej, že pro něj je teď mnohem důležitější datum, kdy se jeho bratr vrátil z Druhé strany zpátky mezi živé.* Nebudu tě už déle zdržovat, ať se můžeš věnovat dalším hostům. *Odvětí s omluvným výrazem. Nechá ji a trochu poodstoupí stranou. Vezme si na občerstvení skleničku se šampaňským a zatímco pozoruje okolí a na oko nenápadně naslouchá konverzacím kolem sebe. Všimne si, tak, že Niklaus s Marcelem odcházejí z oslavy. Alisea, která je přítomná, ale jako by duchem byla někde daleko odsud. Nediví se jí, chápe to. Zažívá těžkou ztrátu. Jeho druhá sestra Rebekah, jejíž pohled na chvíli vyhledá se zdá být mnohem spokojenější, což velmi rád vidí. Je nezvyklé vidět ji takto, ale pořád je to jeho sestra, kterou miluje a nedá na ni dopustit. Spokojeně se na Rebekah pousměje. Jeho pozornost následně upoutá příchod Sophie. Neviděl ji už strašně dlouho. Ví, že podniká a má toho hodně. Přesto by uvítal občas prohodit pár slov. Jelikož Sophie přijde kvůli Camille, tak jí jen přivítá pokývnutím hlavy a nechá je, aby si spolu popovídaly. Je rád, že Sophie vidí, a že vypadá spokojeně. Jak tak bloumá pohledem po hostech, všimne si nejen Daviny, která vypadá, jako by ji mučili. Dovede si představit, jak útrpné to zde pro ni musí být. Nemůže ji ovšem pomoct i kdyby chtěl a ona to přijala. V zorném poli se mu mihne neznámá rusovláska. Ví jistě, že jí ještě nikdy neviděl, ale předpokládá, že je to jedna z kamarádek Cami, která jich zde má opravdu hodně. Nemá moc času ji sledovat, neboť jej upoutá hlasitější a ostřejší výměna názorů. Jeden hlas pozná hned. Jeho bratr Kol a když jej vyhledá, všimne si, že se hádá s nějakou ženou. Chvilku pátrá v paměti, než si ten obličej zařadí. Claire. Jednou s ní měl, co do činění. Od té doby o ní neslyšel. Stáhne mírně obočí, protože se mu nelíbí, jak se bratr chová. Má bohužel takové načasování, že zachytí i to, jak Claire uhodí. Nemůže věřit svým očím. Bratr ho zklamal, a to byl přesvědčený, že něčeho takového už není schopen, co potkal Genevieve. Ví, že mu Esther vzala část vzpomínek, ale tak nějak ve skrytu duše doufal, že všechno ztraceno není.
Nejspíše by mu to dlouho netrvalo a zasáhl by, ale Cami se rozhodne pronést přípitek. Odloží na nejbližší podnos pro použité nádobí skleničku se zbylým šampaňským, které nestihne dopít. Vezme si to, které má Camille připravené k přípitku. Popojde blíže k místu, kam si Cami stoupne. Poslechne si její přípitek. Když zmiňuje Niklause, všimne si, že tady nikde není. Ani on ani Marcel. Dívá se okolo sebe, ale opravdu nikde nejsou. Přemítá nad tím, z jakého důvodu by si to jeden i druhý nechali ujít. Trochu se v myšlenkách zapomene. Když se probere, Cami i ostatní už upíjí ze svých skleniček. Nechce zůstávat pozadu. Zvedne tu svou k puse a trochu se napije. Okamžitě se mu na tom něco nezdá, ale teprve, když doušek polkne a cítí, jako by mu krk leptala kyselina. Druhá ruky mu vylétne vzhůru a sevře si krk, i když ví, že to k ničemu nebude. Sporýš. Je upírem dost dlouho na to, aby to poznal. Cítí, jak mu vnitřek ten jeden lok propaluje. Sklenici se sektem upustí na zem. Dívá se po svém okolí, protože netuší, co to má znamenat.
Návrat nahoru Goto down
Kol Mikaelson

Kol Mikaelson


Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 9:58 pm

Těžko říct, jestli to, co Kol udělal, Claire překvapilo nebo ne. Zná ho už dost dlouho na to, aby věděla, že pokud ho někdo rozzuří, nemusí to dopadnout nejlíp. Možná to nečekala jen z toho důvodu, že to byla právě ONA, kdo mu řekl ošklivé věci, které ho urazily, rozzuřiily a možná i trošku ranily. Je fakt, že se hodně ovládal. Kdyby mu tohle řekl někdo jiný, třeba Klaus nebo Elijah, už dávno by byli v sobě. Ale jí 'jenom' vlepil facku. Všiml si, že tím upoutal pozornost nejednoho člověka; ještě aby ne, vždyť právě muž uhodil ženu. A ten kdo nevěděl, co mezi nimi bylo, a co se mezi nimi teď odehrává, viděl jen surovce Kola Mikaelsona jak uhodil drobnou a na první pohled docela milou ženu.
Ona si držela bolavé místo, on k ní byl otočený s tím, že jí něco řekne na to, kvůli čemu ta facka padla. Jenže nestačí říct bohužel skoro ani slovo a opět ho vyruší ta černoška. Ne, zatím mu pořád nedošlo, že je to jeho sestra. Najednou ucítil, že ho chytila za paži docela silou - rozhodně by to do ní neřekl. Prudce se na ni otočí a chce začít křičet i na ni. Upřímně, nejradši by křičel a začal mlátit do všeho a do každého, kdo by mu přišel pod ruku.
"Jediný, kdo se tady zbláznil, je ona. A nesahej na mě," zasyčí na ni a cukne se svojí rukou tak, aby ji donutil, aby ho pustila. Ani se nenaděje, ona ho už znovu drží a táhne někam pryč, daleko od Claire.
"Rebeko," vysloví najednou její jméno, když mu konečně dojde, kdo to je. Trošku víc si ji změří pohledem, ale už nic dalšího neříká, nemá náladu se s ní bavit o ničem. O Claire, o Genevieve, ani o něm a ani o samotné Rebece.
"Jistě, nezapomeň si teď hrát na tu nejmocnější čarodějku pod sluncem," uchechtne se nad tím, když mu pohrozí, že ho klidně zakleje. Jistě. Rebekah. Kola. Ano, už se bojí.
Když vidí, že se Cami chystá pronést přípitek a číšník mu nabídne skleničku, neváhá a hned si jednu vezme. Kdyby mohl, vzal by si klidně celý tác. A nejlíp, kdyby si zašel do nějaké svojí tajné skrýše pro nějaký bourbone. Šampaňské? Nuda. Vlastně si říká, proč ještě nezmizel. Co tady pořád dělá? Cami už dávno popřál, sestru v novém těle taky viděl, dokonce si to i z části vyřídil s Claire. Takže teď sebere nějakou tu vysokoškolačku a odejde s ní pryč. Ještě předtím si ale poslechne Camin strohý a nudný přípitek (o kterém si s ní bude muset určitě promluvit), pozvedne skleničku a napije se. A rozhodně ze skleničky jen neusrkává - měl v plánu to vše vypít na ex. Jenže to se mu nepodaří z jednoho jediného důvodu. Začne ho totiž pálit v krku. No, pálit je dost slabé slovo. Prostě v tom pití byl sporýš a vy si dovedete představit, co to s vnitřkem upíra udělá. Kdyby mohl, začne nadávat na celý sál, jenže to nejde. Upustil skleničku se zbytkem pití na zem, opřel se o kolena a předklonil se. Začal kašlat. Snažil se zbavit té nehorázné bolesti, i když věděl, že to bude nějakou chvíli trvat, a že pokud hned nedostane krev (kterou tady nikde nemůže sehnat bez toho, aniž by ho Cami zabila), tak to neurychlí. Co se děje?
Návrat nahoru Goto down
Vyprávač

Vyprávač


Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 10:00 pm

Lorent Anselson:
Nebyl zcela přesvědčený, že by Klaus nechal jen tak, že je i on tady. Tedy kdyby ho zahlédl. Viděl Klause při svém příchodu, později zahlédl, jak někam odcházel s Marcelem. To bylo těsně předtím, než přistoupil ke Cami, aby ji poblahopřál. Měl takový pocit, že Klaus jeho přítomnost nezregistroval. Možná to bylo dobře. Alespoň měli jistotu klidnější oslavy. I když na jednu stranu mu to vadilo. Docela rád by si to s Klausem vyřešil, protože tohle bylo dost otravné.
"No, zatím k tomu neměl příležitost. Ale možná dneska budu mít příležitost na něj narazit a ověříme si to v praxi. Buď skončím s urvanou hlavou anebo si to vyříkáme... I když to by napřed Klaus musel překonat nelibost k našemu společnému otci. Ironií je, že právě tohle nás spojuje," ušklíbl se. Jednoho syna ignoroval, ke druhému se nepřiznal. Nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo. "Ale seznámení s neteří dneska riskovat nebudu," pronesl nakonec těsně předtím, než se u nich objevil další gratulant. V první chvíli netušil, že se jedná o Rebekah, to mu došlo až z toho rozhovoru. Ale poznámkou Rebekah ke konci se nenechal rozhodit. Připil si s Cami, přičemž poprvé v životě ochutnal šampaňské. "Hmm, možná začínám přicházet na to, co mají všichni na tom šampaňském," poznamenal. Cami se s ním pak rozloučila, ale už jejím slovům nevěnoval trochu pozornosti. Jeho pozornost zaujalo něco jiného. Zahlédl Kola a Claire a jakousi roztržku mezi nimi. S Claire sice poslední dobou neměl extra vřelý vztah, i když u ní bydlel. Ale teď zahlédl, jak Kol udeřil Claire a jeho ochranitelské instinkty velely, aby zasáhl. Claire vnímal jako takovou součást jeho smečky. A správný alfa svoje členy smečky chrání. A Kolovi chtěl rozbít hubu už nějakou dobu, hlavně kvůli Nailah.  Odložil skleničku. Rychlým krokem proto zamířil k nim. Jenže dřív než k nim stihl dorazit, Rebekah si někam odváděla Kola. Zarazil se. Zvažoval, že by i tak šel za Kolem a opravdu mu tu hubu rozbil. Jenže by kazil Cami večírek a jak se zdálo, díky Rebekah se nestihlo stát něco víc. Kolovi, nebo spíš jeho zádům, tak věnoval jeden nenávistní pohled, a teď už trochu klidněji došel za Claire.
"Jsi v pořádku?" zeptal se jí, až v jeho hlasu mohl být poznat náznak starostlivosti. A nejspíš tam i opravdu byl. Chtěl se ujistit, že je v pořádku. 
O chvíli později začal přípitek. V ruce se mu objevila nová sklenička šampaňského a on si vyslechl, co říkala Cami. Něco z toho byla i pro něj novinka. Nějak netušil nic o jejím bratrovi. Tahle informace mu unikla. Nakonec přípitku se napil. Očekával tu příjemnou chuť bublinek. Té se dočkal i tentokrát, ale brzy ho začaly pálit na jazyku. To nebylo normální. Rozkašlal se. Pálilo ho hrdlo. Cítil bolest. Musel se opřít o nejbližší stolek, aby se udržel na nohách. Hned mu bylo jasné, o co tady jde. Oměj. Někdo do toho dal oměj. Kdo? Proč? Jeho instinkty vnímaly ohrožení. Zatímco bojoval s tou bolestí, kterou oměj vyvolal, se rozhlédl okolo. Vnímal, že není jediný, v jeho okolí byli další. I upíři. I Mikaelsonovi. Hledal toho, před kým se musí bránit.
Návrat nahoru Goto down
Hayley Marshall

Hayley Marshall


Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 10:03 pm

Netušila, co to s ní je, ale už jí docházejí nápady, co s ní dělat. Jestli brzy nepřestane, tak se z toho s velkou pravděpodobností zblázní. Její otec, jak jinak si šel řešit své problémy místo toho, aby jí pomohl. Ano, je matkou ale zatraceně není stroj, ne snad? Snaží se jak nejlépe umí uklidnit svou malou dceru, avšak stále bezúspěšně. Už si říká, že opustí oslavu a ne proto, že by chtěla, ovšem tady ten malý uplakánek jí to nedovoluje.
Na chvíli si promluví s Rebekah, načež zamíří směrem ke svému pokoji. Opravdu by ráda zůstala a možná, pokud se jí podaří uspat Hope, pak se vrátí. Už – už se chystá vejít do pokoje, když v tom ji vyruší Alisea. Na moment se zarazí, ne z důvodu, že by byla překvapená z její návštěvy, ale že přišla právě za ní. Jako matka dokáže pochopit jaké to je milovat své dítě a že pro něj dýcháte. Bohužel ona o něj přišla a nechce ji způsobovat ještě více bolesti, než už si prožila a o to více, když bude v přítomnosti Hope. Pousměje se na ni vlídně. „Aliseo.“ osloví ji polohlasně. Moc s nimi nekomunikuje, netráví čas a pravděpodobně má k tomu více, než nejeden důvod. Nemůže ji za to soudit, ostatně ani nechce. Usměje se o něco více a pohladí po tváři malou, které zároveň tak stírá i slzičky. „Děkuji. Je to od tebe vážně milé. Já...“ Nadechne se zhluboka. Pokud to řekne, pak jí otevře ránu v srdci, ale pokud to neřekne, tak zase bude hrubá. Neví, co je lepší a nedá se říct, že by vždy měla ta správná rozhodnutí. „...mrzí mě to.“ Povzdychne si. Věří tomu, že bude vědět přesně o čem mluví. Není potřeba dalších slov, alespoň v to doufá. Natočí Hope jejím směrem, aby se snažila vnímat i Aliseu, jenomže nedá se říct, že by vůbec někoho vnímala. „Podívej, teta je tady.“ Snaží se stále zůstat klidná, jenomže i ona má jen jedny nervy a ještě nikdy ji neviděla tak rozrušenou jako dnes. Pohlédne Alisee do očí. „Jistě, to není problém.“ S lehkým úsměvem na rtech jí dceru předá, přičemž i trochu doufá v nějaký čarodějnický zázrak, že by se snad mohla uklidnit. Nelze si nevšimnout stavu ve kterém se teď tahle půvabná další Mikaelson nachází. Nakloní hlavu do strany a její tvář je zkřivená v jakémsi bolestném úšklebku. „Aliseo...opravdu mě mrzí, čím si musíš procházet.“ Má toho na srdci mnohem víc, avšak ona jí nedovolí pokračovat. Může ji za to vinit? Ne, to si nemyslí.
I přesto, že nechce, tak ji nechá jít. Odloží Hope do postýlky a snaží se ji uklidnit. Nevnímá to, co se děje dole. Musela by poslouchat a soustředit se, jenomže právě teď pro ni existuje jenom její dcera. Na tom ji záleží.
Návrat nahoru Goto down
Malachai Parker

Malachai Parker


Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 10:14 pm

Jeho kroky boli nezastaviteľné, myseľ nenapraviteľná a cesta priama, nemenná. Úmysel? Nečestný. Myšlienky? Skazené, zvrátené... vražedné. Telo sa triaslo očakávaním už len pri pomyslení na všetko zlo, ktoré so sebou opäť pritiahol, ktoré kráčalo spolu s ním, za jeho chrbtom odrátajúc sekundy, než vyjde pred zraky ostatných v celej svojej kráse. Temnota ho obklopovala, priam zahaľovala jeho postavu, dlhšie neskrývanú v tieni pred akýmkoľvek svetlom, ktoré by sa ho mohlo pokúsiť dotknúť, zničiť.  Čo si vôbec mysleli? Že majú právo byť aspoň na moment šťastní, keď jemu zobrali všetko, čo mal? Mohol mať? Akí naivní, hlúpi museli byť, keď skutočne čakali, že ich životy postretne aspoň na chvíľu pokoj. S arogantným úškľabkom prejde cez široké, dokorán roztvorené dvere Abattoir, zastavujúc sa na chvíľu za ich prahom, akoby mu bolo celkom jedno, či ho niekto uvidí. Čierne, ľahké sako perfektne obkresľovalo jeho stavané ramená, končeky tmavých, ebenových vlasov upravene trčali nad jeho čelom, ktoré bolo v dnešný deň prekvapivo uvoľnené, bez výrazu. Miestnosť zaplavovala desiatka nič netušiacich ľudí, výzdoba, ktorú bude len škoda zničiť a hlavne tí, ktorí tušili až príliš dobre. Osoby, ktoré ho bez váhania sotili priamo do čerstvo vykopanej jamy, zasypávajúc jeho telo hrubou vrstvou hliny. Slabé pousmiatie sa objaví na jeho tvári, ako sa letmo porozhliadne po priestore, snažiac sa z niekoľkých sekúnd vyťažiť čo najviac, než jeho pozornosť upúta samotný oslávenec, samotná hviezda večera, ktorá mala doslova všetko – zatiaľ čo jemu nechala len prázdny byt, ak by sa niekedy ešte vôbec vrátil. Z úzadia dverí počúva jej slová, tváriac sa, že mu každé z nich nebodá priamo do chrbta, stále hlbšie a hlbšie.  Lenže dnes ho už žiadne emócie, žiadne pocity, zastaviť nemohli. Všetko dobré v ňom bolo navždy stratené a on aj všetci ostatní budú za chvíľu vedieť, že ich čas sa skončil. Pretože prichádzali oni... a nič ich nezastaví. Nakloní hlavou ľahostajne do strany, pretáčajúc v okamžiku očami nad tou typickou, nudnou zdvorilosťou. Chcela by som poďakovať... bla, bla bla... Nie je to už trochu ohrané? Stačilo už len počkať, než sa do ich hrdiel dostane mierne upravené šampanské, o ktoré sa predtým úspešne postarala Valerie a... zvučný, hlasný potlesk preťal celú miestnosť. Možno bol jediný, kto tlieskal. Jediný, kto z nich videl všetku tú falošnosť, lži a pretvárku za jej maskou dobra a milosti. „Železník v pití. Nikdy nevyjde z módy.“ Ozve sa po prvýkrát, zatiaľ čo samá spokojnosť doslova pálila jeho jazyk ako ostrá žieravina. Tón bol vyšší, pútajúci k sebe pozornosť každého v miestnosti, ako neporaziteľne stál na jej druhej strane, majúc však na Camille doslova perfektný výhľad. „Najskôr...“ na krátku chvíľu odvráti svoju tvár k zemi, zatiaľ čo neidentifikovateľný úsmev skriví jeho ústa, „dovoľ mi pogratulovať ti k zásnubám.“ Podvihne tvárou opäť nahor, vyhľadávajúc si očami tie jej, akoby sa do nich chcel vpiť a zároveň sa držal na uzde, aby sa nepotopil až príliš hlboko. Prvýkrát po niekoľkých, dlhých mesiacoch stál naproti nej ako nepriateľ. Ako niekto, na koho sa zabudlo, kto sa nechal v pozadí jej idylky, aby ostatní mohli byť šťastní. Ako ten, o ktorého sa nikdy nikto nestaral dostatočne na to, aby ho vytiahol zo snehom prekrytého sveta, kde pomaly umieral – sám. Chcel to pošliapať, spáliť na popol každú, hlúpu zbytočnosť, ktorá na jej tvári dokázala vykúzliť úsmev... aby bola znovu sama, aby toho stratila viac, než kedy bude schopná uniesť. „Koľko si myslíš, že Klausovi potrvá, kým objaví dýku, ktorou by ťa mohol prebodnúť?“ Náhle, neočakávané a hlavne úsečné otázky, ktorých jedinou úlohou bola zrejmá provokácia.  „Myslím tým,  nezatváral do rakvy všetkých svojich súrodencov, keď ho chceli poslať do prdele?“  Nakrčí posmešne obočím veľmi dobre vediac, že tých, ktorých zmienil, sú viac ako prítomní. Niekoľkými krokmi obíde troch ľudí, ktorí mu veľmi ochotne uvoľnia cestu, ustupujúc pre každý prípad do úzadia. Nesmerujúc však ku Camille, ale do davu, ktorého pozornosť už s prehľadom upútal, naschvál sa vyhýbajúc akémukoľvek kontaktu, čo i len blízkosti Daviny. „A Sean?“ Vyprskne s neskrývaným odporom, zastaviac sa v kroku. „Vážne? Nebol to ten brat, ktorý sa zbláznil a vyhodil so sebou kostol do vzduchu?“ Čelo má zvraštené v krátkej nechápavosti, ktorá čoskoro vyprchá, akoby sa práve vyjasnilo po hustom daždi.  „Hádam, že je to stále lepšie, ako pripíjať na svojho psychopatického bratranca...“ vydýchne s krátkou odmlkou, zahľadený roztržito do priestoru, než sa jeho zrak stretne opäť s tým jej „ale stále. Nestál som ti ani za dve slová?“ Podvihne spýtavo brvou, úsmev však zviera jeho pery v irónií. „To bolí.“ Mal tendenciu chytiť sa rukou za svoje neexistujúce srdce, ale nemohol byť predsa až tak lacný, mohol? Na moment sa ohliadne po všetkých účastníkoch, jasne vnímajúc upírsku populáciu, ktorá sa zo skutočne veľkej časti skladala z Pôvodných.  Nečakane. Oni teraz boli jej rodinou, o ktorú stála, ktorú milovala. Nie on, nie Christine. Tieto časy sú dávno preč. „Samozrejme, vojsť do prázdneho bytu bolelo trochu viac...“ zatiahne neurčito, „ale vieš, čo bolelo najviac? Keď sa ma tvoji verní priatelia, spolu s čoskoro mŕtvym ex, rozhodli... akosi pozabudnúť v inej dimenzií.“ Kývne si viac-menej pre seba jedenkrát hlavou. „Ale, našťastie... dokázal som sa nad to povzniesť. Žiadne výčitky, žiadna bolesť...“ pousmeje sa krivo, „vlastne, necítim absolútne nič... Vďaka matke tvojho snúbenca. Zaujímavá žena, veľmi...“ odmlčí sa, akoby sa pokúšal nájsť tie správne slová, nakláňajúc hlavou na moment zľahka do strany, „charizmatická. Momentálne prakticky mŕtva.“ Zamumle si potichu posledné slová, pohodiac nad tým jasne zvesenými ramenami. Nemal tendenciu cítiť sa ohrozene, cítiť sa ako terč, na ktorého hlavu je práve teraz vypísaná tá najvyššia odmena. „Oh,“ vydýchne, akoby si práve spomenul na niečo dôležité, „než sa ma niekto z vás idiotov rozhodne zabiť... chcel by som vám pripomenúť fakt, že by ste si s veeeľkou pravdepodobnosťou zabili aj oslávenca.“ Bol nedotknuteľný, a to dokonca viac, než si kto myslel. „Teraz neviem, či by to bolo ironické, alebo skôr smutné.“ Poznamená neurčito, zatiaľ čo na jeho tvári po celý ten čas nebadať jedinú, skutočnú emóciu. „Bože, vždycky sa mi to v hlave tak nepríjemne pomieša.“ Uchechtne sa nad tým pobavene, ako ňou zbežne pokrúti. „Takže,“ začne opäť, akoby sa snáď prebral z akéhosi tranzu, „čo keby sme to napravili, a tento roztomilý príhovor trochu doplnili?“ Bez otáľania si zhrabne jeden z plných pohárov, ktoré boli stále na tácke, pri ktorú sa veľmi nenápadne presunul, podvihujúc ho dohora na oči všetkým prítomným. „Dnes slávnostne pripíjam na... seba, a svoj návrat medzi vás.“ Zíde zrakom niekoľkých ľudí, ktorí k nemu boli najbližšie, pričom celý obsah pohára prevráti na jedenkrát do seba, položiac ho neohrabane späť na tác. „Chýbal som vám?“ Zatiahne s počuteľným, skrytým smiechom, než obranne zdvihne ruky a pokrúti hlavou. „Nie, nie... chápem, nie som  tu ten najobľúbenejší človek.“ Niežeby sa niekto čudoval. Zhlboka nasaje vzduch cez pootvorené pery „Povedz mi ale ty, Sophia...“ jeho tvár sa nasmeruje periférne k nej, akoby celý čas presne vedel, kde ju nájde, uvidí, „chýbal som ti?“ Spôsob, akým na ňu hľadel sa nedal opísať slovami, nedal opísať ničím, než zmesou nenávisti a zloby, ktorá poháňala jeho myseľ. „Ja viem, že áno. Nebol tu nikto, kto by ubližoval ľudom, ktorých miluješ, pravda?“ Venuje jej krátky, chladný úsmev, avšak aj ten čoskoro opadne. Mohla pred ním cúvať, mohla robiť množstvo vecí, avšak pochyboval, žeby sa práve ona unúvala. Nebola z typov, ktoré by dokázal vystrašiť len tak, ktorý by sa báli, keď sa veškerá vzdialenosť medzi nimi skracovala a on ju, ani na moment nespúšťajúc zrak, v tesnej blízkosti obišiel, zastavujúc sa pomaly za jej chrbtom, ktorého sa len-len nedotýkal hruďou. „Rád by som povedal, žeby veci mohli byť iné, ale...“ dramaticky natočí hlavou do strany a na krátky moment prižmúri svoje šedo-modré či, približujúc sa k nej pomaly zozadu tvárou, „ony skutočne mohli byť.“ Vydýchne tesne popri jej pravému uchu, zatiaľ čo teplý vzduch zľahka unikne spomedzi jeho pootvorené pery, ovievajúc jej líce. Hlas bol tichý, nečujný... venovaný len a len jej. Pohľadom sa nikdy neodvracal, všetka pozornosť, zrak, vnímanie bolo zamerané na ňu, akoby na jediný moment, jedinú prostú sekundu bola v celej miestnosti len ona. Spomínal si, keď tam stáli. Keď sa ho spýtala, prečo im pomáha a jeho naivné, citmi a empatiou poznačené vnútro skutočne verilo. Verilo, že aj niekto ako on si zaslúži šancu, možnosť, nový začiatok... lenže mýlil sa. A oni mali pravdu. Bol len psychopatom, ktorý jedným navždy zostane. Psychopatom, ktorý ich teraz všetkých zničí len za to, že sa mu rozhodli pomstiť. Letmo sa od nej odtiahne, po prvýkrát otáčajúc zvraštenou tvárou, ustupujúc o chabé dva kroky do strany. „Čo si si myslela?“ Vyštekne posmešne na jej účet. „Že bodneš tú stvoru do chrbta a Slnko nad týmto mestom  bude opäť svietiť o niečo viac?“ Zamumle uštipačne s pokriveným úškľabkom na tvári, myknúc niekoľkokrát po sebe hlavou. „Vážne si si myslela, že sa nevrátim? Že si nenájdem cestu späť?“ Plecia sa mu napnú, hruď zľahka stiahne pod náporom všetkej zlosti, všetkej nenávisti, ktorá v ňom kolovala už pri jedinom pohľade na ňu. Bola hlúpa, naivná, patetická a čoskoro aj mŕtva. Mohol by ju zabiť tu a teraz, mohol by ju vykuchať a jej vnútornosti hodiť na kopu rozkladajúceho sa mäsa k jej sestre. Predstavy sa mu doslova odrážali vo výraze, ktorý neznačil ničomu dobrému, priam odrážajúc jeho vnútorné pocity. „Ako nad tým tak premýšľam...“ ohrnie mierne spodnou perou, „možno aj hej.“ Predsa len, tiež si večne myslela, že môže ochrániť Camille a on jej večne dokázal, že jej ochrana za nič nestojí, keď ju dvakrát zabil. Možno si skutočne myslela, že problém „Kai“ navždy vyrieši, ak ho strčí späť na miesto, ktoré neznášal zo všetkých najviac, z ktorého mal najväčší a vlastne jediný strach a v ktorom nechcel stráviť už ani sekundu po osemnástich rokoch nepredstaviteľnej samoty a ticha. Chcel im len pomôcť. Chcel jej pomôcť nájsť ich otca. A za svoju krátku dobrotu doplatil najvyššou možnou cenou... takmer umrel. So zvláštne narušeným poloúsmevom od nej opäť poodstúpi niekoľko krokov, začnúc cúvať dozadu pomedzi ostatných hostí a zároveň z nej ani na moment nespúšťajúc pohľad, práve naopak. Doslova ju uväznil v tom svojom. „Aj tvoja sestra si myslela, že má od teba konečne pokoj, ale ty...“ zasmeje sa nad tým jasne postrádajúc akékoľvek psychické zdravie, „ty,“ podvihne sprudka rukou a poukáže výlučne na jej osobu cez polku miestnosti, akoby chcel, aby v tej chvíli bola na očiach všetkých, aby v tej chvíli každý vedel o kom hovorí, a každý tušil koho vinou príde o život, „si vždy nájdeš spôsob, ako ublížiť svojej rodine... svojím priateľom.“ Dodá sťažka, hrajúc veľmi nebezpečnú hru, ktorú už dávno vyhral. Jeho tichý, nikdy nekončiaci smiech môže byť ozvenou v jej hlave, pomätením, ktoré bolo všetko, čo sa dalo zahliadnuť na jeho bláznovstvom poznačenej tvári. „Tak nejako som šupol tvoju najlepšiu priateľku do jej osobného väzenského sveta.“ Ukáže jej predný chrup svojich zubov, zatiaľ čo pobavený, široký úškrn skriví jeho rysy. Mohol sa tým zadusiť. Tým pocitom vrcholu, pocitom moci a kontroly nad všetkým, čo sa pohlo. Jeho nezmyselný smiech napokon predsa len trochu ustane, nútiac ho spojiť pery zľahka k sebe a venovať jej ďalšie, letmé pousmiatie. „Presne do takého, v akom si ma chcela nechať. Nechala.“ Slová tak chladné, že mu hrdle vzduch tuhol na ľad. Pohľad očí ostrejší, než konce Marcelových zubov, ktoré sa bez váhania zaťali do jeho hrdla. „Gennie si teraz môže užívať svoju večnosť samoty, na ktorú si odkázala mňa...“ zatiahne neurčito, bezcitne, hľadiac na ňu, akoby si nechcel nechať ujsť ani stotinu z jej reakcie, z jej uvedomenia si toho, čo svojím konaním, svojím rozhodnutím nechať ho tam, spôsobila, „aspoň sa nebude musieť pozerať na to, ako pomaly trpíš. Dobre pre ňu.“ Pohodí nad tým nezaujato plecom, ani len neuvažujúc nad tým, že táto miestnosť bola plná ľudí, ktorí o ničom z toho, o čo tu šlo, nemali ani najmenšieho poňatia. Ľudí, ktorí vycítili nebezpečie a niektorí, tí zbrklejší, sa rozhodli, že je najvyšší čas zmiznúť. Aké pochabé „Uh, uh, uh...“ zamyká vztýčeným prstom niekoľkokrát do oboch strán priamo pred nosom jednej z, najskôr, Caminých spolužiačok, ktorej vstúpil do cesty a ktorá bola až priveľmi naštartovaná na cestu ku vchodovým dverám, ktoré mávnutím jeho druhej, voľnej ruky s hlasným buchnutím prasknú o seba. Nikto z nich neodíde, nikto z nich neodíde skôr, než to uznajú za vhodné. Jeho pohľad prejde okolo miestnosti, v ktorej práve stáli a ktorá bola doslova obkľúčená skupinou herektikov, ktorí by neváhali ani sekundu, ani stotinu, ak by sa hocikto z nich rozhodol niečo skúsiť. Držali toto miesto pod ich vlastnou mocou, ktorej sa nik nemohol rovnať. „Prečo by ste už odchádzali? To zaujímavé ešte len príde.“ S pochabým úsmevom na perách mladú ženu zíde pohľadom, pootvárajúc takmer nepatrne ústa. „Chceš byť prvá?“ Zamumle v jej blízkosti takým tým sladkým, detským hlasom sociopata, než sa otočí späť ku jedinej, ktorá by si to skutočne zaslúžila. Zaslúžila umrieť. „V závere, ale...“ zatiahne monotónne,  berúc si jedným šmahom do ruky ďalší pohár so šampanským, ktoré boli stále vyložené aj na okolitých stoloch.  „Nebudeme nakoniec tak odlišní, budeme?“ Podvihne jej smerom v akejsi skrytej provokácií obočie, pomaly sa začnúc prechádzať okolo vyzdobených stolíkov. „Vždycky mi hovorili – „Kai!“ Paroduje hlas jeho otravných súrodencov, jeho otravnej matky, nenávideného otca. „Čoho sa dotkneš, to trpí... to zničíš!“ Zvýši úmyselne oktávu a pretočí nad tým frustrovane očami. „A tak som to urobil. Zničil som ich. Zabil som ich.“ Mávne rukou do strany, prikladajúc si pohár konečne k ústam a nechajúc tú sladkú chuť rozliať sa mu na veľmi utáranom jazyku, po čom už prázdnu sklenku položí priamo na okraj Camillinho stola s darmi. „Ale ty tiež nie si žiadne neviniatko, Sophie Deveraux...“vychutnával si to. Jej meno ako pretiahnutú nadávku, ktorá sa viezla vzduchom, narážajúc do všetkých stien. Označil ju za to, kým skutočne bola. „Čo by mohla byť tá najhoršia vec, ktorú máš na krku... aký z tvojich činov je neospravedlniteľný?“ Takmer pošepne, na moment hľadiac do priestoru, akoby si prehrával všetky súvislosti, akoby nad tým skutočne premýšľal, než mu kútiky pier cuknú do strán a jeho nemilosrdné oči sa znovu stretnú s tými jej. „Obaja myslíme na to isté?“ Našpúli ústami, zatiaľ čo jeho tvár sa väčšmi stiahne. „Ako sa volala? Monique?“ Chcel, aby cítila rovnakú bolesť, akú vtedy cítil on, chcel, aby sa cítila bezmocne, zúfalo a nemožne. Aby vedela, že znovu a opäť niekomu ublížila a nie je tu nič, čím by to zvrátila späť, pretože... bolo až príliš neskoro. „Prakticky si ju zabila tiež, nie?“ Pokrčí nad tým plecami. „Na druhú stranu, aspoň od teba a tvojich hlúpych rozhodnutí, pri ktorých ľudia neustále umierajú, mala konečne pokoj.“ Bolo jasné, o čo sa snažil. Snažil sa k nej dostať, prehrýzť priamo pod jej kožu, ktorú následne zvnútra rozpára na malé kúsky ničoho. „Hm, aj tvoja sestra to má už pár hodín za sebou.“ Ako veta doznie, zmizne aj maskovacie kúzlo, ktoré skrývalo jeho malé prekvapenie po celý ten čas, keď okolo nevedomky prechádzali ľudia. Telo Jane Anne bolo položené na stole za ním, zatiaľ čo okolo neho, na ňom, sa váľali zbytočné škatuľky, ktoré so sebou priniesli hostia, gratulanti. Jej nohy boli ohnuté vo veľmi neprirodzenej polohe, jasne zlomené po pokuse o útek. Kusy spáleného oblečenia jej sále lepili zvyšky kože a tvár? Zohavená takmer na nerozpoznanie i keď... bol si istý, že s tým Sophie nebude mať priveľký problém. Problém poznať si staršieho súrodenca, ktorého život, osud, dni sa spočítali do jedného. Ako náhle ju našli, chytili, zmocnili sa jej.  A teraz? Zo spomienky bola len atrakcia, šaráda, podívaná pre oči všetkých v miestnosti, ktorí sa neveriacky odvracali preč. Chceli utiecť, lenže nemohli. Akási divná, neviditeľná bariéra im v tom bránila, obklopujúc celé miesto, dvere, ktoré stále nešli otvoriť. Narazili do nej a v zúfalstve sa obracali na jediného človeka – na Camille. Jej ľudskí priatelia, ktorých sa nič z toho netýkalo a ktorí zaplatia za cudziu chybu rovnako tak, ako zaplatila Sophiena sestra. Bolo to smutné, skutočne. „Chceš ju pozdraviť?“ Spýta sa jej rýpavo, nakrčiac zľahka čelom. „Stavím sa, že ti aj tak neodpovie.“ Z hrdla sa mu neozve nič iné, než ďalší smiech. Šialený, neovládateľný. „Vieš, čo boli jej posledné slová?“ Podvihne líniou obočia, keď jeho chvíľa pobavenia o niečo ustane. Rysy mu vzopne akási vážnosť. Každý, kto ho nepozná, by to považoval za prejav ľútosti, istej dávky empatie, emócie, smútku... lenže to by bola lož. Spojí pery pevne k sebe, zreničky sa mu zúžia, na čele vytvoria trpké ryhy. „Zabila moju dcéru a teraz zabije aj mňa...“ kývne slabo hlavou, hľadiac na ňu, akoby práve ona bola tá, ktorá jej varila krv v žilách, až pokým doslova neexplodovala, „želala by som si nikdy...“ vydýchne, odmlčiac sa pri každom ďalšom slove, „nemať... žiadnu... sestru.“ Dá dôraz na každú hlásku. Pravda, alebo klamstvo? Skutočne by bola schopná staršia sestra tak odsúdiť mladšiu? Koniec koncov, jeho súrodenci odsúdili tiež, tak prečo nie? „Počuť také niečo z úst vlastnej rodiny.“ Pokrúti nad tým krátko hlavou. „To človeka zamrzí. Ver mi, poznám to...“ Nasaje nosom vzduch, akoby ho snáď čokoľvek z jeho minulosti ešte vôbec trápilo. Následne sa len zbežne porozhliadne po miestnosti, veľmi očividne niekoho hľadajúc, majúc na jazyku ďalšie slová, ktoré len značili, že ešte ani pri najmenšom neskončil... okrem Sophie, nateraz. „Oh, cupcake...“ pery sa mu roztiahnu do strán v momente, ako ju konečne zahliadne, vpíjajúc celú jej osobu, „dúfam, že si za mnou neplakala... priveľmi.“ Dodá s badateľnou sebaistotou, nepribližujúc sa k nej zbytočne ani o krok. Bolo to iné, zvláštne. Stáť tam, keď ho konečne mohla vidieť, hľadiac si z tváre do tváre, vnímajúc každú jej črtu. V zelených očiach bolo mnohé, avšak, prečo by sa staral? Jeho city boli preč, museli byť. „Ako bolo na festivale?“ Musel hocikomu z nich ešte vôbec dávať najavo, že má, vždy mal a stále bude mať prehľad? Vedel o jej krokoch, o každom z nich. „Určite ste si s Marcelom užili kope...“ zastaví sa náhle v monológu, s prižmúrenými očami sa otáčajúc snáď do každého zákutia priestoru, na ktorý len dohliadol, „ugh, keď už ho spomíname... kde je?“ Obráti sa s otázkou smerom ku Camille. „Niečo mu dlžím.“ Ak v jeho pomýlenej mysli chcel zabiť niekoho viac, než Sophie... bol to s určitosťou Marcel. Nakloní hlavou do strany a periférne zagúľa očami v prázdnote. „Možno nemá rád narodeninové oslavy.“ Vydedukuje z jeho momentálnej neprítomnosti. Čo už. Aj tak si ho nájde neskôr.
„Každopádne, čo by som to bol za bratranca, keby som svojej sis niečo nepriniesol?“ Jeho pozornosť sa vráti k jedinému človeku, ktorý bol dnes skutočne dôležitý. A to z mnohých, zvrátených dôvodov. Kroky smerujú ku schodisku, ktorého zábradlia sa zľahka zaprie stranou tela. „Pamätáš, keď som ti hovoril, že tvoja matka je mŕtva? No... povedzme, že to nebola tak celkom pravda.“ Uchechtne sa sucho. Akoby hocičo, čo vypustil z úst niekedy pravda skutočne bola. „A pamätáš, keď som spomínal, že je tak trochu psychopatická?“ Podvihne spýtavo obočím, netušiac, či jej už obsah svojho daru naznačil dostatočne. „Priviedol som ju späť! Vlastne, by tu mala byť každú...“ odmlčí sa, pričom sa jeho tvár, oči upriamia na vchodové dvere, ktoré boli pre tento krát znovu otvorené, „sekundu.“ Dokončí s úsmevom pozorujúc, ako všetko zničil. Zničil ich chvíľkové, malomyseľné šťastie. Idylku veľkej, blbej rodiny, ktorú on nikdy nemal a nikdy nebude mať. Kašľať na ňu, kašľať na spoločnú krv! Aj tak boli všetci z nich lepší pochovaní šesť metrov pod zemou.
Návrat nahoru Goto down
Camille O'Connell

Camille O'Connell


Poèet pøíspìvkù : 72
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 10:14 pm

Věnuje mu milý úsměv, který je z části nejistý. Nasaje vzduch do plic a zase vydechne. Těžko odhadnout, zda cesta bude uskutečnitelná nebo ne. Možná s tím bude její snoubenec souhlasit, ale ne v tak brzké době. Není to tak dávno, co se mu vrátila dcera a ona plně chápe, že chce být s ní. Přišel už o mnoho jejich dní. Nebylo by správné po něm chtít, aby ji opustil a vlastně by to nežádala. Sama chce, aby s ní trávil tolik času, kolik jenom může, protože jedině ona dokáže v něm zachovat veškerou lidskost, jedině ona může ukončit to, co jeho nevlastní otec před mnoha lety začal. „Uvidíme. Každopádně jsem ti velmi vděčná, Elijahu. Je to jeden z nejkrásnějších dárků, ale vy Mikaelsonovi jste vždycky měli dobrý styl, že?“ Dalo by se říci, že je to malé rýpnutí na účet celé rodiny vzhledem k tomu kolik let už mají za sebou. Zasměje se pobavením, přičemž natáhne k němu ruku a jemně ho uchopí za předloktí. „Jsi skvělá společnost, ale naposledy, co jsme spolu někde vyrazili jsem skončila hodně opilá. Slyšela jsem, že ve Francii mají úžasné vína...mám obavy, aby to pak nedopadlo stejně.“ Po celý ten čas jenom žertuje. Neodmítla by jeho společnost, ale nebylo by to ani příliš vhodné a pravda je ta, že to chce využít s člověkem, který je jediný s kým by měla jet do města lásky. Ví, co dělá a tak hraje tu hru s ním, i s vědomím, že provokovat právě Klause nikdy nepřináší nic dobrého, pro nikoho. „Doufám v to.“ Přitáká s úsměvem. Odloží dárky k ostatním, protože kdyby měla všechny hned odnášet do pokoje pravděpodobně by se vůbec nezastavila. Nakloní hlavu do strany. „Občas? Já bych řekla, že slavíte všechno, co vám připadá, že by se oslavit mělo. Opravdu by mě však zajímalo, kdy máš narozeniny, vlastně kdokoliv z vás. Na občanku se podívat nemohu.“ Líbí se jí ta uvolněná konverzace mezi nimi. Ráda si s ním povídá a chybělo jí to, protože trávily spolu poměrně kdysi dost času, co se ho snažila dostat z osobních problémů. Dnes jí už Elijah ale nepotřebuje. „Nezdržuješ mě, určitě se ještě uvidíme.“ Rozloučí se tak s ním a doprovodí ho pohledem, načež se věnuje dalším gratulantům. Být středem pozornosti není jedna z jejich oblíbených věcí, ale taky ne něco s čím by se nedokázala vyrovnat. Jedna část je potěšená, ta která ho pozvala, že přišel a ta druhá má obavy z reakce jeho bratra. Jenom doufá, že dnešní den bude probíhat v pohodovějším stylu, i přesto, že jsou zde faktory, které to narušují a vytvářejí napětí. Jenomže tomu ani ona nedokáže zabránit. Chtěla tady své přátelé, bohužel ne vždy jsou její přátelé přáteli těch ostatních. Může se snažit vyhovět každému, no...někdy to zkrátka nevyjde. Zadívá se na něj pohledem, který naznačuje, že něco takového nepřichází v úvahu. „Ono je ironií spoustu věcí v tomhle šíleném světě. Jenom doufám, že nezajdete příliš daleko. Rebekah by vás okamžitě srovnala, protože pokud někdo zkazí výsledek její práce, tak řekněme, že tou urvanou hlavou můžeme skončit nakonec my.“ Koutky rtů ucuknou do strany. Konverzace s Lorentem je příjemná a dárky, které dostane jsou více, než překvapivé a uspokojivé. K dalšímu se už nevyjádří, jelikož se věnuje právě Rebekah. Je těžké být tady pro všechny a kontrolovat všechno. Ani si nevšimne nepřítomnosti Klause, stejně tak k jejímu štěstí nepostřehne konflikt mezi Claire a Kolem. Spíše k jejich štěstí. Opravdu je tak těžké nechat alespoň na pár hodin své problémy stranou a užívat si něčeho normálního? Ona chce být někdy normální a vlastně se o to právě dnes snaží. Věnuje se svým přátelům z vysoké a seznámí je s svou novou životní situací. Neměla jindy čas jim to oznámit a ani to s nimi pořešit, tak využije právě dnešku. Když nastane čas, přijde k číšníkům a oznámí jim, že mohou začít s přípitky. Sama si jeden z nich vezme a odejde ke schodům. Na místo, kde na ni všichni mohou dobře vidět a snad si získá i jejich pozornost. Pronese krátký přípitek, avšak upřímný. Nechtěla se příliš rozpovídat, nechtěla říct příliš osobních věcí. Stačí ji to, že se zde všichni, tedy skoro všichni sešli a že oslavují. Polkne první sousto šampaňského, které navnadí chuťové pohárky k dalšímu usrknutí.
Jako kdyby osud chtěl znovu míchat karty, jako kdyby nějaká vyšší moc zkrátka nechtěla, aby byli na chvíli šťastní. Vytřeští oči jako první směrem k Elijahovi a šokem není schopná se pohnout, či to snad nějak zastavit. Ne, že by mohla. „Elijahu?“ Osloví ho, ne dosti na to, aby to slyšely lidské uši, ale možná ty upíří ano. Ovšem silně pochybuje o tom, že bude právě teď vnímat ji. Přinutí jí to podívat se k dalším – Kolovi, Claire, Lorentovi, Alisee, Hayley, Davině a...Klaus, kde je zatraceně Klaus? Zatímco všichni ostatní mají tendenci sklenice pouštět, tak ona tu svou svírá křečovitě, div, že nepraskne sklo pod náporem. Hrdlo se jí sevře strachem, načež shlédne ke své sklenici a teprve až teď si všimne, jak moc se jí třese ruka. Ten hlas, ta tvář...on. Je naživu a je zpět. Po tak dlouhé době si vyhledá ty známé modré oči, které jí chyběly. Až do této chvíle. Její slova se naplnila a právě teď si přeje, aby je nikdy neřekla. Stále se jí v hlavě ozývá varovný tón, kterým promlouvala k Marcelovi, že pokud se Kai vrátí, a on se vrátí, že všechno bude tisíckrát horší. Dnes to přišlo, momentálně se to děje a není schopná to nějak zastavit. Vždyť ani neví, jak se znovu nadechnou bez toho, aniž by ji vzduch na plicích netížil ještě víc. Tak jak by mohla vůbec zastavit přicházející katastrofu? Byl to ten pocit? To, co ji uvnitř užíralo, co jí probouzelo ze spaní. Věděla, že věci nejsou tak, jak by měly být, že sice za okny vychází slunce, ale někde v dáli se stahují mračna. Jenomže dnes, v tento okamžik už je všechno jedno. Smrt neklepala na dveře, vešla dovnitř, roztáhla náruč a jenom čeká až polapí první oběti. Přestane ovládat veškeré svaly, přičemž prsty uvolní sklenici se šampaňským a ta se s lehkým zvukem rozbije o schody na kterých stále postává. Upírá pohled jenom na něj, nikdo a nic ji v místnosti nezajímá, jako kdyby se všechno zastavilo a byli tam jenom oni dva. Hlasy jiných se ztratily v dáli, stejně tak i jejich tváře. Jenom on a ona, bratranec a sestřenice, lidé spojení podobnou krví, svázaní rodinným odkazem – to bylo všechno, co vnímala nehledě na stupňující se strach. Nepřišla žádná úleva, žádná radost, nic z toho, co by přijít mělo. Jenom neskrývané obavy. Vydechne těžce, načež pootevře ústa. „Kai“ vysloví jeho jméno jako ho vyslovila několikrát předtím až na to, že tentokrát bylo vzdálené. Ne, že by pro ni nic neznamenal, protože znamenal, ale každý z nich už byl někde jinde. Jeho gratulace není upřímná a ona to ví, ví, že ji přišel ublížit a ne se sjednotit. Pozvedne tvář nahoru, spojí rty pevně k sobě a snaží se zůstat neoblomná, jenomže je to příliš těžké, když ruce, které se snaží kontrolovat se stále mírně třesou. Nejde jenom o ni, jde tady o všechny, o nevinné lidi a o ty, kteří mají co do činění s tím, proč zůstal ve vězeňském světě. Bála se ho, po dlouhé době se ho zase bála. Vrátil se znovu ten pocit, kdy ty chladné ruce vraha uchopily její krk a tiskly ho, dokud nepřestala dýchat. Možná se to nestane dnes, ani zítra či za týden. Přijít to však může, protože je to v odkazu rodiny, která je k jejímu neštěstí propojená s jeho. Neodpovídá mu, jenom ho propaluje přísným pohledem, kontroluje ho, každý jeho pohyb skenuje. Bavit se právě teď o Klausovi by měla být jeho nejmenší starost a vlastně může být rád, že toho není přítomen. Což v ní vyvolává další otázku, kde zatraceně je a co je mu momentálně důležitější, než to, co probíhá právě tady. Konečně od něj odvrátí zrak, načež se zadívá směrem k Hayley a Hope. Pokud by měl někdo urgentně opustit místnost, tak by to měla být právě ona. Opět si zelené oči vyhledají tvář muže, který dnes nepřišel jenom proto, aby ji překazil oslavu. Postoupí nejdříve o krok, poté o dva a sejde tak schody. Nestojí o jeho blízkou přítomnost, ale raději to, než aby ublížil jiným. A to on dokáže. Za hranici zachází pro ni tehdy, kdy připomene to, co její bratr udělal. Všichni, dokonce i on ví, že to nebyla jeho chyba. „Přestaň hrát zase tu svoji hru a řekni, co chceš. Chceš mě trestat za to, co se stalo? Dobře, ale nemusíš dělat tohle.“ Nejhorší na tom vše byl fakt, že opravdový viníci stáli kousek od něj. Sophie, která ho tam nechala. Davina, která ho nezískala nazpět, ačkoliv se tím nemůže nazývat nějakým viníkem. A Marcel? Kde je vůbec on? Očekávaný strach najednou přešel v realitu na kterou není připravená. Převrátí očima vzhůru. Ovšem nemohl si tu narážku odpustit, musí jí dokazovat, že na něj teoreticky zapomněla. Nebylo tomu tak, jenom se posunula dál ale neznamená to, že nečekala, že nehledala způsob. Co mohla však právě ona udělat jako obyčejný člověk? Ani Davina se nemohla vrátit nazpět a najednou před ní bude stát a soudit? Nemá na to právo. Čekala jenom na chvíli, kdy se přesune k tomu hlavnímu – nemusela čekat až tak dlouho. Odvrátí od něj zrak a podívá se po dalších přítomných, kteří jistě jenom čekají na to až budou moct zasáhnout. Nechce to po nich, netouží po tom, aby udělali co i jen jeden krok kupředu. Kai má plán a bude mít dobrý plán na který nejsou připravení. Nemohou si dovolit udělat chybu, protože jestli to oni nevidí, tak ať, avšak ona ano. Byl nebezpečnější, než kdykoliv předtím. „Byla to chyba, které litovali.“ Odsekne k němu okamžitě, přičemž si znovu vyhledá jeho oči a postoupí k němu blíže, však stále si udržujíc částečný odstup. „Po tom všem, čím jsme si prošli si stále myslíš, že jsem se nezajímala? Že jsem odešla z bytu proto, že mi na tobě až tak nezáleželo? Pak se mýlíš. Jenomže tvoje pravda je tvoje pravda, nikdy si neuměl přijmout jinou ať už z důvodu strachu nebo jenom proto, že si nevěřil.“ Zarazí se na malý okamžik. Opravdu zmínil Esther? To už se tak dlouho schovával ve stínech, plánoval svou pomstu se kterou dnes započne? Byla slepá, ne byla pitomá, když věřila, že je to jenom strach ze všech hrůz, které se staly, že je to jenom její paranoia. Nic z toho to nebylo, byl to signál, kterému nepřipsala žádnou důležitost a teď na to doplatí. „Jak jsi to mohl udělat? Nejenom mě.“ Ví přesně o kom mluví, ani nemusí zmiňovat její jméno. Přítomnost té dívky musí cítit stejně, jako ji cítí ona. Možná je jenom velký zbabělec na to, aby se podíval do očí člověku, který ho opravdu miloval a který za něj bojoval. Prohrál...prohrál sám se sebou. Tolik věřila, že může být dobrý, jenomže on to nedokáže unést. Jemu nic nestačí, ani láska. Ano, možná se cítí nepřemožitelně, protože jejich životy jsou spjaté jenom kvůli tomu, že jí srdce stále tluče. Stačilo by tak málo, stačilo by naposled vydechnout a všechno by to skončilo. Problém je, že se nechystá zemřít. To ale neznamená, že nemůže začít hledat způsob, jak se od něj jednou provždy odpoutat. Mlčky zůstává stát na místě stále sledujíc každý jeho pohyb. Nedokáže odhadnout, co udělá a s čím přijde a nejhorší na tom je, že ji nezbývá nic jiného, než jenom čekat, stejně tak jako ostatním. Bolí ji, že to odnesou i nevinní a ti, kteří neměli ponětí o tom, co za druhý svět existuje. Jeho smích, pobavení a naprostá uvolněnost jenom naznačovalo, že každý z nich stojí nad propastí kterou pro ně vytvořil a je připravený je strčit do ní. Přesune tentokrát ostražitý pohled na Sophie. Dalo se očekávat, že promluví i k ní. Stupňující strach a nejistota jí koluje celým tělem a věří tomu, že to nezmizí ještě hodně dlouho. Pokud bude nucená zasáhnout, pak zasáhne, i kdyby tím měla riskovat svůj život. Připravená zemřít možná není, ale o to víc není připravená na to vidět bolest těch, které miluje. Popojde k němu o krok blíže, když se přibližuje k její nejlepší přítelkyni. „Přestaň, ne tady, ne teď a ani nikdy potom.“ Snaží se ho varovat, ovšem on nikdy nebral nic vážně. Neuposlechne ji, tím si je jistá, avšak nehodlá tady jenom stát a pozorovat ho. Nemůže mu to dovolit, nechce mu to dovolit, aby se vozil po těch, kteří měli pro své jednání taky patřičný důvod. Příliš mnoho lidem ublížil, znepřátelil si je a stále viní jenom je. Chtěl tu šanci, dostal ji, nemohl ovšem čekat že ji dostane od všech. „Stála jsem za tebou, když jsi zůstal ve vězeňském světě. Udělali to, co udělali a já vím, že věci šli úplně jinak, ale prosím...cokoliv, co chceš udělat, nedělej to. Stále je tady šance na odpuštění.“ Chce jenom, aby se zamyslel, potřebuje, aby se mu alespoň trochu dostala do hlavy. Protože pokud to nedokáže, tak nebude cesty nazpět. Problém je, že on není jenom tak někdo. Zná ji, zná její metody a to, co bude dělat bude prosté...bránit se. I přesto, že tam nečinně stojí a poslouchá každé jeho slovo, tak stále se snaží přemýšlet nad tím, jak zasáhnout, když to bude potřeba. Vyhrožování smrtí nebylo u něj nic neobvyklého, ale tak nic, co by chtěla poslouchat. Nebyla by schopná tomu jenom tak přihlížet.
Když na ni poukazuje, prakticky každého nutí se podívat jejím směrem, tak i tak učiní. Mrzí jí to, lituje toho, kdy se rozhodla vůbec uspořádat nějakou oslavu a dát mu tak příležitost k tomu všechny ponížit. V jejích očích se odráží lesk smutku, jakéhosi provinění a zároveň omluvy. Může ho prosit, může zvyšovat na něj hlas a stejně tak nebude nic, čím by ho zastavila. Natočí hlavu do strany a zadívá se na volný nůž, který sloužil jen jako přístroj na krájení určitého občerstvení. Teď? Teď je to možná jediná zbraň, která může zastavit všechno. Trhne hlavou nazpět k němu při zmínce o Genevieve. To je ten důvod, proč o ní neví, proč se neozývá a proč to vypadá, že se po ní slehla zem. Chtěla by říct, že tomu nerozumí, ale přesně ví, proč to udělal. Ubližuje tím lidem, kteří ublížili jemu – prosté. Jednoduché a velmi účinné. V jejím nitru se zvedá nenávist k němu, stejně taková, která tam byla kdysi. Pomalu, čím víc mluví a odhaluje pravdu, tím víc ta nenávist stoupá. Zavrtí nad jeho chováním hlavou. „Ty jsi neskutečný hajzl.“ Pronese se zaťatými zuby. Opět to nevnímá, nikoho z přítomných. Mohou si myslet, že to v sobě nemá, ale je to proto, že ji neznají. Ve skutečnosti se v ní skrývá o mnoho víc a začíná to jít na povrch jeho každým dalším slovem. „Nechej ji jít.“ Zvýší o něco hlas. Možná to není nejlepší rozhodnutí, ale o její paměť se mohou postarat později. To je to nejmenší a pokud zůstane pak je tady velké procento pravděpodobnosti, že se akorát budou muset postarat o její tělo. „Není to tvůj vězeň a navíc nemá nic s tímto společného. Varuji tě a ano, slyšíš velmi dobře. Taky se mohu velmi snadno stát tvým problémem.“ Pohledem přejede i jeho pomocníky, kterých si na oslavě ani nevšimla. Jak by mohla? Bylo tady spoustu neznámých lidí a teď na to doplatili. Stojí v místnosti obklopení...kým vlastně? Kdo jsou? Co jsou zač? Napětí stoupá, vzduch je o něco těžší a celá místnost potemněla. Jenom díky jeho přítomnosti, hlasu, díky jeho slovům. Každý z nich čeká, protože vědí, že víc udělat ani nemohou. Stačil by jeden jediný krok, jeden jediný pohyb a vzápětí by je zastavili jeho poskoci, či spojenci?
Oči vytřeští hrůzou, rty nejsou schopné pohybu a celé tělo jako kdyby bylo v jedné velké křeči. Dívá se na těl mrtvé sestry nejlepší kamarádky a cítí lítost, která přechází ve vztek. Smutek, který ničí nenávist k bratranci, který neměl nikdy pro ni znamenat ani čtvrtinu z toho, co znamenal. Zabil ji, byl to zase on, ten který se před ničím nezastaví. Odvrátí po pár sekundách pohled, protože se nedokáže už víc dívat na odkryté tělo ženy, která ve svých posledních minutách opravdu trpěla. „Věřila jsem ti! Bránila tě a ty jsi opět neudělal nic jiného...“Při těch slovech se rozejde prudce k němu, jako kdyby snad měla nějakou šanci ho zastavit. Její kroky však zpomalí jen, co si všimne upírajících pohledů na sebe, pohledů lidí, kteří nevěděli, oč se jedná. Není schopná ani dokončit větu, či se posunout dál. Svět se najednou točí okolo ní, hrdlo se ji svírá strachem, který požírá každou buňku v těle. Teď to pochopila. Až opravdu teď ví, proč její rodina se snažila bojovat s monstry jako je on. Podívá se do jeho tváře, její zelené oči se zařezávají do těch jeho. Chce pokračovat v rodinném odkazu. Chce využít každého předmětu, který dostala a hodlá chránit ty, kteří se nemohou bránit sami. Vždycky to chtěla, ale stačil jí k tomu především její zdravý rozum, chytrost a pomoc druhých. Jenomže teď chápe, že to musí udělat sama a že musí využít všeho, co má. Nemá ani představu o tom, jak daleko zašel a co tím způsobil. Obrátí se tentokrát na Sophie, které nemůže pomoct nijak víc, než jen slovně. „Nevěř mu. Řekne cokoliv, jenom aby ti ublížil. Je to lhář a manipulátor. Vždycky byl.“ Nemůže mu dovolit zničit ji víc, než už ji zničil. Neznala její sestru a přesto cítí lítost, avšak i uvolnění, protože být to Davina, tak by situace byla tisíckrát horší. Zajímalo ji, kdy se obrátí i k ní a je zvláštní, že se k tomu odhodlal už teď. Stačí ji jediný pohled na ni, aby věděla, že i pro ni skončil. Opravdu smutné, že si znepřátelil i jedinou osobu na celém světě, která ho kdy milovala. Nikdy už nezažije ten pocit, nedostane to, co mu dala malá čarodějka. Zavrtí hlavou ze strany na stranu. Narovná se v zádech a pozvedne hlavu nahoru. Opravdu neví, kdy přestat, protože monstrum jako on nezná žádné hranice. Možná teď vyhrává, myslí si, že stojí na vítězné straně, ale to si ještě ani zdaleka neuvědomil, že se strany mohou rychle změnit. „Buďme rádi, že tady není. Nemá rád tebe.“ Ušklíbne se na něj. Chce hru? Dobře, budou hrát spolu hru, ale tentokrát ho nenechá vyhrát a nebo alespoň udělá všechna opatření tak, aby neslavil své vítězství. To by ovšem musela vědět, přijde něco mnohem horšího než je on, někdo, kdo ji zlomí během sekundy. Srdce se rozbuší o něco silněji při jeho narážce na fakt, že tohle rozhodně není ani střed, nýbrž začátek. Jestli se doteď bála, tak momentálně je přímo vyděšená. Nemá odvahu se zeptat na to, co to má znamenat, protože její rty nejsou ani schopné pohybu. Stačí ji dvě slova „pamatuješ a matka“. Teď se teprve všechno zastavilo. Svět se přestal točit, kyslík přestal existovat a ona pomalu umírala, velmi pomalu. Lámal ji, každým slovem, každým pohybem a přicházející pravdou, která se nikdy neměla stát. Vzal její srdce, držel ho a pomalu tisknul v dlani, sledoval, jak krvácí. „Ne, ne to...proč?“ Poslední slovo zašeptá. Opravdu si to zasloužila? Opravdu tohle všechno udělal jenom proto, že nedokázala pro něj přijít, že nezůstala v bytě, který spolu dříve obývali? Obrátí pohled ke vchodovým dveřím ve stejný moment jako on. Silueta přibližující ženy se pomalu zvětšovala a čím blíže jí byla, tím silněji její srdce bilo. Nohy přestávají fungovat, oči se naplní slzami a rty se tisknou k sobě ve strachu. Nemůže to být pravda, nechce, aby to byla pravda. Kai byl zlo, ale hlavním zlem byla žena, která ji dala život. Žena, kterou kdysi milovala a pro kterou plakala. Ne, on nebyl ten divný pocit, ale její matka...příchod její matky byl tím signálem. Nemusela nic víc slyšet, nepotřebovala vidět její tvář aby věděla, že bude jenom čisté zlo, které ji přinese jenom utrpení.
Návrat nahoru Goto down
Garett Blackwell

Garett Blackwell


Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 17. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 10:15 pm

Všechno začínalo být konečně reálné. Už žádné schovávání, žádné sezení za zdmi, které je obklopovali, aby nikdo o jejich existenci prozatím nevěděl. Končilo to, hodinky odtikávaly poslední sekundy do jeho odhalení. Rychlejším krokem si to kráčí směrem k Abattoir po boku jedné z nejšílenějších čarodějek, kterou kdy poznal. Do chvíle, než poznal Kaie a jeho šílenou tetu si myslel, že je to on ten největší šílenec, jenomže ho předčili. Ne, že by na tom záleželo, protože nezáleží. Chce jediné – pomstu. Pomstu, kterou vykoná a už brzy se setká tváří tvář s Deveraux a malou Claire, která měla být už dávno mrtvá. Možná přežila jednou, dvakrát, ale na třetí pokus už tomu tak být nemusí a on se o to postará. Nic mu nestojí v cestě, ani nikdo, dokonce ani ten pro něj stále malý chlapec.
Překročí práh společně se svou novou kolegyní, rozhodně by ji přítelkyní nenazýval. Po jejím pravém boku kráčí směrem od vchodových dveří až do davu, který tentokrát přesunul veškerou pozornost na ně. Roztáhne rty do širokého úsměvu, co jim věnuje jako prvotní přivítání. Zastaví se, spojí ruce před sebe a sjíždí pohledem každého přítomného. Jeho nezajímá, kdo jsou, co jsou, ani nejeví sebemenší zájem o oslavenkyni. Jeho zrak se zastaví nejdříve na jedné ze Starších. Ta, která už ochutnává části jeho plánu, ta, která už trpí, protože to on chce. „Pamatuješ si mě, Sophie Deveraux?“ Promluví k ní silným, ostrým hlasem. „Nebo při nejmenším si o mě musela slyšet. Ve vašem covenu se jistě o mě povídá. Škoda, že tvoje matka ti o mě nemůže povyprávět. Teď už ani sestra ne.“ Otočí se na Kaie a i jemu věnuje široký úsměv, který nenaznačuje ničemu dobrému. Pro ně to ovšem zábavné je, když vidí trpět ty, kteří se opovážili povstat proti nim. „Ale musíme jí připsat bod za snahu. To jak se snažila mít se svou sestrou nic společného...to stálo za to.“ Nikdo nemohl vědět jestli lže, nikdo nemohl tušit, co se přesně stalo, ale mohli si být jistí jedním. Že jsou v tom společně a hodlají napáchat ještě více zla, než doposud. Opět svůj pohled směřuje k Sophie, přičemž se snaží řeč Christine naprosto ignorovat. Oni si přišli pro své, on si přišel pro své. Nejsou nic víc, než spojenci. „Ale nebudu hrubý. Jsem Garett Blackwell, kdyby si náhodou potřebovala osvěžit paměť...“nadechne se zhluboka v dalším možném pokračování, ale to by nesměl zaslechnout hlas, který je mu až příliš známý a který měl utichnout už hodně dávno. „Ach, málem bych zapomněl...oh ne vlastně nezapomněl. Malá čarodějka, Davina.“ Koutky úst cuknou do strany, přičemž narovná hlavu. „Chyběl jsem ti?“ Chtěl ji provokovat, protože ho to bavilo. Chtěl ji vyvést z rovnováhy, protože věděl, že je na to až příliš impulzivní, aby se nechala. Už se chystá říct další slovo, jenomže ona se rozhodně k něčemu bláznivému a opravdu hloupému. Zvedne v další sekundě ruku, kterou pozvedne jejím směrem. „Motus“ Odhodí její malé, křehké tělo někde daleko od sebe. Tak hloupá, tak sebevědomá a přitom to bude to jediné, co ji přivede do hrobu. Není pochyb o tom, že by jednou mohla být velkou čarodějkou, ale to by nesměla být tak tvrdohlavá a jednat na základě svých dětských pocitů.
Návrat nahoru Goto down
Christine Parker

Christine Parker


Poèet pøíspìvkù : 11
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 10:18 pm

Nemohla se dočkat okamžiku až ji uvidí, až se s ní setká tváří v tvář. Každým krokem, kterým se blíží k Abattoir stoupá uvnitř ní napětí a lehká nervozita. Nebojí se, nikoho z nich, ale nechce se dívat do tváře dceři, které bude s velkou pravděpodobností hodně vzdálená. Zatímco pro ni zůstala její malou holčičkou, kterou musí chránit a kterou nade všechno miluje. Nehledě na to, že je poslední, kdo jí zůstal. Sean je pryč a teď má jenom Cami. Ano, stále má svého synovce, kterého bere něco jako druhého syna, ale nedala mu život, neporodila ho. Může jí na něm záležet sebevíc, ale vždycky bude mít větší pouto k vlastnímu dítěti.
Sejde se po cestě s Garettem a společně kráčí ke svému cíli. Nezáleží na tom, jaké mají mezi sebou vztahy, ale co je spojuje a to je značné spojenectví. Jednou se jejich cesty rozejdou, ale ne dnes, ani v brzké době. Až ho nebude potřebovat jednoduše se ho zbaví, avšak to není to nad čím by měla teď přemýšlet. Jen, co projde vchodovými dveřmi už může zaslechnout úvodní řeč synovce na její příchod. Její krok je rychlý, nedržící žádnou rovnováhu. Jednu ruku má přiloženou na břiše, druhu si svírá lem černých šatů. Vlasy jsou přehozené na levou stranu a vytváří tak ještě šílenější pohled. V očích ji jiskří, rty se roztahují do křivého úsměvu. Zastaví se na místě, kde je na ni dobře vidět. Hodlá zaujmout pozornost všech a hlavně jediné osoby, která stojí nedaleko ní a na kterou se prozatím neodváží podívat. Přistoupí krátkými kroky ke Kaiovi a pozvedne ruku, kterou mu přiloží na záda. „Děkuji, drahý synovče. Odteď už to zvládnu sama.“ Spustí ruku podél těla a otočí se na všechny přítomné. Ve tváři má šílený úsměv, který nenasvědčuje ničemu dobrému. „Dovolte mi se představit. Jmenuji se Christine Parker a jsem matkou Camille.“ Mluví tak, aby ji všichni slyšeli a plně vnímali. To, co se odehrává u Sophie prozatím nevnímá. Konečně se podívá své jediné dceři do očí. Střetne se s jejím pohledem a na krátký okamžik v její tváři není nic víc, než jenom jemnost a láska k ní. „Jsi tak krásná. Vždy jsem věděla, co v sobě máš, ale jsi mnohem víc.“ Přistoupí k ní o několik kroků blíže, přičemž natáhne ruku, aby se mohla dotknout její tváře. Potřebuje to, chce ji u sebe o nic víc teď nestojí. Jenomže Camille smete všechny její touhy a vlídné chování ze stolu jediným prudkým pohybem. Odmítnutí vážně bolí. Ruku má zdviženou ve vzduchu, kterou vzápětí semkne v pěst. Rty se zkřiví pod náporem stoupajícího vzteku. Stáhne ruku a narovná se v zádech. „Chápu.“ Pronese uraženě a zároveň zklamaně z jejího jednání. Však ona ji přistřihne křidélka, pokud bude zacházet až příliš daleko. „Tak budeme pokračovat, ne?“ Sjede ostatní přítomné pohledem a věnuje jim jeden ze svých úsměvů. Poodstoupí více na viditelné místo. „Představuji vám mé úžasné heretiky. Měli byste si na ně poměrně zvyknout, protože se s nimi ještě nejednou setkáte.“ Poukáže na všechny své další děti. Už se chystá k dalším slovům, avšak za jejími zády se děje něco, co se právě teď opravdu nehodí. Prootočí oči a pohled upře na Garetta a Kaie. „Musíte to opravdu dělat? Máme něco důležitějšího, než...“S přihmouřenýma očima se zadívá do dálky. Takže tohle je ta jeho vyvolená. „...huh, musela jsem pořádně zaostřit, abych na ni vůbec viděla. Ty máš ale zvláštní styl.“ Provokativně se usměje k synovci, ale přestane jim i hned věnovat pozornost. Teď ji zajímají ostatní, protože i k nim má co říct. „Takže, abych se vrátila k tomu, co chci říct.“ Začne přecházet po místnosti, načež se zastaví u stolu s dortem. Zaboří prst do jeho vrcholku a nabere si malé sousto, které olízne. „Zabila jsem Regenta, tudíž čarodějnická komunita teď tak trochu padá. Za to se hluboce omlouvám.“ Přehrává tak falešně, že ani hluchý by jí to nemohl uvěřit. Na moment se podívá směrem k Sophie tak nevinně, jako kdyby nic neprovedla. „Slyšela jsem drby, že i vlkodlaci mají problémy. Ach, jak tohle město padlo. Horší to už být ani nemůže. Za mých časů to mělo alespoň nějaký řád.“ Pomalu přechází po místnosti a každého jednotlivce si prohlíží. Nedokáže je ještě úplně zařadit všechny, ale brzy se tomu naučí. Původní rodinu ovšem nelze nepoznat. „A co se týče upírů...kde je vůbec Marcel Gerard? Ráda bych svého starého přítele pozdravila. Jistě mě rád uvidí, máme nevyřízené účty.“ I když pomalu, přesto se blíží k závěru. Zanedlouho se dozví, co bude následovat a rozpoutá se válka, která nebude mít konce, dokud všichni nepřátelé nepadnou. „Však ta špína z Plantáže se objeví.“ Posměšně zamumlá spíše jenom sama k sobě. V další sekundě jí z tváře úsměv zmizí a nahradí ho vážný. „Od této chvíle New Orleans patří nám. Původní si mohou zůstat zalezlí v sídle...“ Pohlédne směrem k nim, přičemž kráčí dokola jako nějaká šelma, co se chystá udeřit. „...vlkodlak, čarodějka nebo upír. Kdokoliv, kdo se bude snažit stát proti nám bude bez výjimky zabit. Žádní Původní, žádný Marcel Gerard a jeho pravidla. Teď jsou to naše pravidla a naše město. Každý z mých heretiků má rozkazy, kterými se řídí. Stačí jediné špatné rozhodnutí... “ Usměje se na ně šíleně. „… a jste mrtví.“ Až dětským hlasem vysloví poslední slova, načež se otočí směrem ke Camille. „A ty, moje malá holčičko...“ Vydechne a její zrak zůstane na jediné osobě, které věří nejvíce – Rhys. „Vezmi ji.“ Poví rozkazem a rychlým krokem se rozejde pryč ze sídla. Po cestě promluví ke Kaiovi a Garettovi. „Je to vaše. Představte, kdo jsme.“ Poslední úsměv, poslední slova...a tím oficiálně začala válka.
Návrat nahoru Goto down
Davina Claire

Davina Claire


Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 10:21 pm

Nevěnuje nikomu žádnou pozornost, dokonce ani oslavenkyni samotné příliš ne. Během jejího přípitku se na ni dívá. Svírá v pravé ruce sklenici se šampaňským a připadá si znovu tak osamělá. Svět se pro ni změnil a není už v něm skoro nic, co by ji těšilo. Přítomná je zde jenom ze slušnosti, ale ne proto, že by příliš chtěla. Cami je někdo na kom ji záleží a koho by nedokázala odmítnout, ačkoliv se momentálně nachází ve stavu, kdy by chtěla odmítat všechno a být jenom se svými myšlenkami. Připojí se ke společnému přípitku a pohledem vyhledává Marcela. Znervózňuje ji, že je už docela dlouho nepřítomen a bohužel si nestihla všimnout ani přítomnosti Klause. Odloží sklenici, aniž by se napila na stůl poblíž a z kabelky začne vytahovat mobilní telefon, aby mohla vytočit číslo Marcela. Udělala by tak, kdyby se jí nesevřel žaludek. Zvedne hlavu a zadívá se do tváří všech, kteří ji křivili pod obsahem sklenic. Věděla to, věděla, že něco přijde, protože ji stále ve spánku strašila vidina hrozby. Jenom to nečekala dnes.
Stál tam. Jediný člověk, kterého kdy milovala, jediná osoba pro kterou by klidně i zemřela najednou stála před ní. Jenomže ne ta samá do které se zamilovala, ale ta, kterou před časem nenáviděla. Sevře se ji hrdlo, vzduch neproudí do plic, srdce nedokáže bít do dalšího úderu. Jak mohl? Jak se mohl vrátit nazpět a neříct ji to. Jak tam může stát a přitom se na ni ani nepodívat? Tolik nezodpovězených otázek se jí honí hlavou. Cítí, že slábne a jenom doufá, že tohle všechno zvládne. Nestojí mu ani za jediný pohled, natož nějaké slovo. Vztek se začíná stupňovat, přičemž to měly být naprosto jiné emoce. Měla být šťastná, měla to být ona, kdo mu pomůže, jenomže věci zase šly naprosto jinak, než si představovala a ne jejím směrem. Stačí jí jeden jediný dlouhý pohled na něj, aby věděla, že tohle je starý Kai. Zůstává mlčky stát na místě, neschopná se pohnout kupředu a možná to ani nechce. Srdce ji krvácí, protože cítí zradu. Ona plakala, ona prosila Předky ať jí pomohou, prosila Marcela a mezitím on měl vlastní plán. Cítila, že nezemřel, věděla, že tam někde pořád je jenom mu nemohla jít naproti. Všechno, co spolu vybudovali bylo pryč a byli zase na samotném začátku. Ve chvíli, kdy zjistila, kdo je zač...s tím rozdílem, že momentální city k němu jsou příliš hluboké. Jenomže jak se to říká? Ano, láska a nenávist jsou dvě rozdílné věci, ale odděluje je velmi tenká hranice. Necítí potřebu se ozvat, nechce to. Chce, aby to udělal sám, aby se jí podíval do očí a viděl, že všechno opět zničil.
Po tom všem, po všech těch měsících, strávených chvílích a vzájemných citů si nechal vzít to jediné, co je ještě spojovalo. Rozumí tomu proč stojí naproti sestřenici, proč cítí nenávist k její sestře a Marcelovi. Dokáže pochopit všechno, jenom ne fakt, že mu za to nestála. Byla pro něj schopná vzdát se všeho a za co? Za monstrum, kterým se znovu stal? Za bezcitného vraha, který ji klidně bodne nůž do zad jenom, co dostane k tomu příležitost? Už nebyli oni, nebo žádné my...byl jenom on a ona na druhé straně. Odvrátí od něj pohled, jelikož čím déle na něj upírá zrak tím více se jí zařezává tisíce střepů do srdce. Fyzická bolest, že je nejhorší? Ne, ta pomine, ale díra ve vašem srdci? Ta už se nemusí nikdy zacelit. Nejhorší den je ten, když přijdete o někoho, koho milujete. Ztratila ho, byl pryč a nechal ji samotnou. Upře na něj zelené oči, které ho pozorně probodávají, když se odváží promluvit na Sophie. Může ji vinit, může ji říct cokoliv, ale nenechá ho, aby se dotknul jediného vlasu na její hlavě. Cami má pravdu, když řekne, že udělali chybu. Avšak on se dopouští další. Nechápavě nakrčí obočí, protože nemá ponětí o čem přesně mluví. Velmi brzo jí dojde, že nemluví o ní jako její sestře, ale Jane – Anne. Proč? Proč do toho plete právě ji? Začínají ji napadat ty nejhorší myšlenky a pro jeho vlastní dobrou doufá, že se nerozhodl k něčemu, co rozpoutá válku. Nikdy se příliš, vlastně dá se říci vůbec nestarala o osud Genevieve. Pro ni je to jenom někdo, kdo ji zabil a někdo, kdo chová až příliš náklonnosti k Původní rodině. Bohužel všechno, co se stane lidem, které má sestra ráda znamená, že bude trpět a ona nechce vidět Sophie trpět. Především ne od něj. Všechno to bude totiž znamenat jediné, že si musí vybrat stranu a ona ji vybranou měla, jenomže teď poznala, že se věci změnily, karty znovu zamíchaly. Padlo nové rozhodnutí. Může tady držet každého z nich, ale nevinné lidi, kteří nemají s tím nic společného? Opět zachází příliš daleko. Kai potřebuje publikum, potřebuje ublížit úplně všem, když bylo ublíženo jemu. Nejhorší na tom je, že je z části viníkem, ale ať už si myslí cokoliv, tak ho nepodrazila. Jak se opovažuje vůbec vzpomínat Monique. Tohle už je i její starost, protože i ona s ní byla spjatá. Osud, který si podepsala si vytvořila sama. Není to chyba Sophie. Vztek ji proudí v žilách o moc rychleji, hruď se ji v rychlosti zvedá a na jazyku ji pálí ostrá slova, která má chuť vyřknout. Pro tento moment se ještě ovládá, ale netuší jak dlouho bude schopná to udržet. Šokem otevře ústa při pohledu na mrtvé tělo Jane – Anne. Necítí žádnou lítost, necítí jakoukoliv empatii k ženě, která poslala na smrt právě její bývalou nejlepší kamarádku. Znala ji, byla doba, kdy ji měla i ráda, ale věci se příliš rychle změnily. Jenomže nemůže přehlížet fakt, že to byla pokrevní sestra její sestry a on ji chladnokrevně zabil. Tohle chce udělat? Zabít všechny, které miluje, což znamená, že i ji samotnou? Dýchá každou vteřinou rychleji a rychleji, načež se ztrácí jakákoliv kontrola. Chystá se ozvat sama, promluvit a přelomit to, co nedokázal on. Avšak on zareaguje dřív.
Jejich pohledy se střetnou. Konečně má jeho veškerou pozornost, stejně tak jako on její. Když se dívala do těch modrých očí naposled necítila nic víc, než jenom lásku a štěstí a dnes? Je to odpor a nezastavitelný vztek. Pozvedne hlavu nahoru, rty má semknuté pevně k sobě, jak pomalu, ale jistě kráčí jeho směrem. Zavrtí hlavou ze strany na stranu a zastaví se v polovině cesty. „Ani trochu.“ Promluví chladně, bez jakýchkoliv citů. Je to jenom přetvářka, kterou však hraje velmi dobře. Nepřiznala by mu to, ne osobě, kterou je teď. Neřekla by, jak moc pro něj plakala, nedala by najevo svou zranitelnost. To je totiž to, co on chce vidět. Zlomenou, uplakanou a bez východiska, bohužel nehodlá mu to dát a nechce mu to ani zdaleka udělat snadné. Rozhodl se jít proti ní, pak i ona musí být stejně nemilosrdná. „Zvláštní, jak rychle dokážeme zapomenout a zničit veškeré city, nemám pravdu? Oh ne, počkej. Ty jsi je nikdy neměl.“ Je tvrdá, neoblomná a postojem stejná jako on. Změnil se? Dobře, protože i ona se změnila. Nedělá jí to dobře dívat se na něj a předstírat, vědět, že se všeho vzdal. Pootevře ústa, ale nic z nich nevyjde. Věděl to, věděl o každém jejím kroku. Neměla ani ponětí, že je nazpět, zatímco on opět věděl všechno. Semkne rty k sobě, probodávajíc ho pohledem. Pokud ji Předci varovali, proč ne i před ním? A proč jednoduše za ní nepřišel? Všechno mohlo být jinak, jenomže on se rozhodl špatně. Přihmouří oči k němu a na chvíli ohrne nosem. „Proč se ptáš? Odpověď přeci už dávno víš, ale jo...měli jsme dobře. Dokud věci nezačaly jít z kopce.“ Co když je pravda úplně jiná, než si myslí a on má prsty ve více věcech? Na jednu stranu neví, co od něj čekat a na druhou všechno. Porozhlédne se okolo sebe, jako kdyby se sama snažila pohledem Marcela najít. Otočí se zpětně k němu. „Neměl by jsi ho hledat. Nemuselo by to pro tebe skončit dobře.“ Poví výhružně. Zhluboka se nadechne připravená zasáhnout kdykoliv to bude potřeba. Pohledem se vrátí k Sophie, které by ráda pomohla, jenomže neví jak. Mrzí ji, že ji do toho dostala, že kvůli ní trpí. Kdyby nepřivedla Kaie nazpět, kdyby nelpěla na tom jít do vězeňského světa nic z toho by se právě teď nedělo a měli by o obrovský problém méně. Naslouchá mu a nelze zabránit signálu v hlavě, který ji nutí otočit hlavu ke vchodovým dveřím.
Pokud bylo něco, co ji zničí úplně a roztrhá na kusy tak to byla osoba, která měla tolik drzosti se vrátit. Jak jí tohle Kai mohl udělat? Přivést sem Garetta, díky kterému málem zemřela? Doteď cítí nůž, co svíral v ruce a zabodl jí ho do těla. Vzpomínka na to, kdy ležela ve sněhu a pomalu krvácela ji bude lovit navždy a nezmizí, dokud si nebude jistá, že je ten parchant mrtvý. A žena po jeho boku...poznává ji. Je to ona, koho viděla tenkrát ve své vizi a všichni ti, které s sebou přitáhla tam byli s ní. Nejhorší na tom je fakt, že to Kai přivedl to zlo do města, to on to způsobil. Nosní dírky se rozšiřují zrychleným dýcháním a tep srdce právě závodí s časem. Jeho hlas se jí zařezává do kůže a z jeho přítomnosti se jí zvedá žaludek. No, když už nic jiného, tak jeho mizernou existenci dnes ukončí a potom si bude i Kai přát, aby se nikdy nevrátil nazpět. I s ním se setká pohledem. Jaká to drzost od něj na ni jenom promluvit. Rozsudek smrti si podepsal už dávno, ale tímhle to jenom zpečetil. „Malá čarodějka...“ Usměje se ironicky nad oslovením. Ve tváři má jenom znechucení a odpor. „...která tě dokáže zabít.“ Pozvedne vzápětí ruku a už je připravená vyslovit formuli kouzla. Bohužel je rychlejší a než se stačí znovu nadechnout, tak už letí vzduchem naproti jednomu ze sloupů do kterého narazí tělem. Na chvíli ztratí dech, když dopadne k zemi. Rukami se zapírá o podlahu a snaží se do plic nabrat alespoň trochu kyslíku. Pozvedne pravou ruku směrem ke rtu a z jeho koutku si setře čerstvou krev. Natočí pohled směrem k němu a může si být jistý, že její nenávist nabrala ještě na větších obrátkách, pokud je to vůbec možné. Zničí ho, zabije ho i kdyby to bylo to poslední, co udělá. Zvedne se na nohy a udělá krok dozadu. Nepřestane, nevzdává se, ovšem nemůže vyhrát něco, když je ve značné nevýhodě. I její pozornost si Christine vyslouží a nad poznámkou jenom lehce nafoukne tváře a jazykem si přejede po vnitřní straně zubů. Nechce být s ním už spojována, nikdy víc. Může si z ní utahovat, ale zatraceně ji nemůže podceňovat, protože každý, kdo to kdy udělal potom skončil na lopatkách. Udělala, co? Josephine je mrtvá, což znamená, že není žádný vůdce, kdo by držel ruku nad coveny. Nepotřebuje nic dalšího slyšet, aby věděla, že nastala válka.
Návrat nahoru Goto down
Camille O'Connell

Camille O'Connell


Poèet pøíspìvkù : 72
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 10:24 pm

Před očima se jí zatmí, jako kdyby svět najednou přestal existovat a zůstala jenom prázdná místnost. A ona tam stojí, se všemi těmi vzpomínkami a bolestí. To malé dítě, které plakalo, které se modlilo, ať jí Bůh vrátí mámu, protože ji potřebuje. Je ironické, jak se její modlitba splnila, ale v čase, kdy už o to vůbec nestojí. Nebyla připravená na pravdu, nechtěla se s ní setkat, nechtěla se podívat do těch hnědých očí, které si pamatovala a které zároveň byly tak vzdálené, jak jenom mohly být. Mohl ji ublížit jakkoliv, ale tohle byla rána přímo do srdce. Neprokázal jí službu, jenom zničil všechny vzpomínky, které byly na matku šťastné, všechny dětské představy pošlapal a ukázal, že je dcerou monstra. Tolik se bála svých démonů a oni ji nakonec dohnali, pokud byla doteď vystrašená, tak teď se třese hrůzou z toho, čemu bude čelit. Není to jenom její matka, ale částečně její odraz, protože vždy si něco bereme s sebou po rodičích.
Nedokáže vnímat muže vedle ní, ani situaci, která se odehrává opodál. Je příliš emočně vyčerpaná, zhrzená a na samotném dnu. Kai v ní zničil tu holčičku, co měla představy a sny. Pokud ji chtěl zničit, tak odvedl své mistrovské dílo. Dokáže ustát jakoukoliv bolest, dokáže se zvednout a bojovat, dokáže čelit lidem jako je on, ale co nezvládne se dívat do tváře někoho, kdo je její krev, kdo jí dal život a přitom je to monstrum. Stačí jediné pohledy do jejich očí, aby byla plná obav, že nikdy nebyla dobrá. Kai dnes řekl něco, co ji rozhodilo, pozná její tajemství a její nitro a teď? Před ní stojí živoucí důkaz toho, že jednoho dne ji všichni ti démoni taktéž doženou. Oči má naplněné strachem a slzami, které prozatím nejdou ven a možná je dokáže udržet v sobě. Co má ovšem obavy, aby i její nohy zvládly tíhu těla, které se chce sesunout dolů. Příliš mnoho lidí upíra na ně pohledy, příliš mnoho věří v její sílu, ale tolik by si přála, aby tady byli sami a nemusela mít nad sebou žádnou kontrolu. Ani nad jedinou podělanou emocí. Myslela si, že je to ona, kdo má ten zdravý rozum, kdo dokáže všechno kontrolovat, ale když se dívá na ni...ty pochyby tam jsou. Jak se na ni budou dívat po tom, co zjistí, kdo je její matka? Jak se na ni bude dívat člověk, kterého opravdu z celého srdce miluje? Nadechne se zhluboka při slovech, které nejsou směřovány nikomu jinému, jenom jí. Nechce to poslouchat, nechce být toho součástí a nestojí o jediné vlídné slovo. Automaticky a velmi rychle zareaguje na pohyb, který bere spíše jako varovný signál, než nějaké milé gesto. Odtáhne hlavu do strany, cukne celým tělem a poodstoupí od ní. Nedovolí jí to, nepřiblíží se k ní do těsné blízkosti a už vůbec si nedovolí jediný dotek. Tohle není šťastné rodinné setkání, tohle je noční můra a nepřeje si nic víc, než jenom otevřít oči a probudit se. „Stay the hell away from me.“ Promluví razantně. Mluví o tom, že tomu rozumí a přitom v ní může vyčíst všechnu tu zlost, negativitu a vztek. Pozoruje ji ostře, doteď se snažila kontrolovat Kaie a momentálně jí připadá jako to menší zlo. Skončil pro ni, to bylo jediné, co potřebovala vědět a teď chce vědět, co její matka očekává. Ohlédne se po hereticích, kteří jsou dalšími nevítanými hosty. Měla to očekávat, měla se věnovat pořádně hostům a měla i všimnout nějakých náznaků. No, teď už je pozdě, aby toho litovala. Otevře ústa, aby promluvila ale to už natočí hlavu do strany k incidentu mezi neznámým mužem a Davinou. Popojde o krok dopředu, přičemž zmateně těká pohledem mezi ženou, co se nazývá její matka a dalšími. „Co to má znamenat? Co chceš?“ Zvýší na ni hlas. „Pokud si přišla kvůli mně, tak můžeš zase velmi rychle odejít a pokud si přišla za pomstou, pak věř, že nic hloupějšího si už udělat nemohla. Nikdo z nich vám nedá to, co vybudovali.“ Nemluví jenom o Mikaelsonech, ale i o čarodějnické komunitě, o vlkodlacích a o Marcelové komunitě. Všem chtěla vždy jenom pomáhat a namísto toho díky její existenci přitáhli do města další monstra. Očividně si její pozornost získala. Naslouchá každému jejímu slovu, výhružce, oznámení. Nemůže uvěřit tomu, co slyší. Zažila toho mnoho, ale jelikož je to příliš osobní, tak tohle bojí nejvíce. Co si myslela? Že když zůstane v New Orleans, že někdy bude opravdu šťastná? Ne, vždy přijde někdo, kdo to zničí. Narodila se v tom, nevyrůstala, ale narodila a teď ji rodinný odkaz dohnal. Nikdo ji předtím nemohl ochránit, ani ona sebe ne. Tohle nechce, opravdu se chce postavit všem, kteří se ji snaží ublížit a lidem, kteří pro ni něco znamenají. Netuší, co se děje mezi ní a Marcelem, ale o něj se opravdu obává. Kai se nezastaví, stejně tak ani Christine se nezastaví. Je jenom vděčná tomu, že není zde přítomen, protože si nedokáže představit to, že by odešel bez následků. Čím dál hůř se jí dýchá, jako kdyby jí na hruď padla jedna velká kotva a nikdo nebyl schopný ji zvednout. Prohrává, nemůže posbírat střepy, které jsou všude okolo ní a které doteď tvořily jistý obraz jejího života. Jako kdyby nevěděla, jak se sebrat. Vyhlásila válku, nejenom jen tak někomu, ale celému městu. Postavila se proti každé frakci, proti každému v této místnosti a najednou jsou všichni v nebezpečí. Otočí se za sebe a snaží se pohledem vyhledat Elijaha. Někdo, komu věří, kdo je po Klausovi hned druhý z Původních na které by se obrátila. Nikdo z nich to nedokáže zastavit, ale aspoň ať nikdo z nich nezemře. Nestihne zareagovat, ani se bránit, protože v další sekundě cítí okolo svého těla cizí ruce. Podlomí se jí nohy a ona se podívá poprvé do tváře jednoho z heretiků. Nemá sebemenší ponětí, co se bude dít, kde ji vůbec bere, avšak to není to nejhorší. Nejhorší je ten pocit, že netuší, co se bude dít v sídle a jestli se se všemi ještě shledá. To, co po ní zbude je jenom prázdné místo a lehký závan parfému.
Návrat nahoru Goto down
Malachai Parker

Malachai Parker


Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 10:33 pm

Radšej by jej krk znovu obmotal svojimi rukami, zatínajúc jej tupé nechty do tenkej kože. Radšej by hľadel, ako jej z úst unikne posledný vzduch, ktorý jej tak milosrdne dožičí, než aby jej dovolil znovu voľne dýchať. Obrali ho o všetko.  V tom chlade, v tej zime pokrytý snehom, ktorý bol to jediné, čo vnímal... cítil, posledná vec, na ktorej záležalo, tá najdôležitejšia z nich, bol jeho život. Pretože bol ten jediný, za ktorý mu stálo bojovať, za ktorý mu stálo postaviť sa a znovu otvoriť oči poznačené ublížením, bolesťou, zlobou, až napokon... bláznovstvom, ktoré sa krížilo s ničotou. On sa nikdy neopustil, on sa nikdy nesklamal, nikdy nezradil. A tak jediná láska, ktorá mala akýkoľvek zmysel, bola láska k sebe samému. Všetky ostatné boli len dočasné záležitosti. Odvráti hlavou pomaly do strany, akoby stál uprostred svojej vlastnej, obrovskej herne a každý život, každý človek v tejto miestnosti, nebol nič viac, než jeho hračkou, bábkou, ktorej osud mal momentálne v rukách. A on to využíval. Hral sa s nimi, s ňou, akoby si nezaslúžila nič iné, akoby jej utrpenia ešte nebolo dosť, dostatok... akoby ju plánoval držať pod hladinou po okraj vodou napustenej vane, až pokiaľ sa prosto a jednoducho, znovu neutopí. Jeho bolesť už bola preč, no trpkosť a horkosť ho doteraz pálila na jazyku, vnútri, ktoré horelo pre pomstu, ktorá karmínom zatemnila jeho zrak, myseľ, každú prehnitú kosť v tele, ktoré vo chvíli, čo postupne začala schádzať zo schodiska, stáli ako zmeravené na mieste. No opak bol pravdou, očakával ju, smial jej a zároveň si neželal nič viac, ako to, aby všetkých z nich postretol ten osud, ktorý opäť doslova a do písmena zničil všetko dobré, čo v ňom kedy mohlo byť. „Trestať ťa?“ Tiché uchechtnutie pretne napätie, ktoré sa šírilo vzduchom do každého kúta tohto sídla. Aké smiešne pomenovanie všetkých zverstiev, ktoré by najradšej vykonal holými rukami tu a teraz. Otec ho trestal ako dieťa, chlapca, sestra ho potrestala, keď sa odmietla zlúčiť a v ich osudný deň ho nechala zavrieť do sveta, v ktorom nepoznal nič, než večné opustenie... a keď si svoj trest odpykal? Tí, ktorých tak obraňovala, ho opäť nechali hniť na tom istom mieste v hrobke tohto domu, akoby zašednuté, popraskané múry mali byť to posledné, čo kedy uvidí. Nie, tresty boli patetické, zbytočné. Len sa preceňovali pri omnoho horších, horších veciach, ktorých bol dozaista schopný. „Pff, prečo by som to robil?“ Odfrkne si, celkom ignorujúc jej slová, ignorujúc fakt, že s veľkou pravdepodobnosťou nikoho z nich jeho divadlo nezaujímalo. „Ty predsa za nič nemôžeš.“ Pokrúti letmo hlavou, ohŕňajúc na moment spodnou perou, hľadiac jej neustále a s priama rovno do očí. „Nikdy za nič nemôžeš.“ Doplní sa po niekoľkých sekundách, potichu vydychujúc nadbytočný vzduch cez nosné dierky. Vždy tá správna, vždy tá, ktorá konala podľa svojej najlepšej mienky. Nikdy sa nemýlila, nikdy nechybovala, nikdy sa nedopustila ničoho, čo by sa dalo aspoň okrajom označiť za zlé. Vnímali ju tak aj ostatní? Vnímali ju tak všetci tu? „Ale obaja vieme, že to celé...“ poukáže na ňu jedným krátkym mávnutím ruky, akoby snáď odkazoval na celú jej osobu, „je jedno trápne klamstvo.“ Prenesie s jasne počuteľným dôvtipom v hlase, ktorý nijak zbytočne nezvyšuje, keďže to nie je ani potrebné. Mal veškerú ich pozornosť, aspoň na malý moment, mal všetky oči tohto sveta a jemu nechýbalo nič. „Možno som klamár... ale nikto, nikto nevie klamať tak dobre ako ty. Dokonca ani ja nie.“ Čož bolo skutočne ťažké priznať, vzhľadom na fakt, že všetky svoje vlastnosti považoval za dokonale účinné. Rozhliadne sa okolo, bez akéhokoľvek záujmu skenujúc tváre niekoľkých hostí, zameriavajúc sa ovšem na tie najznámejšie, jej najbližšie. „Čo urobila? Pomohla vám, keď ste na tom boli najhoršie?“ Zamumle pobavene, špúliac poniekiaľ ľahostajne perami. „To ona vie. Byť tu, keď ju jeden potrebuje.“ Letmo kývne, spomínajúc si na všetky tie dni, všetky momenty, kedy ho napriek tomu čím bol... len málokedy sklamala, odvrhla. „Získa si vašu dôveru, vašu náklonnosť, vaše city... a oslepení jej večnou láskavosťou, o nej neviete absolútne nič.“ Vydýchne sťažka, zatiaľ čo jeho tvár sa v hranom pohoršení skriví do úškľabku. Chcel jej odpustenie, chcel jej priazeň, jej pozornosť – samé nesprávne a zbytočné veci. V jej zelených očiach, hlbokom pohľade videl svoju nádej, svoju šancu na niečo nové, niečo, čo mu nikto iný nemohol dať, čo nikdy nepoznal. A teraz? Videl len masku, ktorá bola to jediné, čo ju líšilo od všetkých ostatných, všetkých, ktorých tak strašne nenávidel. „Ale to je v poriadku, pretože je až príliš dobrá na to, aby mohla mať nejaké, čisto teoreticky, temné tajomstvá, pravda?“ Nakrčí obočím, akoby tomu ani sám neveril, akoby každé jeho slovo bol len čistý nezmysel z chorého úsudku skazeného človeka. „Myslím tým, keď to vidím ja... je len otázkou času, než na to prídu aj ostatní.“ Mávne rukou zľahka v priestore, než ju opäť nechá padnúť voľne popri svojmu telu a venuje jej ten najširší, najsladší a hlavne najchladnejší úsmev, neveriac tomu, že ho v tento deň môže nejaký prekonať. „Všetci.“ Takmer pošepne, ako jeho tvár opadne, nevykazujúc nič okrem istoty, okrem pravdy, ktorú nikto z nich nevidel, pretože nechceli vidieť. Lenže, kto bola ona, aby ho obviňovala, kto boli oni, aby rozhodovali o jeho osude? Uväznil ju v pohľade, z ktorého nebolo úniku. V pohľade, v ktorom nebola milosť, nebol cit, nebolo nič okrem opovrhnutia. „A v momente, čo ťa uvidia v rovnakom svetle, v momente, čo nebudeš tak nevinná a výnimočná, nebudeš nič.“ Dá dôraz na každé písmeno, i keď veta z jeho úst unikne ľahšie ako samotný kyslík. Možno jej tým neublíži, možno to nebude v tejto chvíli znamenať viac ako nepatrné bublinky na dne pohára so šampanským, ale nebol ten, ktorý si z toho niečo sľuboval. Ten, ktorý sa snažil niečí názor na ňu zmeniť. Nezáležalo mu na myšlienkach nikoho z nich... nikoho okrem nej. A ona, ona musela najlepšie vedieť, čo za slová to vypustil v momente, ako otvoril ústa. „Ale nemusíš si z toho niečo robiť. Je to v rodine.“ Pohodí nad tým napokon plecom, akoby sa celý tento monológ nikdy ani nestal, berúc si cestou z tácu jednu zo stále plných skleničiek. „Iste, že ľutovali.“ Pretočí nad očami, premýšľajúc či je skutočne tak blbá, alebo si z neho v tej chvíli len veľmi nebezpečne strieľa. Zľahka sa pousmeje. Akoby to Marcel neurobil znovu, ak by mal tú možnosť... „Ale onedlho budú ešte omnoho-omnoho viac.“ Dosti uštipačne na ňu žmurkne, spýtavo a hlavne ironicky podvihujúc obočím, ako sa k nemu začne veľmi pomaly približovať. Vypočul si ju, iste. Ale nič z toho, čo povedala, povie, nemohlo zmeniť ju, ktorej pravidlá boli už dávno dané. Bolo neskoro, až príliš neskoro na záchranu. „A záležalo?“ Výraz mu na krátky moment zvážnie. „Koho sa teraz snažíš presvedčiť, Cami?“ Pokrúti nepatrne hlavou. „Mňa? Svoju novú rodinu, alebo ľudí, ktorí sa sem prišli pokochať tvojím malým, šťastným svetom?“ Odsekne otrávene. Svetom, ktorého súčasťou očividne už veľmi, veľmi dlho nebol, nakoľko ho z neho prosto a jednoducho odstrihla. Ale aj napriek tomu sa k nej na konci dňa všetci vždy vrátili, všetci ju obklopili, stáli za ňou. Ona bola tá dôležitá, tá podstatná pre všetkých... to zlaté dieťa, ktoré je nutné chrániť za každú cenu, zatiaľ čo oňho nestál nikto. Odvráti sa tvárou niekam do priestoru a stisne pery pevne k sebe. „Akoby oni boli lepší... akoby tvoj drahý snúbenec bol čo i len o kosť v tele menej zvrátený ako ja.“ Zočí ju znovu, pričom veľmi dobre vie, že nebolo tak ťažké pochopiť, na koho odkazoval – na jej novú rodinu. Na tých, ktorých si vybrala, pretože mali očividne niečo, čo on nemal... i keď ťažko povedať, čo presne. Obrovské sídlo? „Ale vyčítaš mu niečo z toho?“  Precedí posmešne, značne unavený z faktu, že jemu nebolo možné zabudnúť, odpustiť nič. „Nie.“ Zvýši hlas, gúľajúc zrakom nad nezmyselnosťou tejto logiky. Boli to stále Pôvodní, stále monštrá, ktoré by nemali byť hodné ničoho viac, ako bol hodný on. Lenže skutočnosť bola iná, bohužiaľ. „Za tisíc blbých rokov... zabíjali, ničili a brali si všetko, čo chceli a teraz?“ Rozhodí neurčito rukami, myknúc hlavou niekoľkokrát zo strany na stranu. Zabil niekoľko svojich súrodencov, muža z baru... ale rovnať sa ich zverstvám? Tak ďaleko ešte nebol. „Stoja tu ako svätí, akoby ich polovica sveta ne-nenávidela.“ Zasmeje nad vlastnými kecami potichu, pričom skloní hlavou k zemi, na ktorej na pár sekúnd zostane visieť aj jeho pohľad. „Zatiaľ čo ja som ten pankhart, ktorý im to chce zrazu celé zničiť.“ Obráti zrak ku jednému z nich. „Ale taký je život. Nie je fér.“ Pozdvihnutou rukou letmo zatrasie šampanským, ktoré stále voľne zvieral. „Maj svoju blbú rodinu, ktorá nikdy nehľadela na nič iné, než na seba.“ Chcela začať s obviňovaním? Fajn, tak nech len začnú. „Mám na tvoje výčitky celý život... možno celú večnosť.“ Zatiahne so spokojnosťou na jazyku, než sa konečne dostane k ďalšej podstatnej, dôležitej novinke, ktorá sa síce netýkala nikoho z nich, ale mohla im značne znepríjemniť bývalé, svetlé dni, za ktorými sa už dávno zastreli posledné mračná... čakajúc len na búrku, dážď, ktorý len za moment prejde cez dokorán roztvorené dvere.
Znovu zagúľa očami, majúc chuť tieto jej zbytočné otázky pomaly ale isto ignorovať. Áno, vážne mu nemusela prezrádzať meno, aby pochopil, kto bola tá druhá osoba, ktorej údajne niečo urobil. Akoby snáď on bol ten, kto ju tam nechal zomrieť. Smiešne. „Ako si mohol? Ako si to len mohol urobiť, Kai? Prečo...“ jeho čelo sa zvraští a oči badateľne prižmúria, akoby mu snáď niečo spôsobovalo nepredstaviteľnú bolesť, „prečo mi ubližuješ?“ Vydýchne úzkym, piskľavým tónom hlasu, než sa jej doslova vysmeje priamo do ksychtu. „Bože, akoby som počúval svojho brata, keď som nám zabil súrodencov.“ Pomyká hlavou, akoby práve spomínal na staré dobré časy, zahŕňajúce chvíle v kľudnom, rodinnom kruhu. „Než som mu rozpáral brucho a povesil ho na zábradlie... potom bol už ticho.“ Uškrnie sa sucho nad predstavami, ktoré sa mu začínali roniť v mysli, absolútne sa nestarajúc o fakt, že ho práve počúvajú ľudia, ktorí o jeho sociopatických manieroch nemajú ani zdania. Akoby na tom ešte vôbec záležalo. Aj tak väčšina z nich umrie. „Ak ti to ešte nedošlo, som neskutočne zlý človek... cítim sa zle,“ poznamená neurčito, „takmer.“ Ako jej to mal ešte vysvetliť? Ako jej mal povedať, že všetko o čo sa práve snažila, bolo už dopredu stratené? Preňho tu už nebola šanca, preňho tu už nebolo cesty späť. Spečatil si svoj osud, nech sa už skončí hocijak, jeho strana, jeho zámery... nikdy nebudú tými jej. „Vážne si tak slepá?“ Prenesie k nej bez akejkoľvek emócie, podvihujúc nepatrne líniou hrubého obočia. „Celé toto mesto, táto miestnosť...“ cukne potichu perami, vztýčiac hlavu dohora a prechádzajúc zrakom múry, ktoré čoskoro pokropí čerstvý karmín, deštrukcia, „nie je nič viac, než jedno veľké pohrebisko.“ Vráti sa očami späť k nej, ako sa mu kútiky úst začnú zdvíhať do strán a tvár začne až pomätene krútiť. „Cintorín.“ Dodá potichu. „Ja nepotrebujem tvoje odpustenie, nepotrebujem viac žiadne blbé odpustenie!“ Mohol by sa nad tým smiať dookola a dookola. Ešte stále si myslela, žeby o niečo také stál? „Empatia, emócie, city... to je to,“ zahľadí sa na ňu, ako letmo mávne rukou s pohárom do priestoru, „čo nás robí tak slabých.“ Podotkne s veškerou vážnosťou. Na jediný moment si dovolil zaváhať, dovolil pochybovať o svojej dôležitosti, aby sa zosypal na kolená, kde ho zhodili. Nikdy viac! Nikdy znovu nepodľahne žiadnym pocitom, žiadnej vine, žiadnej... láske. Tá bola preč a nahradila ju prázdnota, ktorú vždy tak miloval. „Naivných.“ Ako si myslel, že ho nechajú, akceptujú... že ak im pomôže, skôr či neskôr mu všetky krivdy odpustia a všetci budú šťastní. Ako strašne sa zmýlil. Oni všetci. „Myslela si si, že to môžeš mať všetko?“ Osočí ju náhle. „Kým mne nezostane znovu nič, len pretože ma o to pripravili tí, ktorých sa celý čas tak usilovne zastávaš?! Nie drahá, sis.“ Precedí ako poslednú nadávku, urobiac jeden prudký krok jej smerom. „Zoberiem ti všetko, zoberiem ti viac, než si kedy mala a zoberiem to každému, kto mi skríži cestu. Len pretože môžem.“ Ale Camille nebola jediná, koho dnes mala postihnúť jeho zloba – tá najväčšia, ktorú v sebe niesol každý ten deň, len čakajúc na moment, kedy ju bude môcť konečne vypustiť von. Sophie. Jedna z postáv tohto prekliateho mesta, ktorej smrť bola nevyhnutná... nie však jediná. Svoju sesternicu ignoruje, vlastne ignoruje všetko a všetkých okrem tej, ktorá sa postarala o to, že akákoľvek nádej, akákoľvek šanca na niečo lepšie, ktorú kedy mal, bola už len dávnou spomienkou, ktorú opäť prekryjú ohňom spálené ulice a krv na jeho rukách. Krv, ktorej nebude málo. Skôr či neskôr si jeho oči museli vyhľadať aj tie jej. Museli nazrieť jej pohľadu, v ktorom už z väzenského sveta nezostalo absolútne nič. Len hnev, odpor, opovrhnutie – presne to, čo badal v zraku všetkých navôkol. Myslel si,  že je iná, výnimočná, tá, ktorá mu ukázala to nepoznané svetlo. Ukázala, že aj niekto zahalený tmou, môže aspoň na moment cítiť tie teplé, žiarivé lúče. Než mu doslova vytrhla srdce z tela, nechávajúc ho napospas mrazu a temnote. Lenže on sa vrátil. On našiel svoju cestu späť k nej, aby týždne hľadel na to, ako žije s tými, ktorí mu tú bolesť spôsobili, s tými, ktorí ich zradili. Ona ho zradila. Zľahka podvihne ramená, slabý, zvláštny úsmev sa mu tisne do plných pier, ako sleduje každý jej krok, ktorý sa tak pomaly blížil k nemu. Vedel, že mu klame. Videl to. Videl slzy stekať po jej lícach, ešte plný tých otravných emócií, neželajúc si nič viac, než ich zastaviť. Než pochopil, že si to nezaslúžila. Nezaslúžila jej nič z toho, čo jej bol tak bezhlavo ochotný dať, nezaslúžila si jeho priazeň. Oklamala ho, obalamutila slovami rovnako tak, ako predtým on ju. Vtedy, keď stáli v jeho starom domove, dala mu niečo, čo nikto pred ňou – pochopenie. Aspoň si to myslel... pozorujúc však teraz tú blízku zeleň, bola rovnaká ako jeho súrodenci, rovnaká ako všetci, pre ktorých bol celý život odpadom. „Čakala si odo mňa niečo iné?“ Vydýchne takmer bez tónu, nepatrne nadvihujúc jedným obočím, akoby to nebola len nejaká blbá rečnícka otázka, ale skutočnosť. Čo mohla čakať od psychopata? Že sa zrazu zmení? Nie, on sa nikdy nezmení... takže napokon mali pravdu. Bol to zlo, ktoré sa musí vyhubiť. Nič viac-nič menej. Trpké uchechtnutie mu unikne spomedzi pootvorené pery, ako nasaje nosom trochu vzduchu do pľúc, ako sa mu hruď opäť podvihne. Iste, že sa mali dobre... iste, že Marcelova spoločnosť, Marcel, je všetko, čo potrebuje. Či už to bola Camille, alebo Davina, ani pre jednu z nich nikdy nebol na prvom mieste. Nikdy. „Aw,“ položí si ruku letmo na srdce, nakláňajúc hlavou hrane do strany, „je milé vedieť, že sa o mňa stále tak bojíš.“ Zamumle pobavene v momente, čo sa mu začne vyhrážať, ako náhle vôbec zmieni to drahé meno. Provokoval ju, vyzíval ju, aby predišla priamo pred neho a niečo s tým urobila, ak sa k tomu zmôže. „Ale nemusíš.“ Pousmeje sa sladko. „O Marcela sa postarám.“ Ironicky na ňu žmurkne, veľmi dobre vediac, že už dávno prekročil tú tenkú čiaru, ktorú by bola schopná zniesť. Tak prečo zastavovať rozbehnutý vlak? 
A nakoniec? Už stačilo len otvoriť dvere a nechať novú éru tohto mesta, vojsť nerušene dnu. „Pretože som klamár a manipulátor.“ Prenesie k tichej otázke svojej sesternice, sledujúc tieň na betóne, ktorý sa neustále približoval k ním. „Vždycky som bol.“ Zopakuje jej vlastné slová spred niekoľkých sekúnd s akýmsi vlastným zadosťučinením, zvláštnou spokojnosťou a hlavne nadradenosťou, ktorá doslova obkresľovala jeho postoj, ako sa zapieral o zábradlie pri schodisku. Keď sa všetci rozhodnú, že nie ste nič lepšie, ako kus odpadu, to jediné, čo môžete urobiť je to, že im ukážete ako strašne veľký odpad ste. A on? On bol ten najväčší. Sklamala ho, zradila ho... a za to bude od dnešného pykať viac ako kedy predtým. Lenže nie len ona. Nie len Sophie, nie len Marcel, Davina, ale všetci. Všetci spolu s ňou. A bola to len jeho chyba. On bol ten jediný, koho mohla obviňovať za každú jednu bolesť, ktorá práve zvierala jej srdce medzi svojimi zovretými prstami, nepúšťajúc. Príchod bol veľkolepý. Jeho úsmev širší, než kedy predtým. Slabo kývne hlavou ku svojej tete, pričom sa uhne o niekoľko krokov do strany. Vedel, že on svoje dostal, nateraz. Bol čas, aby dostala priestor ona a započala tak nové časy New Orleans, ktoré neboli ničím, než temnotou. Reakcia Camille ho neprekvapila. Od začiatku vedel, že sa žiadne zblíženie matky s dcérou konať nebude... vlastne aj to bol jeden z dôvodov, prečo ju kedy priviedol. Prečo kedy vôbec rozmýšľal nad tým, že ju z jej večného pekla vytiahne. Nebolo to tak, žeby si želal spojiť ich rodinu – práve naopak. Chcel, aby jej Christine vo svojej majetníckosti zobrala všetko, než pochopí, že sa od vlastnej dcéry nedočká ničoho, okrem opovrhnutia a jediná skutočná rodina, ktorá o ňu kedy stála, bude stáť... je aj vždy bol, on. Nie nevďačná dcéra. Ľahký úsmev preto skryje odvrátením tváre stranou, i keď... možno to nebol jediný jeho dôvod. „Aj tak jej to moc nepomohlo.“ Pridá sa v okamžiku ku Garettovi, neprikladajúc viac smrti Sophienej sestry žiadnu skutočnú, emočnú váhu. Svoju spokojnosť, svoje potešenie si z toho už odniesol, a nič nie je dobré preháňať, všakže? Na druhú stranu však bolo zábavné ju trápiť, pre nich oboch. Predsa len, žiadny psychopat sa nikdy nemôže naozaj nabažiť ľudského utrpenia. Proste nemal dosť. Stál pri Garettovi, a nejaký ten čas ešte aj bude stáť. Minulosť bola minulosť, staré krivdy zbytočne dramatické, zabudnuteľné. Camille však nebola jediná, koho ten príchod zlomil. Jeho zrak sa opäť skríži s tým jej, ako náhle začuje jej hlas, začuje jej tón a nenávisť v ňom. Mal byť cítiť všetku tu vinu? Mal by sa nenávidieť za to, že využil jedinú šancu, ktorú mal, aby opäť neskončil tak ako posledných osemnásť rokov? Ani náhodou. Provokačne podvihne obočím, akoby sa jej snáď pýtal, čo presne má za problém. Jasné, jasné, Garett ju možno skoro zabil... a čo teraz? Prežila a mohla ďakovať Bo... vlastne nie. Jediný, komu mohla byť za všetko vďačná bol on sám. To on ju zmenil. On z nej urobil to, čo teraz je. Silnú, samostatnú, priebojnú. Pretočí očami. Avšak stále rovnako zbrklú ako na začiatku. Netušil prečo. Netušil, či to mal byť akýsi prejav dobrej vôle, alebo jej chcel urobiť akúsi poslednú láskavosť, ale... náhle ho zachvátil pocit, žeby ju mal zastaviť. Žeby jej nemal dovoliť ísť proti niekomu, komu sa momentálne nemohla rovnať. „Davi-“ chce ju prerušiť, stopnúť v jej nezmysle, zatiaľ čo jeho hlas nevypovedá stále ničomu, než ľahostajnosti a otráveniu, lenže než by vôbec stihol toto slovo dokončiť, Garettova ruka už visí vo vzduchu a jej drobné, na pohľad krehké telo letí vzduchom, odmrštené do neďalekého stĺpu, než dopadne na zem. Jeho dych sa na moment zastaví, svaly zmeravejú, akoby sa už nikdy nemali dať znovu do pohybu. Pery sa pootvoria v podráždení, hneve a napokon neopísateľnej zlosti, ktorá zachváti jeho vnútro. Zvraštením poznačenú tvár, ako náhle zračí krv na jej ústach, ústach, ktoré vždy chutili tak sladko, keď ich ochutnal. Bola to bolesť? Nie... nemohla byť. Rýchlo pokrúti hlavou, odtrhnúc od nej svoj skúmavý, až... nie tak celkom ľahostajný zrak. Tmavé zreničky sa zúžia, paže napnú v návale amoku, ktorý udieral do každej jeho bunky, nevediac ako, nevediac prečo, nevediac nič. Stál priamo vedľa neho, stál tam, akoby jej práve neublížil, akoby si nedovolil na ňu siahnuť. A to ním mávalo, vrelo jedom v jeho žilách. V jednej sekunde sa jeho nechty tlačia do dlane, režúc hrubú kožu vlastných dlaní, v tú druhú? Zovretá päsť celou silou pristane na tvári muža, ktorý bol jeho spojencom, jeho stúpencom, ktorý chcel to isté, čo on a zároveň...? „Dotkneš sa jej znovu...“ jeho telo sa letmo ohne do strany, ako mu ruka skĺzne späť, než by ju však nechal zísť celkom dole, zdrapí ho vo svojom železnom, maniackom úchope, so zaťatými zubami z neho náhle sajúc všetku tú temnú, vzácnu moc, akoby na jeho tvári už nespôsobil dosť škody, „a zabijem ťa.“ Vydýchne, precedí, odprisahá, ako mu vydýchne chladný vzduch priamo do ksychtu, nemôcť to zastaviť, nemôcť to ovládnuť. Nemôc... Christine? V okamžiku Garetta pustí, odstúpiac o nepatrný krok vzad. Vnímal tú zmätenosť, tie otázky, ktorá sa mu vynárali v mysli a ktoré predtým tak úspešne hádzal rovno do koša. Oči mu tekali zo strany na stanu, držiac sa viac-menej pri zemi, ako sa jeho zrýchlený tep, zdvíhajúca sa hruď a tiché výdychy znovu upokojovali. „Jedine ja jej môžem ublížiť.“ Zamumle nečujne, akoby sa o tomto zdôvodnení snažil presvedčiť skôr seba, než kohokoľvek iného. Už vyprázdnená tvár sa začne pomaly zdvíhať, kútik pier skriví v počuteľnom sarkazme. „Strašne smiešne.“ Poznamená s veškerou suchosťou ku svojej drahej tete, ktorá si nejaký ten komentár, s určitosťou odpustiť nemohla. So spokojnosťou načúva jej nasledovným slovám, ktoré mu však, vzhľadom na predchádzajúce skutočnosti, žiadny úsmev nevyčarovali. Áno, bola účinná, presvedčivá, ohromná, lenže on sa v tú chvíľu nedokázal sústrediť skoro na nič, ako na fakt, že skutočne nemá chuť... ju zazrieť znovu, pozrieť sa k nej. I keď vedel, že musí, že toto nebol ich koniec, pretože po tých mesiacoch... si toho zaslúžila počuť o mnoho, omnoho viac. Našpúli ústami v arogancií, v nadradení, ako stál na jasnej a jedinej strane – ktorá bola tá víťazná, samozrejme. Camille z vlastnej oslavy zhrabnú skôr, než by ktokoľvek z nich stihol zasiahnuť. A aj keby, nemal by šancu. Celé toto miesto bolo pod kontrolou ich moci, mágie, ktorá v takom počte nemala merítok. Mal poslednú možnosť, poslednú šancu vyhľadať si jej tvár, zľahka kývnuc tou svojou do strany, chcieť jej naznačiť tichú pozvánku, tichú výzvu na rýchly odchod, kým ešte vôbec mala šancu. Konečný úškrn zavadí na jeho perách, ako zľahka kývne ku svojej tete, postaviac sa opäť povedľa Garetta. „Vitajte v novom New Orleans.“ Jeho chladný hlas je to posledné, čo sa ozve miestnom, než hlasný rachot zachváti priestor, bubienky všetkých prítomných. Následne to je bolesť, ktorá im naráža do každej časti tela, nútiac bunky v ich hlavách pomaly ale isto praskať. Všetko sklo sa rozletí na miniatúrne črepiny, ktoré začnú lietať vzduchom zarezávajúc sa do ich kože, do ich mäsa... sprudka a hlboko. Nevinní padnú k zemi, sídlo sa zatrasie na svojich základoch, a žiadna z vecí nezostane na svojom mieste. Ako dlho to mohlo trvať? Minútu? Sekundu? Stotinu? Len krátke žmurknutie, po ktorom sa z oslavy... stala katastrofa. Na koho hlavu však padala vina? Obaja zmizli, akoby tam nikdy nestáli. Vyparili sa do bezpečia. Nedotknutí a veční. Rovnako ako temnota v tomto meste. Áno, vojna sa skutočne začala a už teraz bolo jasné, že ani jedna zo strán, z toho nevyjde bez obetí. Lenže občas... musíš nechať jednu časť seba umrieť, aby si prežil. A to je všetko, na čo myslel, všetko, na čo sa dokázal sústrediť, smerujúc z jedného pohrebiska do druhého.
Návrat nahoru Goto down
Rebekah Mikaelson

Rebekah Mikaelson


Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 10:35 pm

(Nepoznala vůbec nic. Její lidské tělo nebylo uzpůsobené k tomu, aby reagovalo na sporýš nebo oměj. O to byl horší pohled na všechny ostatní, kteří se teď dusili svým kašlem. Rozhlédla se na dávící se lidi po místnosti, ale samozřejmě ten, kdo ji teď nejvíc zajímal, byl muž po její levici, její bratr Kol.) Kole? Jsi v pořádku? (Snažila se ho podepřít, ale nemohla udělat vlastně nic víc, protože sporýš musel odeznít. I když přeci jen by to mohla nějak urychlit. Natáhla se ke stolu, který byl za nimi a vzala z něho sklenici s vodou. Teď se vlastně mohla jen modlit, aby i v této sklenici nebyl sporýš a ona místo toho, aby Kolovi ulevila, by mu ještě víc přitížila. Rozhodla se ale, že to riskne. Podala mu sklenici vody.) Vypij to. (Když to Kol vypil a nedostal žádný další záchvat, znovu se rozhlédla po celé místnosti. Pohledem vyhledala Cami, jako by snad u ní chtěla najít odpověď na to, co to má sakra znamenat, ale Camille vypadala stejně zmateně jako všichni ostatní. Přistihla se, jak jí přeběhl mráz po zádech, když viděla Camiin výraz ve tváři. Následovala svým zrakem místo, na které se Cami upírala. Nemusela hledat dlouho, protože ten, který v tomhle měl prsty, nečekal dlouho a ozval se. Začal dost posměšným tónem, čišela z něho přehnaná sebejistota, dělal si z nich všech vlastně legraci. Všichni byli přistiženi při neopatrnosti. Nikdo neočekával, že by mohl někdo narušit tuhle radostnou chvíli. I když... opravdu? Ne, nikdo to očekávat nechtěl, ale otázka byla, jestli to tak bylo správné. Neměli se přeci jen zaměřit na větší bezpečnost situace? Jsou to Mikaelsonovi a Cami je v hledáčku jejich nepřátel, ať chtěla nebo ne. A jim se nikdy moc šťastných chvil nedařilo uchovat, protože je vždy něco narušilo. Chtěla věřit tomu, že dnes to tak nebude, že Cami si užije svůj den a všechno bude v pořádku. Jenomže se spletla. A tentokrát to ani nebylo kvůli Původním, tentokrát si narušitelé vybrali tento den proto, že se jednalo o Cami. Byla dlouhou dobu mimo, aby věděla, co všechno se tu událo za její nepřítomnosti. Kdo koho zase zabil nebo podrazil, kdo se s kým bavil nebo nebavil. Ne, že by si nezjistila, jak je na tom město v současné chvíli, ale nebyla až tak pilná, aby si zjišťovala vše o všech. Takže bohužel nerozuměla sporu mezi Cami a Kaiem. Pravda ale byla, že jakmile zaslechla jen zmínku o své matce, udělalo se jí ještě víc nevolno, než jí z celé té situace doposud bylo. Ta mrcha jim ničila životy, i když byla uvězněná v kobce na hřbitově. Co ještě před svou "smrtí" všechno zařídila? Kdy se na ně vyvalí další její plán, jak je dostat na dno? Chtěla na toho samolibého blbečka vystartovat, jenomže pak si uvědomila, že nemá ani upíří sílu, ani rychlost, aby mu zakroutila krkem. Měla ale svou magii. Než ovšem mohla začít koncentrovat svou sílu, byla, stejně jako ostatní v sále, upozorněna, že je to velice špatný nápad. Kai byl propojen s Cami. Bylo jasné, že pro svůj plán potřeboval pojistku. Nikdo na něj nepoužije sílu, protože by tím ublížil i Cami. Vše, co tak mohli dělat, bylo stát a poslouchat, s čím vlastně ještě přijde. Jeho pozornost se za chvíli obrátila na Sophie. Cami zřejmě nebyla jediná, se kterou měl nevyřízené účty. Ani teď moc dobře nechápala, o co mu vlastně jde. Celé to drama kolem vězeňského světa pro ni bylo nové. Její pocit jí ale napovídal, že od něj rozhodně nemůže čekat nic pěkného. Vypadal rozzuřeně, a přitom klidně zároveň. Jedno ale bylo jasné, tuhle chvíli si náramně užíval. Miloval pozornost, která na něj byla právě teď upírána. Možná, že kdyby se od něj všichni otočili zády a přestali ho vnímat, už by tak spokojený nebyl, ale kdo se v této situaci bude obracet zády? Nikdo. Dokonce ani ona ne. Přes svůj permanentní pocit husí kůže se snažila vnímat jeho slova. Rozhodl se mstít a vybral si pro to tu nejvhodnější chvíli. Byla jako přikovaná na místě, až tak na ni jeho výstup zapůsobil. Už teď věděla že to nedopadne dobře. Chystal něco víc, bylo to cítit ve vzduchu, ale nedokázala říct, co se ještě stane. Kaie zkrátka nešlo neposlouchat, i kdyby chtěla. Jeho pozornost se stále upírala k Sophie. Začal mluvit o vězeňském světě, o tom kde ho Sophie spolu s Marcelem a Davinou nechali. Sophie zřejmě věděla, co dělá, protože i ona by radši po průběhu tohohle výstupu chtěla, aby byl Kai co nejdál. Jakmile začal mluvit o Genevieve, zpozorněla o něco víc. S Gen měla hodně svárů. Dlouho spolu byly na nože za to, co jí provedla, ale to, co teď poslouchala z úst toho všiváka, za to by ho nejradši zaškrtila. Věděla, že Kol si na ni nepamatoval, ale stejně se neubránila pohledu, který směřoval do jeho očí. Mírně pootevřela rty, jako by snad chtěla něco říct, ale pak je zase zavřela, ještě chvíli svůj zrak upírala na Kola, ale pak se znovu otočila na Kaie. Toho všeho bude litovat. To nejhorší mělo ale teprve přijít. Začal mluvit o Sophiině sestře Jean-Anne. Tuhle čarodějku tady snad nikdy neviděla, ale bylo jí známo, že má Sophie sestru. Její osud byl však zpečetěn, když se Kai zmínil o tom, co jí udělal. Neměla sice Sophie moc v lásce, ale v tu chvíli ji jí bylo opravdu líto. Kai byl nechutný a ona nevěděla, jestli může dál poslouchat všechny jeho řeči. Jenomže tohle bylo všechno jenom pro začátek. Jakmile odtajnil svoje maskovací kouzlo, spadla jí čelist. To, co viděla na stole, nechtěla tomu uvěřit. Bohužel to byla pravda a ona se tak musela vyrovnat s pohledem na mrtvou sestru Sophie. Na jejím těle bylo poznat, že rozhodně trpěla. Zlámané končetiny, ohořelá kůže. Někdo se na ní opravdu vyřádil jen proto, aby Sophii ublížil. Byla Původní, zažila toho opravdu hodně a sama vykonala dost zvěrstev. I přesto se jí z toho pohledu zvedal žaludek, možná proto, že obývala lidské tělo, možná proto, že vyměkla. Sama si nebyla úplně jistá. Po chvíli odvrátila zrak. Přiložila si ruku k ústům a vyhledala pohledem svého bratra Elijaha. Vypadal stejně znepokojeně jako ona sama. Ale kde byl sakra Klaus a co Marcel? Ráda by něco udělala. Ráda by rozmlátila tomu hajzlovi hubu, ale cítila se tak strašně beznadějně. Pokud by mu něco udělala, ublížila by Cami A když se tak dívala po sále, bylo jasné, že Kai tu není sám. Ona byla vždy ten predátor, její rodina si vždy věděla rady, ale zrovna v tenhle moment se cítila jako ta největší zbytečnost na světě, protože věděla, že nedokáže Cami pomoct. Jedno ale udělat mohla. Ukončit ty trpící pohledy, které, i když se odvracely, stále měly nutkání vracet se na místo, kde leželo tělo Jane-Anne. Opustila tedy útočiště hned vedle Kola a rázným krokem vyrazila ke stolu, kde spočívalo tělo Sophiiny sestry. Bylo jí jedno, že na sebe upoutala pozornost, i když většina smrtelníků, kteří netušili, že nějaké nadpřirozeno existuje, se stejně spíš měli tendenci dostat odsud pryč. Vzala ubrus z vedlejšího volného stolu a přehodila ho přes tělo umučené ženy. To vše bez jediného mrknutí. Ne, ona nebyla z těch, kteří by se pozastavovali nad takovou hrůzou dlouho. Ona tu hrůzu mnohdy sama způsobovala. Kai byl teď zaměstnán Davinou, do místnosti přišel nějaký nový muž, kterého neznala, ale hlásil se k Sophii, kdyby bylo místo a čas na žertování, řekla by, že je to možná nějaký rozzuřený zákazník z jejího baru, ale tohle se teď opravdu nehodilo. Cítila v kostech problémy, veliké problémy. Postavila se před stůl, kde leželo již zakryté tělo, jako by tím snad říkala, že téhle šarády bylo dost a už se nikdo nedostane k tomu, aby tu hrůzu odhalil. Kai se najednou rozmluvil o dárku, co pro Cami měl. Už jen při slově matka se jí chtělo zvracet, protože sama si s tou svojí moc dobře nerozuměla a z výrazu Cami zjišťovala, že její matka asi nebude žádná milá paní. Rozhodně ne, když ji přivedl Kai. Jak skvěle bylo to představení přichystané, až se jí chtělo zatleskat nad tou genialitou. Hned potom by ale musela navštívit toalety a vyzvracet se tam. Na jednu stranu se chtěla na všechny vrhnout a nenechat to tak, nenechat je, aby si tu dělali, co chtějí, aby ovládali situaci. Na druhou stranu jich tu bylo opravdu hodně, to už teď dokázala odhadnout. Oni byli na tuto situaci připravení, ale osazenstvo oslavy ne. Dokonce ani oni, samotní Původní, nedokázali předjímat, co by se mohlo stát, kdyby snad jen naznačili, že chtějí něco provést. I ona tím, že se odhodlala jít a zakrýt tělo Jane-Anne, riskovala, ale prošlo jí to. Další akce už by nemusela. Ne, když do místnosti vešla ta nádhera - tedy matka Cami, aby byla přesná. Už jen její výraz ve tváři napovídal, že jde o naprostého blázna, který se rozhodl, že bude otravovat jejich životy. Zlatá Esther. Ta alespoň vypadala na první pohled mile. Tahle do toho měla daleko. Právě teď měl nastat ten moment, kdy se všechno rozsypalo na malé kousíčky, které nepůjdou jen tak sesbírat. Regent čarodějnických covenů byl mrtev. Josephine vládla docela pevnou rukou nad čarodějkami New Orleans, ale to už teď neplatilo. Jistoty, které čarodějky s Josephine v čele měly, jsou v prachu. Z tohohle se bude jejich komunita vzpamatovávat dlouho stejně jako z faktu, že si prostě někdo přišel a jen tak si zabil jejich vůdkyni. Tohle by si jen tak nikdo nedovolil, ale Christine s tím očividně neměla problém. Nejhorší na tom všem bylo, že měla pravdu. Žádná z komunit v New Orleans není sama o sobě dostatečně silná, žádná není dostatečně stabilní. Ani čarodějky už neměly tohle postavení. Struktura New Orleans se nacházela v troskách. Perfektní moment pro jejich nepřátele, aby toho využili. New Orleans dlouhodobě nefungovalo, jak by mělo. Bylo to hlavně kvůli žabomyším válkám a neschopnosti frakcí se na něčem domluvit bez toho, aby se za pár okamžiků všichni navzájem podrazili. Teď měli platit taky za to, že nebyli schopní udržet svůj domov v takovém chodu, jaký by si zasloužil. Heretici využívají nestability tohoto města, aby ho převzali. Věděla, že dnes nemá smysl bojovat. Ne, že by se v ní nevařila krev a nechtěla tady všechny ty parchanty upálit zaživa, ale byla si jistá, že by jí to nevyšlo, navíc by to odnesla i Cami. Tohle chtělo promyšlený plán, ne bezmyšlenkovitou improvizaci. I proto věděla, že dnes nemá cenu pokoušet se o nějaké větší výpady. Heretici padnou, ne dnes, dnes všechny zaskočili, využili situace, ale tuhle výhodu už vyčerpali. Zaplatí za to, co si dnes dovolili a co si ještě dovolí. Ví, že to nebude snadné, zřejmě při tom dost lidí padne, ale tuhle válku, kterou jim právě Christine vyhlásila, tu vyhrají. Jakmile zavelela, aby se chopili Camille, vystřelila ze svého místa.) Nedotýkejte se jí! (Než ale stačila cokoliv udělat, dokonce se chystala použít i svou magii, po Cami a hereticích zbyl jen zvířený prach. Zastavila se na místě a prudce se otočila na Christine a Kaie. Christine právě svižným krokem odcházela z místnosti, ale Kai, Kai stál připraven s ďábelským výrazem ve tváři. Tohle nebude pěkný.) Všichni dolů! (Zařvala na celou místnost, div si nevyřvala hlasivky. Splnilo to ale svůj účel. Většina osob se přikrčila k zemi, aniž by ještě tušili, co přijde. I ona si pospíšila k zemi a schovala si obličej. Jak mohla vědět, že něco takového, co pár sekund poté, co zařvala na celou místnost, přijde? Prostě to vycítila. Nebylo nic příjemného, když se jí pár střepů ze skla zabodávalo do těla, ale alespoň si uchránila obličej a další partie těla, kde by hrozila větší újma než tím, že nastaví záda. Ti, co předtím nezareagovali na její varování se hroutili k zemi teď. Mohla za to jistě i bolest, kterou zažívali. Trvalo to sotva pár minut. Ani možná to ne. Bylo po všem, heretici zmizeli a v sídle se válelo po zemi mnoho zraněných lidí. Ne všichni měli zajištěnou regeneraci a ne všichni byli zranění jen povrchově. I když ona sama měla ošklivě roztržené lýtko, nejvíc ji zajímaly Camiiny lidské kamarádky. Vstala a dobelhala se k nim. Samozřejmě, že měla strach i o své bratry, ale věděla, že ti se ze svých šrámů dostanou dost rychle. Nevšímala si své rány na noze a ihned přiklekla k ležící vysokoškolské studentce, která nevypadala zrovna nejlépe. Měla zaseklý střep v břiše. Tohle potřebovalo kouzlo, jinak by mohla i zemřít. Jenomže potřebovala, aby jí na ránu někdo tlačil. Oslovila druhou studentku, která vypadala fyzicky v pořádku, ale očividně zažívala psychický šok. Snažila se jí vysvětlit, co po ní potřebuje. Když to konečně tak nějak chápala a byla svolná spolupracovat, vytáhla zraněné studentce střep z břicha. Druhá dívka ji na ránu ihned začala tlačit, aby zabránila velké ztrátě krve. A Rebekah se dala do práce. Položila svoje ruce nad zraněné místo a začala něco šeptat. Doufala, že i když není moc magie znalá, nějaké to léčící kouzlo si pamatuje. Díky bohu se studentka začala hojit a ona si mohla oddychnout. Pohledem vyhledá Elijaha, přikulhá se k němu, postaví se vedle něj a podívá se po místnosti na sbírající se hosty a catering, jestli ještě náhodou někdo není opravdu hodně zraněný. Při tom vydechne a zhodnotí situaci.) Tohle je špatný. (Pak se rozhlédne po místnosti trochu prudčeji.) Kde je vlastně sakra Klaus a Marcel?
Návrat nahoru Goto down
Vyprávač

Vyprávač


Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 16. 12. 20

The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitimeThu Dec 17, 2020 10:35 pm

Alisea Mikaelson:
V první chvíli okolí moc nevnímala. Jen vzdáleně slyšela přípitek, pak se napila a nějak ji hned nedošlo, že je něco v nepořádku. To až když se ozvalo až moc kašle okolo, tak vzhlédla. Všichni upíři a vlkodlaci měli problém. Ona sama si té chuti sporýše či oměje nevšimla. Sotva si stihla uvědomit, že něco muselo být ve všech skleničkách, tak se vetřelci objevili. Respektive nějaký kluk, protože někteří už byli mezi nimi. Rychle jí došlo, že tohle celé je adresované především ke Cami. Docela ji to i překvapilo. Takže se nejednalo o nějaké nepřátelé rodiny Původních.
"Příjemná změna," pomyslela si. Nerozuměla moc tomu sporu mezi Cami a Kaiem. Kaie viděla poprvé v životě a Cami taky moc neznala. Ale patřila ke Klausovi a to bylo všechno, na čem záleželo. Když patřila ke Klausovi, patřila k téhle rodině. Docela jí to i pomohlo vzpamatovat se ze setkání s Hope a myšlenek na Nikol. Svoje myšlenky rychle přeorientovala na tyhle vetřelce. Už sbírala síly, připravená svou magií udeřit na Kaie, když byla stejně jako ostatní upozorněna, že je propojen s Cami. To nebylo dobré. Začínala na místo toho přemýšlet, jak ho nějak zadržet, aby mu neublížila. Jenže tušila, že tu nebude sám. Ve chvíli, kdy se Kai zaměřil na Sophie, po ní střelila pohledem. Začínalo ji docházet, že ji v tomhle městě uniklo trochu víc věcí, když je do toho zapojená i Sophie. A pak vytáhli i Jane-Anne. Moc toho o ní nevěděla, vlastně sotva věděla, že měla Sophie nějakou sestru. Nevybavovala si, že by o ní někdy mluvila. Jenže pořád to byla její sestra a tohle ani největší odcizení nedokáže vymazat. Byla ráda, když její tělo Rebekah zakryla. Ne, že by ona tolik trpěla pohledem na mrtvou Jane-Anne, protože jí byla víceméně ukradená, ale spíš byla ráda za Sophie, že už se ona na ni nemusí dívat. Jako by to nestačilo, pak se tam objeví Camiina matka a nějaký chlap. V tu chvíli ji došlo, proč si asi Cami s Klausem rozumí. Oba mají šílené matky snažíc se ovládnout město. Ale nevyšlo to Esther, nevyjde to ani téhle. I když dnes je překvapili, příště budou připravenější. Snad. Aspoň v to doufala, protože u poražení Esther měla víceméně pocit, že se jim to nakonec povedlo jenom díky tomu, že štěstěna stála na jejich straně. Tak by mohla stát i tentokrát. I když dnes to na to nevypadalo. Vlastně byli spíš bezmocní. Kvůli propojení Kaie a Cami toho moc udělat nemohli. Obzvlášť když se najednou rozhodli vzít Cami pryč odtamtud. Chtěla tomu zabránit, vyslala svoji magii proti nim, ale byla moc pomalá. Hned potom obrátila svou pozornost na Kaie, který tam ještě byl. Sice mu nemohli ublížit, ale mohla mu zabránit, aby odtamtud zmizel jako ostatní. Chtěla ho proto kouzlem zadržet, ale ani to se jí moc nepovedlo. Dost ji totiž rozptýlil ten hluk, bolest a nakonec ty střepy. Na varování Rebekah nedbala, její instinkt jí radil spíš bojovat. Takže zhruba milisekundu na Kaie působila její kouzlo, které ho tam mělo zadržet. Jenomže sotva začalo na všechny účinkovat jeho kouzlo, tak přestala s tím svým. Snažila se namísto toho ochránit sebe a ty lidi nejblíž okolo ní. Částečně jí to vyšlo. Těch pár lidí, kteří stáli nejblíž napravo od ní, se jí podařilo uchránit. Bohužel ty nalevo od sebe a svojí levou polovinu těla už tak dobře neochránila. Bylo to moc rychlý a ona moc pomalá. Naštěstí ona sama nebyla až tak vážně zraněná. Sice měla dost střepů zaseklých v levé ruce, na levém boku, levé noze, pár nalevo v zádech, pár nalevo v hrudníku a jenom nějaké mini v tváři a na uchu, ale žádný z nich nebyl tak hluboko, že by zasáhl nějaký důležitý orgán nebo důležitou tepnu. O dost hůř na to byla ta holka nalevo od ní, která schytala střep do krku a zasáhl tu důležitou tepnu. To byla víceméně jedna z prvních věcí, kterých si všimla, jakmile všechno odeznělo. Tedy kromě té bolesti z těch střepů. Rychle si zkontrolovala, že na žádné ze svých zranění v příštích minutách nezemře a že všichni z její rodiny jsou v pořádku, a pak poklekla k té holce. U ní se muselo jednat rychle, jinak do několika minut vykrvácí. Kouzlem začala zpomalovat její krvácení a hned ji začala léčit a zacelovat tepnu, přičemž pomalu vytahovala střep z rány. Trvalo jí to malinko déle, než jak by to trvalo normálně, kdyby neměla levou polovinu těla posetou střepy, ale zvládla to. Rychle se pak rozhlédla po dalších, jestli některá z Camiiných kamarádek taky nepotřebuje její pomoc. Všimla si přitom opodál Rebekah, která také zrovna léčila, ale zdálo se jí, že to zvládá. Jakmile se ujistila, že všichni poblíž to přežijou, pomalu se postavila na nohy. Kouzlem si zpomalila krvácení a všimla si Sophie opodál a zamířila k ní.
"Jak ti je?" zeptala se upřímně. Pravu rukou si přitom vytahovala z těla těch několik střepů. Na tomhle zranění bude nejotravnější, že si bude muset postupně všechny střepy vyndat a pak si je bude moct zahojit. Jen doufala, že se jí podaří dosáhnout na ty na zádech.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





The Abattoir - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: The Abattoir   The Abattoir - Stránka 2 I_icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
The Abattoir
Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
theoriginals :: Domy-
Přejdi na: